Akıllı Tahtalardaki Net support Manager Kullanımı.(FAYDALI)

Kodla Büyü
kurulumu nerden yaptınız hocam?
öğrenci bilgisayarlarındaki client önemli siz öğretmen olarak kullanacağınız pc nin client 32 si o bilgisayara başka yerden bağlanmayacaksanız önemli değil.

Merhabalar. Seneye hazırlık son kontrolleri yapıyoruz hocam. Ancak bizim bir kez bağlandığımız tahtaya bir daha bağlanmıyor. 21 sınıftan sadece 6 tanesini görüyor. Bazı tahtaları hiç görmüyor. Bu sorunları halledemedik. Sorun ne olabilir acaba?

manager mi kullanacağız netsupport school teknisyen mi anlayamadım ben hocam

Hocam client ayarları doğru ayarlandıktan sonra hangisi pratiğinize gelirse isteyen teknisyen konsolunu kullanır isteyende manageri ikiside aynı kapıya çıkıyor.

Netsupport ta Control seçeneği kullanılıdğında mouse ve klavye kilitlenir normalde ama etkileşimli tahtalarda control esnasında bile tahta kullanılabilir durumda oluyor. Sanırım program fiziksel klavye mouse kilitleme yapıyor ama dokunmatiği engellemiyor.

cemilsen' Alıntı:
Netsupport ta Control seçeneği kullanılıdğında mouse ve klavye kilitlenir normalde ama etkileşimli tahtalarda control esnasında bile tahta kullanılabilir durumda oluyor. Sanırım program fiziksel klavye mouse kilitleme yapıyor ama dokunmatiği engellemiyor.

Hocam Netsupport o konuda esnektir yönetilen pc yi paylaşır görüntülenecek pc ye çift tıkladığınızda açılan görüntüleme ekranında ilk menüde görüntüleme modu bulunur burada paylaş/ izle/ denetim bulunur.

Pc yi karşıdaki ile aynı anda kullanmak için paylaş
sadece takip için izle
tam denetim için denetim seçenekleri bulunur siz denetime tıklamalısınız.

Bu bahsettiğiniz yöntem faz 2 ve (eğer kullanan varsa) faz 3 de geçerli midir?

Hocalarım her akıllı tahtanın isimleri aynı olduğu için ağda bile tek bir tahta olarak görüyor.Net support manager de bu yüzden tek bir akıllı tahta bağlantısı yapmış olabilir. Denemedim ama bence sorna tüm akıllı tahtalar görünür diye düşünüyorum. Çünkü ağda da tek bir akıllı tahta görünüyor. Zaten ağda dosya paylaşımı için akıllı tahtayı göremiyorsun. Görsen bile tek bir tahta olarak görünüyor. Ben akıllı tahta isimlerini değiştirdim. Değiştirince akıllı tahtalar ağda görünmeye başladı. Şimdi ağa bağlı bir bilgisayara dosya paylaşıyorum. Tüm akıllı tahtalardan bu dosyaları görebiliyorum. Yapacağım tek şey akıllı tahtaları yeniden isimlendirmek.

Öncelikle çok faydalı bir konu açmışsınız teşekkürler.. Olayı iyi bildiğiniz ve olaya hakim olduğunuz belli ama çok karışık bir anlatım olmuş hocam.. Biraz daha adım adım, biraz daha sade, daha anlaşılır bir şekilde konuyu toparlayabilirsen çok makbule geçer. Tekrar teşekkürler..
Selam ile..

Hocam bilgilendirmeniz ve paylaşımınız için teşekkürler :alkis: . Geçen hafta birgün öğleden sonramı bu işe ayırdım ve yapabildim anlatımlarınız sayesinde. Normalde müdahale etmeyi düşünmüyordum ama bir sınıfta öğrencilerin fütürsuzca davranışları beni ayar :verymad: etti (ağır bir laf olduysa hepinizin affına sığınıyorum) ve kararımı değiştirdim. Güzel de oldu. Şimdilik 2 tahtaya kurulumu yapabildim geride bekleyen 32 tahtam var :eek: Sağlıcakla kalın.

En azından teamviewer çalışsa hem neden engellediler ki bu engeli kaldırmak için mail falan atsam nasıl olur

Geri