Akıllı telefonu araç navigasyonu olarak kullanma?

Kodla Büyü

naydin84

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar samsung galaxy s3 almaya karar verdim. araç navigasyonu olarak kullanmayı düşünüyorum. ilk akıllı telefonum olacak.

bu telefonu aracımda navigasyon olarak kullanabilir miyim? herhangi bir sıkıntı yaşar mıyım?

navigasyon olarak kullanırken internet bağlantısı gerekiyor mu? yoksa sadece gps yeterli mi?

gps te herhangi bir ücret ödüyor muyuz?

yani harita indirme ve güncelleme dışında ücret ödemek istemiyorum.

kullanan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim...

Hocam ana programında internet gerekli mi gereksiz mi bilmiyorum ama çok iyi hatta mükemmel şekilde Navigasyon cihazı olarak kullanabilirsiniz... Kendisinin programını kullanmazsanız program indirerek internet kullanmadan Gps üzerinden kullanabilirsiniz.

3 boyutlu bir program vardı ama adını hatırlamıyorum maalesef:-(

ctrl+alt+delete' Alıntı:
Trapster şu program için radarları tespit ediyor diyorlar kullanan varmı
Cep telefonunda yazılımla radar tespiti, bence mümkün değil
Belki sadece 2.4 GHz GSM (UHF bandı) yakını varsa radar bandını tespit eder.Zaten trafik radarları büyük ihtimal bu bantta çalışmaz.Gazeteciler scanner kullanır. SHF bandı scanner varsa belki.

Buzkırıcı' Alıntı:
Gps icin bir yerden ucretli veri indirmiyordur umarim
N alaka hocam bir zamanlar, 20 yıl önce bir firma vardı.yörüngeye 30 küsür uydu fırlattı.Ama iflas etti.Şimdi tüm dünya bu uydu sinyallerinden navigasyon yapıyor.Gerçi uydu navigasyon daha öncede vardı ama 50m kadar hatalı idi.
Harita güncellemeleri tabiki ücretli olur.Değişen yolları kim takip edecek.Ben sonsuz güncelleme vs. inanmıyorum.
Öyle satıp sonra güle güle yapıyorlardır.En ucuzu varsa türKçe ama geniş ekran navigasyon en iyidir.

teşekkürler arkadaşlar. uygulama olarak genelde igo my way tavsiye edilmiş. bende onu denicem bakalım.

Gerekli cevap verilmiş sanırsam. Ek olarak;

Ben Sygic programını kullanıyorum ve tüm ekran boyutlarında çalışabilen tek .apk'sı var gayet kullanışlı. Diğer programlarda farklı ekran çözünürlükleri için farklı apk dosyaları mevcut ona dikkat etmezseniz kurulumda sıkıntı yaşayabilirsiniz.

Radar konusunda ise; çoğu programdaki radar tespiti özelliği, tahmini radar noktalarını göstermekte. Radar pususu büyük olmayan illerde sürekli belirli noktalara kurulduğu için :) oralarda uyarı veriyor "radar olabilir" diye. Ayıca sabit yol kameralarını da gösteriyor onlar sürekli sabit olduğu için doğruluğu kesin zaten.

Kullandığınız ücretsiz navi programlarının isimlerini yazabilir misiniz

the_korsan' Alıntı:
aliantep27' Alıntı:
igo kullanıyorum.

igo +1 ve bazende google navigasyonu kullanıyorum, sesli yönlendirme yok hala ama 10 numara..

Telefonunuzun gps alıcı donanımı olmalı.Ben de vodafonun ayda 1 t ye verdiği (toplamda 280 tlye geldi) telefondan vardı. igo kurdum. internete gerek yok. çok başarılı sesli yönlendirme vs. herşey var.

bi arkadaşım s3 kullanıyor. sygic adında bir program kullandığını söylemişti.

ben tomtom kullanıyorum ve sesli oldukça güzel..iphone ile süper çalışıyor ayrıca ücretli olan bu uygulamayı arkadaşım abisinin hesabından ücretsiz kurdu bana (nasıl yaptıysa halletti) .Sanırım abisi ücretini verip almış tomtom yazılımını ve istedigi kadar yükleyebiliyor.Apple storeların bi açığı felanmıdır nedir bilemem. :++:

samsunglar için kullanacağımız en uygun navigasyon hangisidir. haritalarını otomatik güncelleyen ve sesli olan arkadaşlar.

ben de ücretsiz sesli bi uygulama kullanmak istiyorum..sygic indirmiştim ama deneme sürümüydi sanırım.. başka önerisi olan var mıı???

http://www.maxicep.com/android-gps-navigasyon/
burda bulunan
CoPilot Live Premium ,
Sygic Aura Navigation v13.1.0 Final
NAVIGON Europe
programları kullanıyorum herbirinin üstün olduğu özellikler var mesea sygic'in arazi haritası ,copilot live yönlendirmesi navigon gps verileri ön planda

NDrive ve igo'yu kullandıktan sonra telefonumdan kaldırdım

Sygic kullanıyorum ben de telefonda. Ama konumumu çok geç buluyor ya internet yokken. Sizde de durum böyle midir ?

İGO primo 9.6.7.235654 16 mayıs 2012 güncellemelei sürümü kullanıyorum.

Geri