AKiM'DEN GELEN CEVAP-20.12.2011

Kodla Büyü

btzede_2011

Site Gezgini
Sayın ...

AK Parti İletişim Merkezi’ne yapmış olduğunuz 111204-0082 numaralı başvurunuz, Milli Eğitim Bakanlığı; 'na iletilmiştir. Bakanlıktan gelen cevaplar aşağıda yer almaktadır.

İlgili Mercilerin Cevabı:
12.12.2011
Bilindiği üzere Bilişim Teknolojileri branşı yakın zamanda müfredata girmiş, yeni bir branştır. Bu branşa ilk defa atanan öğretmenlerden en kıdemlisinin hizmeti en fazla 10-12 yıllıktır. Onun için bu branşta mevcut öğretmenlerin yakın zamanda emekli olma durumu yoktur. Bir branşa her atam döneminde atama yapılıyorsa ve emeklilik olayı yoksa bu branşta ki öğretmen açığı sadece yeni açılan okullara endeksli olur. Bir havuz düşünün; havuzun doldurma musluğu açık, boşaltma musluğu kapalı ise havuz belli bir süre sonra dolacağı için doldurma musluğu doğal olarak kısılacaktır. Hal böyle olunca atama sayısı doğal olarak azalacaktır. Diğer branşlarda her yıl yüzlerce öğretmen emekli olduğu için sürekli kadroları boşalmaktadır. Bir branşta öğretmen açığı azaldıkça doğal olarak atama sayısı da azalacaktır. Bu sadece Bilişim Teknolojileri branşı için değil, müfredata yeni giren tüm dersler için aynıdır.
Bazı öğretmen ve öğretmen adayları bunu bildiği halde, her fırsatta branşımız önemsenmiyor, bilişim çağında bilişim branşına değer verilmiyor, branşımızın haftalık ders saati sayısı düşürüldüğü konusunda serzenişte bulunmaktadır. 8 yıl içinde hemen, hemen her okula bilişim sınıfı açan akabinde Fatih Projesini uygulamaya alan Bakanlığımızın Bilişim Teknolojilerini önemsememesi düşünülemez. Ayrıca bilim ve teknoloji geliştikçe yeni alan ve branşlar ortaya çıkmaktadır. Bu vesileyle ders sayısı artıkça günde 8 saat yetersiz gelmektedir. Ya bazı branşlarda ders saati sayısını düşüreceksiniz veya günlük ders (mesai) saati sayısını artıracaksınız ya da Cumartesi günleri de eğitim yapılacaksınız. Bunlarda hiçbirini yapamadığınız zaman bazı dersleri müfredatta çıkarmak zorunda kalırsınız. Bakanlığımız bunlardan bazı derslerin haftalık ders saati sayısını istemeyerek düşürmeyi tercih etmiştir. Hangi dersin haftada kaç saat olarak okutulacağına ise eğitim konusunda uzman heyetlerce karar verilmektedir.
Zaten Akıllı Tahta Uygulamasına geçilince ayrıca bilişim laboratuarına gerek kalmayacaktır. Çünkü Bilgisayar üzerinde yaptığınız tüm işlemleri, Akıllı (interaktif) Tahta üzerinde de yapabileceksiniz.

Bilişim çağında hem Bilişim Teknolojileri ve hem de bu dersin öğretmenleri son derece önemli olduğunu bakanlığımızda daha iyi bilen yoktur. Mevcut yönetmeliğe göre atanmak isteyen adayların mutlaka yeterli puan alması şarttır.
Bakanlığımıza, 2011 yılı için tahsis edilen ve yıl içinde boşalan tüm öğretmen kadrolarına atama yapılmıştır. Atama hakkında, öğretmen adaylardan gelen şikâyet, eleştiri ve 2012 KPSS’ den önce ek atama yapılması talepleri Sayın Bakanımıza rapor edilmek üzere not alınmaktadır ve konu Sayın Bakana iletilecektir. İyi günler ve mutlu yarınlar dileriz.
Milli Eğitim Bakanlığı -

___________________________________________________________________________________________________

Bilginize sunar sistemimizi kullandığınız için teşekkür ederiz.

ben bu yazıyı daha önce görmüş müydüm :D kopyala yapıştır mı yapmışlar..

btzede_2011 kardeş cevap kaç günde geldi acaba. Bende bir mesaj gönderdim. Özür Gurubu atamalarındaki yapılan saçmalıkla ilgili 10 gün oldu kimsenin cevap yazdığı yok. Heralde Eş durumu atamalarından sonra cevap yazacaklar özür diliyecekler. İş bilmeyen bir Meb ile karşı karşıyayız hakkımızda hayırlısı...

okuldaki bilişim öğretmenlerinin akıbetinden hiç bahsetmiyorlar.okulda önemliler ama okulda olmalarına gerek yok heralde.bari bt rehber öğretmenliğini getirsinler. ne oldu bu çalışmalar.... :verymad:

btzede_2011' Alıntı:
Sayın ...

