Akıllı Tahtanın Altındaki Kablo Çıkmış

Kodla Büyü

akdenizkanki

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Merhaba arkadaşlar, akıllı tahtanın altında aynı laptoplarda olduğu gibi bir adaptor var oradan prize giden kablonun ucu adaptorden çıkmış. Akıllı tahtayı kullanmayın dememe rağmen kullanmışlar. Bu yanlış görmediysem bu kablo veya adaptor tarzı şey nedir? bunu bizler takabilirmiyiz yoksa kime haber vermemiz lazım teknik servismi yoksa il veya ilçe koordinatörüne mi?

sen takamazsın hocam servisi çağır onlar halleder.2 kişi anca kaldırabiliyor ekranı.uğraşma sen

hocam bizdede oldu ben babayiğit üç öğrenci çağırdım kaldırdılar taktım yeniden yerine yerleştirdik tahtayı da sorun kalmadı.

Bu kablo çıkmalarına önlem alınmazsa ya bir öğrencinin parmağı ezilecek ya da bizde fıtık başlayacak...
Ya alttan kablo takma yeri için yer aç ya da şu kabloları sabitle yeni göreve başladığım lisede ilk günde 4 kablo çıktı...

akdenizkanki' Alıntı:
ozaman bende yarın 3-4 öğrenci bulayımda lise sonlardan onlarla kabloyu takmayı deneyelim :)
haberlerde gördüm az önce öğrencileri sıra taşırken çekmişler ve ders saatinde sıra taşıtıyorlar öğrencilere diye haber yapıyolardı. dikkat et çevrede kamera olmasın. ya da hiç uğraşmayın kimin takması gerekiyorsa o taksın

bu adamlar bazı ekranların arkasındaki kabloları kısa koyuyorlar sonra çıkınca uğraş dur:) aynısı benim okulda da oldu dedim 5 yıl garantili Vestel bayisini çağırdım gelmelerini bekliyorum, kaldı 12 gün:))

Ben 3 defa söktüm taktım.Eşek ölüsü gibi.Kalkmak bilmiyor.Sonuncusunda öğretmen arkadaş yardım edeyim dedi.Parmağını sıkıştırdı.Bir dahakini ellemeyeceğim .Servis yapsın öğrencilerde mahrum kalsınlar.

akdenizkanki' Alıntı:
ozaman bende yarın 3-4 öğrenci bulayımda lise sonlardan onlarla kabloyu takmayı deneyelim :)
Sakın o riske girme hocam. 70 kilo ağırlığında tahta . Allah korusun çocukların eli falan sıkışsa direkt senin başın yanar. Aynı olay benim başıma da geldi. Servisi aradım. Takarız ama 30 TL+KDV alırız dedi. Ben de hemen müşteri hizmetlerini aradım. Durumu anlattım. Müşteri hizmetleri ben telefondayken bizim ilçedeki servisi aradı. Adi herifler " biz para talep etmedik demiş" ben de ses kayıtlarını inceleyin etmişler mi etmemişler mi dedim. Neyse hocam tamam yarın gelecekler dedi. ve ertesi gün tıpış tıpış gelip taktılar. Eğer servisinizle sorun olursa hemen vestel müşteri hizmetlerini arayın hocam..

hocam dün de bi sınıfta aynı sorunu yaşadık. kabloyu biz çıkarmadık felan dediler ama kendi kendine çıkmaz o. artık 3-4 kişi bulduk onlar kaldırıdı da kabloyu bağlayabildik. bu kabloyu neden öyle bi yere yapmışlar anlamadım. en azından alta bi kilitli bölüm yapsalar da kaldırmadan takmayı becerebilsek....

tamamen çıkarmaya gerek yok. bir iki kişi üst çerçeveden yukarı doğru kaldırsın bir kişide tahtanın orta noktalarında bir yerde giriş var oraya hemen taksın sonra bırakın. ama kızak üzerinde sağa sola hareket etmesi lazım. eğer hareket etmiyorsa tahta oturmamıştır. düşebilir.

Geri