Akıllı tahta'nın alt kısımının ortasında ince ışık çizgisi

Kodla Büyü

tefbilisim

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar tahta'nın alt orta noktasında yukarıya doğru 5 cm civarı çizgi şeklinde ışık var. Tahtaya yularıdan bakınca oradaki led'in ışığı görünüyor neden olmuş olabilir darbe filan almadı.

Arkadaşlar tahta'nın alt orta noktasında yukarıya doğru 5 cm civarı çizgi şeklinde ışık var. Tahtaya yularıdan bakınca oradaki led'in ışığı görünüyor neden olmuş olabilir darbe filan almadı.
Led'leri mi zarar gördü acaba, Faz 1 ise tahtalar yenilecek idare edin hocam. Faz 2 ise sanırım garantisi devam ediyordur servisi çağırsanız sanırım yardımcı olur

faz 1 tahtalar yenilecenek mi hocam?
Evet hocam Faz 1 cihazların tamamı 84 bin adet yanılmıyorsam bakanlık hepsini yenileyecek. Faz 1'ler eski harddisk ve ekranları kötü diye yenilenecek. Faz 3'lerde SSD Harddiskler falan olacak ama ne zamana başlarlar bilmiyoruz. Geçen senelerde başlayacaktı darbe girişimi oldu sonra uzadı süreç, bu kasım başlayacaktı yine olmadı, bizde bekliyoruz

Evet hocam Faz 1 cihazların tamamı 84 bin adet yanılmıyorsam bakanlık hepsini yenileyecek. Faz 1'ler eski harddisk ve ekranları kötü diye yenilenecek. Faz 3'lerde SSD Harddiskler falan olacak ama ne zamana başlarlar bilmiyoruz. Geçen senelerde başlayacaktı darbe girişimi oldu sonra uzadı süreç, bu kasım başlayacaktı yine olmadı, bizde bekliyoruz
inşallah yenilerler ve garantileri de uzar. geçenlerde bir sınıfın anakartında sorun oldu 700 tl ye değişti. durum vahim garantiler uzamazsa okullar çok zorlanacak

Bu şekilde oldu

Ekli dosyalar

• IMG_20171206_111902.jpg
    IMG_20171206_111902.jpg
    41 KB · Görüntüleme: 461
Benim okulumda da 2 tane tahtada aynı sorun vardı. İki tahtayı da değiştirdiler hocam. Faz 2 garanti kapsamında sorun çıkarmadılar.

‭0 (850) 222 48 70‬
Vestel Fatih projesi Arıza kayıt
Müşteri hizmetleri no’su

Arayıp kurum kodu ile Arıza kaydı oluşturun Hocam. Müdahale etmeyin. Tabi garanti varsa.

48 saat içinde yapmak zorundalar.

led ekranda çatlama var hocam, bizim okulda 3 sınıfta vardı, servis resmini çekti üçü de garantiden değişti. tahta komple değişiyor, yenisi geliyor takıp eskisini götürüyorlar, mini PC değişmiyor.

Tahtanın konulduğu duvarın düz olmamasından kaynaklı olan bir durum bu . Zamanla ekranın çatlamasına sebep oluyor. Servisi aramadan önce tüm tahtalarınızı kontrol edin varsa başka tahtada da aynı sorun hepsini not alın öyle arayın. Hepsini değişirler. Bu durum yüzünden kaç tahta değiştirdiğimi unuttum ben.

aynı sorun bizde de bir tahtada var faz 2 başka bir arıza için çağırdığımda servis elemanlarına sordum ona bir şey yapamıyoruz arıza kaydı açma dediler

hocam bu kullanıma bağlı hasar diyor vestel. ama bir okul tüketici heyetine gitmiş ve kazanmış. şimdi vestel bunu garanti kapsamına alıyor. ben arıza kaydı bıraktım 9 tane tahtamı değiştirecekler. ekran değişecek dediler.

Son düzenleme:
Okuldaki tahtaların üçte birinde bu sıkıntı mevcut, ben de aramayı düşünüyodum, iyi oldu ...

Bizim okulumuzda bu durumda olan 9 tahtayı geçen hafta değiştirdiler, arıza kaydı açarken sorunu bu şekilde belirtin sayın hocalarım.

Arkadaşlar aynı sorun bizim tahtaların çoğunda var. Garantisi de bitmiş. Garantisi biten bu sorunla karşılaşanlar nasıl bir yol izledi. Bu çizgi şeklindeki ışıklar daha sonra büyük bir soruna yol açar mı? Tahta değiştirilmeden başka bir çözümü yok mu acaba?

üç okulda görev yaptım üçünde de değiştirddim. en son okulda kimse bilmiyormuş yazın 4 temmuz garanti bitmeden arıza açtım. dönem başında 19 tanesi yani 19 yani tahta değişti. Ekran yukarıya doğru çatlıyor ve görüntü bum. kurulum veya taşıma hatası garanti ile değişiyor.
ops i kontrol edin bazen takmadan gidiyorlar.

Son düzenleme:
Geri