Akıllı tahtalara deep freeze satın alalım mı?

Kodla Büyü

deniz

Site Gezgini
Kolay gelsin sayın hocalarım.Akıllı tahtalarda virüs ve program sıkıntısı yaşıyorum.Bazı hocalarımız kullanmayı tam bilmediklerinden yüklemiş olduğum içerikleri silebiliyorlar.İnternet bağlantısı da olmadığından virüs programı güncel değil ve virüsleri (özellikle kısayol virüsleriyle başım dertte)silemiyorum.Ancak ciddi bir kitlenme olduğunda sistemi yeniden kuruyorum.
Akıllı tahtalara lisanslı deep freeze programı satın alsak da kursam nasıl olur?Siz ne önerirsiniz?Nasıl bir yol takip edeyim?Sizce kalıcı bir çözüm müdür yoksa kısa süreli mi?Deneyimlerinize ve fikirlerinize ihtiyacım var yardımcı olursanız sevinirim.
"Lisanslı virüs programı siparişi verilmiş(idare tarafından)"
"Özellikle bu virüsle başım dertte hocamında bahsettiği"
ancabsim' Alıntı:
meraba arkadaş
uzun zamandır usbden bulaşan virüsler moda oldu. ama temizlemeside klasikleştişti.
ancak yeni bir türle karşılaştım. araştırmalarıma göre yeni bir virüs gibi...
dolayısıyla anti virüslerden şimdilik kaçıyor. :shock:

Re: Akıllı tahta deep freeze satın alalım mı?

rollback ücretsiz sanırım

Valla hocam bizim okulda lisanslı yazılım diye ben uğraşıyorum. Müdür yardımcıları vestel servis elemanları milli eğitimdekiler hepsi kur deep freeze i gitsin diyolar. 4-5 tanesine deep freeze kurdum 15 tahtada da ns protect geri yüklemesi aktif bazılarında sorun çıkardı ondan dolayı deep freeze yükledim. şuan tahtalarda sorun yok. flash bellekleri temizliyorum sadece. oda temizle temizle bitmiyor çünkü öğretmen arkadaşlar evlerindeki bilgisayara da bulaştırmışlar evde takıyolar tahtalarada bulaştırıyolar. Ama kapanıp açılınca tahtalar normale dönüyor.
İşin kötüsü öğrencilerin flashlarında da aynı virüs var öğretmen gelmeden tahta açılmışsa öğrenciler flashlarını takıyor sonra öğretmen geliyor flashını takıyor tekrar yanımdalar. Hocaam virüs bulaştı yardım et diyorlar.
Ama ben tahtaları kurtardım benim için önemli olan tahtalar. flashları eninde sonunda bitiririm bi kaçının bilgisayarı çökmeye başlamış bile. Format attırmışlar onlardan kurtulduk anlayacağınız :mrgreen:

mert02' Alıntı:
Valla hocam bizim okulda lisanslı yazılım diye ben uğraşıyorum. Müdür yardımcıları vestel servis elemanları milli eğitimdekiler hepsi kur deep freeze i gitsin diyolar. 4-5 tanesine deep freeze kurdum 15 tahtada da ns protect geri yüklemesi aktif bazılarında sorun çıkardı ondan dolayı deep freeze yükledim. şuan tahtalarda sorun yok. flash bellekleri temizliyorum sadece. oda temizle temizle bitmiyor çünkü öğretmen arkadaşlar evlerindeki bilgisayara da bulaştırmışlar evde takıyolar tahtalarada bulaştırıyolar. Ama kapanıp açılınca tahtalar normale dönüyor.
İşin kötüsü öğrencilerin flashlarında da aynı virüs var öğretmen gelmeden tahta açılmışsa öğrenciler flashlarını takıyor sonra öğretmen geliyor flashını takıyor tekrar yanımdalar. Hocaam virüs bulaştı yardım et diyorlar.
Ama ben tahtaları kurtardım benim için önemli olan tahtalar. flashları eninde sonunda bitiririm bi kaçının bilgisayarı çökmeye başlamış bile. Format attırmışlar onlardan kurtulduk anlayacağınız :mrgreen:

bende deep freeze kurdum ama kurduktan sonra 3 tanesi açılmadı.
sizinkilerde sorun yok mu

DeepFreeze tam uyumlu çalışmıyor win7 ve win8'de. Shadow Defender tek geçerim akıllı tahtalar için ;)

İlk günden beri Deep Freeze kullanıyorum akıllı tahtalarda en ufak sorun yaşamadım. Önemli olan windows sürümüyle uyumlu sürümü kullanmak bence. Ben win7 tahtalarda eklediğim sürümü sorunsuz kullanıyorum. Umarım işinize yarar. Lisans konusunda da sorun yaşayacağımızı zannetmiyorum. En azından bu güne kadar yaşamadık :)

Ekli dosyalar

• DF xp-win7.rar
    3.5 MB · Görüntüleme: 117
delikadir24' Alıntı:
İlk günden beri Deep Freeze kullanıyorum akıllı tahtalarda en ufak sorun yaşamadım. Önemli olan windows sürümüyle uyumlu sürümü kullanmak bence. Ben win7 tahtalarda eklediğim sürümü sorunsuz kullanıyorum. Umarım işinize yarar. Lisans konusunda da sorun yaşayacağımızı zannetmiyorum. En azından bu güne kadar yaşamadık :)
:+1:

Reboot Restore Rx ücretsizdir adminden kurarsanız diğer kullanıcılar göremez ve devre dışı bırakamaz. Çok basit ama kullanışlı. Öğrencilerin pasif etmemeleri için admin kullanıcısından kurunuz ki diğer kullanıcılar göremiyor o zaman o arka planda çalışıyor. :+1:

Bende deep freze kuruyorum sorun çıkmadı şimdilik 2 yıldir lab da kullanıyorum lisans sorunu çıkmadı

bu ikinci faz tahtalar bin 8.1 ile geliyor deep frezze porblem çıkarıyordu toolwiz kurdum o da sıkıntı çıkardı. comodo hiç çalışmadı eğer çalışan bir sürümü varsa olabilir ama şu olay için önerebileceğiniz başka programlar varsa önerilerinizi bekliyorum.

Ben timefreeze kuracağım. sadece c: yi koruyor gerçi ama en azından ücretsiz. şimdilik denemeye başladım bir kaç tahta da sıkıntı yok

Geri