Akıllı tahta ethernet ve wifi ile fatih ağına bağlanmıyor ancak mobil ağdan internete bağlanıyor.

Kodla Büyü

bote2011

Aktif Üye
Arkadaşlar, akıllı tahtalarımdan biri ethernet kablosu ile fatih ağına bağlanmıyor, wifi ile de fatih ağını görüyor ancak bağlanmıyor.
Telefonumdan mobil ağı açtığımda wifi ile tahta internete bağlanıyor.
ethernet kablosunu bilgisayarıma takıyorum internete bağlanamıyorum.
sorun ethernet kablosunda desem, mobil ağdan tahta wifi ye bağlanıyor, o zaman fatih ağına wifi ile neden bağlanmıyor?
Sorun neden kaynaklanıyor olabilir? ve nasıl çözülebilir? arıza kaydı giremiyorum fatihin teknoser ile ihalesi bitmiş

Hocam tahtada anten var mı? Anteni olmayan tahtalar çok yakındaki ağa bağlanabiliyor sadece. Mobil ağa bağlanıp wifi bağlanamama durumu bundan olabilir.

Arkadaşlar, akıllı tahtalarımdan biri ethernet kablosu ile fatih ağına bağlanmıyor, wifi ile de fatih ağını görüyor ancak bağlanmıyor.
Telefonumdan mobil ağı açtığımda wifi ile tahta internete bağlanıyor.
ethernet kablosunu bilgisayarıma takıyorum internete bağlanamıyorum.
sorun ethernet kablosunda desem, mobil ağdan tahta wifi ye bağlanıyor, o zaman fatih ağına wifi ile neden bağlanmıyor?
Sorun neden kaynaklanıyor olabilir? ve nasıl çözülebilir? arıza kaydı giremiyorum fatihin teknoser ile iha

Hocam tahtada anten var mı? Anteni olmayan tahtalar çok yakındaki ağa bağlanabiliyor sadece. Mobil ağa bağlanıp wifi bağlanamama durumu bundan olabilir.
hocam antene dikkat etmedim. pazartesi günü bakayım

Benzer birşey başıma geldi. Kablosuzda cep telefonundan bağlanıyor, fatih ağına bağlanmıyordu. İp otomatik alma ayarı açık olsa da önceki İPyi almaya çalıştığını farkettim. Bağdaştırıcı ayarlarında ethernet kartını onar deyince düzeldi...

Geri