AK Parti İletişim Merkezi’ne yapmış olduğunuz 111204-0082 numaralı başvurunuz, Milli Eğitim Bakanlığı; 'na iletilmiştir. Bakanlıktan gelen cevaplar aşağıda yer almaktadır.

12.12.2011
. Ayrıca bilim ve teknoloji geliştikçe yeni alan ve branşlar ortaya çıkmaktadır. Bu vesileyle ders sayısı artıkça günde 8 saat yetersiz gelmektedir. Ya bazı branşlarda ders saati sayısını düşüreceksiniz veya günlük ders (mesai) saati sayısını artıracaksınız ya da Cumartesi günleri de eğitim yapılacaksınız. Bunlarda hiçbirini yapamadığınız zaman bazı dersleri müfredatta çıkarmak zorunda kalırsınız. Bakanlığımız bunlardan bazı derslerin haftalık ders saati sayısını istemeyerek düşürmeyi tercih etmiştir. Hangi dersin haftada kaç saat olarak okutulacağına ise eğitim konusunda uzman heyetlerce karar verilmektedir.
Milli Eğitim Bakanlığı -

___________________________________________________________________________________________________

sadece bu kısmı bile çok komik...ders saatlerimiz azaltılmadan önce cumartesi ve 5'e kadar çalışıyorduk da benim mi haberim yok??çağ geliştikçe yeni dersler ortaya çıkıyormuş....bunlardan biri de Arapça tabi...niye çağa ayak uyduruyoruz..LÜTFEN BIRAKIN BU AYAKLARI!!!

Hocam valla çok gönderdiğim için tam hatırlamıyorum...
Ama ortalama bir ayı buluyor...Tabiki cevap verirseler?

Fatih projesi ile her okula "1" akıllı tahta verilecek. Bu akıllı tahta BT sınıfının yaptığı bütün işleri görecek mi?

btzede_2011' Alıntı:
Sayın ...

12.12.2011
Bilindiği üzere Bilişim Teknolojileri branşı yakın zamanda müfredata girmiş, yeni bir branştır. Bu branşa ilk defa atanan öğretmenlerden en kıdemlisinin hizmeti en fazla 10-12 yıllıktır. Onun için bu branşta mevcut öğretmenlerin yakın zamanda emekli olma durumu yoktur. Bir branşa her atam döneminde atama yapılıyorsa ve emeklilik olayı yoksa bu branşta ki öğretmen açığı sadece yeni açılan okullara endeksli olur. Bir havuz düşünün; havuzun doldurma musluğu açık, boşaltma musluğu kapalı ise havuz belli bir süre sonra dolacağı için doldurma musluğu doğal olarak kısılacaktır. Hal böyle olunca atama sayısı doğal olarak azalacaktır. Diğer branşlarda her yıl yüzlerce öğretmen emekli olduğu için sürekli kadroları boşalmaktadır. Bir branşta öğretmen açığı azaldıkça doğal olarak atama sayısı da azalacaktır. Bu sadece Bilişim Teknolojileri branşı için değil, müfredata yeni giren tüm dersler için aynıdır.
Bazı öğretmen ve öğretmen adayları bunu bildiği halde, her fırsatta branşımız önemsenmiyor, bilişim çağında bilişim branşına değer verilmiyor, branşımızın haftalık ders saati sayısı düşürüldüğü konusunda serzenişte bulunmaktadır. 8 yıl içinde hemen, hemen her okula bilişim sınıfı açan akabinde Fatih Projesini uygulamaya alan Bakanlığımızın Bilişim Teknolojilerini önemsememesi düşünülemez. Ayrıca bilim ve teknoloji geliştikçe yeni alan ve branşlar ortaya çıkmaktadır. Bu vesileyle ders sayısı artıkça günde 8 saat yetersiz gelmektedir. Ya bazı branşlarda ders saati sayısını düşüreceksiniz veya günlük ders (mesai) saati sayısını artıracaksınız ya da Cumartesi günleri de eğitim yapılacaksınız. Bunlarda hiçbirini yapamadığınız zaman bazı dersleri müfredatta çıkarmak zorunda kalırsınız. Bakanlığımız bunlardan bazı derslerin haftalık ders saati sayısını istemeyerek düşürmeyi tercih etmiştir. Hangi dersin haftada kaç saat olarak okutulacağına ise eğitim konusunda uzman heyetlerce karar verilmektedir.
Zaten Akıllı Tahta Uygulamasına geçilince ayrıca bilişim laboratuarına gerek kalmayacaktır. Çünkü Bilgisayar üzerinde yaptığınız tüm işlemleri, Akıllı (interaktif) Tahta üzerinde de yapabileceksiniz.

