Akıllı tahta imaj sonrası mavi ekran

Kodla Büyü

adrenaline

Aktif Üye
Kütüphanede hiç kullanılmayan temiz bir tahtadan acronis ile sadece win7 olan bölümün imajını aldım. O imajı götürdüm diğer tahtaya attım. İmaj işlemi sorunsuz şekilde tamamlandı. Fakat imajdan sonra tam windows başlarken mavi ekran verip restart atıyor makine. Sonra o mavi ekran veren tahtaya harici usb ile win7 kurdum, programlarını ayarlarını vs yapıp o şekilde imajını aldım. Götürdüm başka bir tahtaya. Attım imajı herşey güzel. Bu sefer ondada mavi ekran. İmajını aldığım makineye recovery yapıyorum o imaj dosyasıyla onda sıkıntı olmuyor. Yani kendinden aldığım imajı yine kendisine yüklüyorum sıkıntı yok. Başka tahtaya atınca direk mavi ekran. Yıllardın acronisle imaj alıp atmışımdır. Böylesi bir sorunla ilk kez karşılaştım. Konfigürasyon farklı desen değil aynı konfigürasyon tahtalar. kaldıki aynı olmasa bile win7 çalışıyor çok defa farklı konfigürasyon makinalarda uyguladım. Delirmek üzereyim ne yapsak acaba ? Akıl verin arkadaşlar..

arcboto' Alıntı:
bott bölümünü görmemiştir. en sorunsuz çalışanı kolon disk yapmak
100 mb olan sistem kısmınıda imaja dahil ettim sonradan o şekildede denedim. yine olmadı. Klon disk nasıl yapıcaz hocam ayrıca diskmi ayırcaz ona bitane :? İmajı yapabilmemiz lazım asıl olan. ama nasıl? :D

windows un kendi yedekleme özelliğini kullanın, donanım değişikliği yoksa sorun çıkarmaz. donanım değişikliği varsa imaj atmaz
Denetim Masası -> Yedekleme ve Geri Yükleme -> Sistem Görüntüsü Oluştur.

halilturkoglu' Alıntı:
windows un kendi yedekleme özelliğini kullanın, donanım değişikliği yoksa sorun çıkarmaz. donanım değişikliği varsa imaj atmaz
Denetim Masası -> Yedekleme ve Geri Yükleme -> Sistem Görüntüsü Oluştur.
Hocam windows açılmıyorki açılsa yapayımda :)

Geri