Akıllı Tahta'ya pc bağlama ve dokunmatiği Kullanma

Kodla Büyü

truva07

Üye
Merhaba arkadaşlar
Buna benzer konu var ancak konu başka konular ile karışmış durumda. Okulumuzda faz-1 kurulu (Herşeyi ile kurulumu tamam). Etkileşimli Sınıf Yönetimi semineri içinde akıllı tahtaya pc bağlama ile ilgili kısa bir sunu vardı. Oradan harekat ile ben de bunu denemeye karar verdim. Hdmi ile göründü aktarmada sorun yok. Hdmi kablonun bir ucunu bilgisayarınıza diğer ucunu da akıllı tahtaya bağlayın, bilgisayarınızdan ilgili tuşlara basarak görüntüyü tahtaya aktarın. Burada bir sorun yok. Sorun usb kablosu kullanarak kendi bilgisayar ekranımızı akıllı tahtada dokunmatik olarak kullanabilmekte. Bunu denemek için de her iki ucu erkek usb uzatma kablousu temin ettim. Bunun da bir ucunu kendi bilgisayarınıza diğer ucunu da duvardaki usb soketine takın, duvarda yoksa akıllı tahtanın sağ yada solundaki yere takın(flash disk taktığınız yer değil, onun yanında bir tane daha var, açıklık yoksa takmak zor olabilir). Ve faz1 lerde d sürücüsü üzerinde drivers klasörü var. İçinde touch screen diye bir dosya mevcut bunu kendi bilgisayarınıza alın ve kurun. Kurum sonunda akıllı tahtaya aktarmış olduğunuz görüntüyü de dokunmatik olarak kontrol etmiş olmanız gerekiyor.
Bu kadar yazmaya çalıştım ancak ben yapamadım. Tahtaya dokununca sinyal sesi geliyor, algılıyor ancak başka bir işlem yapamıyorum. Bağlantı yaparken herhangi bir güncelleme yada yönetici şifresi uyarısı gelmiyor. Bunun nasıl yapıldığını bilen birisi var ise, anlatabilir mi acaba? Nerede yanlış yapıyoruz? Ha, unutmadan ben windows10 kullanıyorum, touch scree n sürücüsünü bilgisayarıma kuruyorum ancak çalıştırınca ilgili kartın olmadığını hatasını veriyor.

Faz1 lerde yazıcı kablosunu takacak yer yok ki. Bir de yukarıda anlattığım kadarıyla bu işi başaran var mı? kendi bilgisayarının ekranını akıllı tahta ekranında dokunmatik olarak kullanabilen var mı? Ben windows10 kullanıyorum ancak tahtalarda win7 var.

Bilgisayarınız HDMI çıkışlı mı benim bilgisayar VGA dönüştürücüyle bağlamaya çalıştım NO Signal :( oldu off

Dahili bilgisayarın usb girişlerine değilde hdmi girişinin altında bulunan usb girişine bağlanmalınız. Ayrıca tahtanın içerisinde yer alan driver win 7 için Win 8 ve Win 10 da çalışmayabilir. Eklediğim driverla çalışır. optusb dosyasını sağ tıklayın yükle dedikten sonra biraz bekleyin yüklendi penceresi gelir. Bu şekilde kullandım.

Faz 2 tahtalarda arkadaşların söylediği gibi yazıcı kablosu kullanılıyor. akıllı tahtaların içerisinde yer alan driver yeterli oluyor.

Ekli dosyalar

• fatih_vestel_smartboard_win_7_8_32_64_driver.rar
    1.6 MB · Görüntüleme: 609
saricicek' Alıntı:
Dahili bilgisayarın usb girişlerine değilde hdmi girişinin altında bulunan usb girişine bağlanmalınız. Ayrıca tahtanın içerisinde yer alan driver win 7 için Win 8 ve Win 10 da çalışmayabilir. Eklediğim driverla çalışır. optusb dosyasını sağ tıklayın yükle dedikten sonra biraz bekleyin yüklendi penceresi gelir. Bu şekilde kullandım.

Faz 2 tahtalarda arkadaşların söylediği gibi yazıcı kablosu kullanılıyor. akıllı tahtaların içerisinde yer alan driver yeterli oluyor.

Pazartesi deneyeceğim sayın hocam ve bilgi vereceğim. Teşekkür ederim.

saricicek' Alıntı:

Aynen :+1:

Merhabalar tekrardan. saricicek'in vermiş olduğu sürücü işe yaradı. Bilemeyenler ve yapayanlar için adım adım yazıyorum. Faz1 için geçerli Faz 2 yi bilmiyorum.

1- Bilgisayarınızı hdmi ve usb kablosu ile akıllı tahtaya bağlayın. (duvardaki soketleri kullanın)
2- Yukarıda saricicek adlı kullanıcının vermiş olduğu sürücüyü yükleyin (yukarıda anlatıldığı gibi yükleyin)
3- Görüntüyü Tahtaya aktarın

işlem bu kadar. Ben Görüntüyü sadece 2cil ekrana aktardım ve sorunsuz dokunmatik çalıştı.

Bu yöntemle virüslerden korunmuş ta oluyoruz. Sürekli flashdisk tak çıkar derken sıkıntı oluyordu, birin de almazsa birinde visürs alıyordu usb diskler.

Yapamayanlar yazsın anladığım kadarıyla yardımcı olmaya çalısırım.

Geri