Bilişim çağında hem Bilişim Teknolojileri ve hem de bu dersin öğretmenleri son derece önemli olduğunu bakanlığımızda daha iyi bilen yoktur. Mevcut yönetmeliğe göre atanmak isteyen adayların mutlaka yeterli puan alması şarttır.
Bakanlığımıza, 2011 yılı için tahsis edilen ve yıl içinde boşalan tüm öğretmen kadrolarına atama yapılmıştır. Atama hakkında, öğretmen adaylardan gelen şikâyet, eleştiri ve 2012 KPSS’ den önce ek atama yapılması talepleri Sayın Bakanımıza rapor edilmek üzere not alınmaktadır ve konu Sayın Bakana iletilecektir. İyi günler ve mutlu yarınlar dileriz.
Milli Eğitim Bakanlığı -

Bilişim çağında hem Bilişim Teknolojileri ve hem de bu dersin öğretmenleri son derece önemli olduğunu bakanlığımızda daha iyi bilen yoktur.

Cümle kurma konusunda sıkıntıları olsada düşüncelerini konuyu bilmeyenlere sanki "nerden çıkarıyorsunuz bunları canım" tarzında aktarma konusunda yetenekliler. Bunu okuyunca aklıma "Hem suçlu hem güçlü" deyimi geliyor nedense.

yağmurtan' Alıntı:
Fatih projesi ile her okula "1" akıllı tahta verilecek. Bu akıllı tahta BT sınıfının yaptığı bütün işleri görecek mi?
okulun ne olduğunu derslerin nasıl işlendiğini bilmiyorları ki...

"Bir branşa her atama döneminde atama yapılıyorsa ve emeklilik olayı yoksa bu branşta ki öğretmen açığı sadece yeni açılan okullara endeksli olur."

olduğum eğitim bölgesinde 5 sene önce de 10-12 ilköğretim vardı, şimdi de. O zaman norm 10-12'ydi 3 Bilişimci vardı. Şimdi norm 3 ve 3 bilişimci var. Bu cümleyi söyleyebilen biri bu durumu ne ile açıklayacak çok merak ettim. Mantıken her okulda 15 saat ders bulabilseydik eğer her okulda 1 normumuz olur, Türkiye'deki ilköğretim sayısı kadar bilişimcimiz olurdu. Bu ikisi arasında ne kadar fark varsa bu branş o kadar katledilmiş demektir.

Matematiksel olarak

Bilişime Verilen Önem = Bilişimci sayısı - İlköğretim sayısı
yani ;
BVÖ=BT-İÖ

Tek çare = okulunda kaç BT varsa o kadar bilişimci. Ya da belli bir öğrenci sayısına kadar 1 sonrasına 2 bilişimci v.s.

ya cehennem olsun gitsinler. bunların yapacağı birşey yok.! sonumu hiç iyi değil. hala BT rehber öğretmenliği uyduruğuna inanan varsa aklına şaşarım...!!!

bence çok güzel cevap yazmış musluk kısmı da çok mantıklı şimdiye kadar t... geçmeden yazılmış ciddiye alınarak emek sarfedilerek yazılmış bir cevap gibi muhtelemen idealist bir memur işe başlamış şimdilik mesajlara cevap yzmayla uğraşıyor gibi. :puhaha:

AKiM nedir ya :x artık Meb ile ilgili sorunları ve soruları burayamı yazıcağı yani :-1: saçma sapan birşey olmuş...

havuz problemi CmYlMz ın bir gösterisindensonra kaldırılmıştı. O gösteride iyice giydirmişti.

bence bu cevabı aynen kopyala yapıştırla Cem Yılmaz a havuz problemi hortladı diye göndermek lazım..

AKİM'e cevabı yazan kişinin MEB in hedefleri olan 21. yüzyıl temel becerilerinden de haberi yok anlaşılan .....

Geri