Akıllı Tahta Dokunmatik Sorunu ?

Kodla Büyü

braveheart06mg

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar akıllı tahtanın fişi takıldığında tahtadan sürekli ses geliyor. tahta açılıyor fakat dokunmatik çalışmıyor. Fareyi takınca o ses kesiliyor ve imlec çalışıyor. Kalibrasyon ayarı da yapılmıyor dokunmatik çalışmadığı için. Sorun ne olabilir ?

Hocam akıllı tahtaların köşelerine iyi bak dokunmatik köşelerdeki sensörler aracılığıyla çalışıyor toz orada biriktiginden dolayı dokunmatik çalışmayabiliyor tozları Bir bez yardımıyla temizledikten sonra genellikle dokunmatik düzgün çalışıyor Bir bak istersen

braveheart06mg' Alıntı:
Arkadaşlar akıllı tahtanın fişi takıldığında tahtadan sürekli ses geliyor. tahta açılıyor fakat dokunmatik çalışmıyor. Fareyi takınca o ses kesiliyor ve imlec çalışıyor. Kalibrasyon ayarı da yapılmıyor dokunmatik çalışmadığı için. Sorun ne olabilir ?
aynı sorun bizdeki tahtaların birinde de var. Temizledim ama değişen bir şey olmadı. Bir tahtada da dokunmatik bazen çalışıyor, onu da çözemedik :-/

faz 2'de henüz resmi olarak teslim almadığımız tahtada da aynı problemi yaşıyoruz. Öğrencilerin dediğine göre öğretmen bir kere kablosuz fare takmış, o günden beri dokunmatik çalışmıyormuş. Vestelin verdiği flaşla geri yüklemeye çalıştım, orada da dokunmatik çalışmıyor. Geri yükleme işlemi başlıyor ama konsol ekranı öylece duruyor, hiç ilerlemiyor. Ama sensörlerden ışık geliyor. Acaba bios'u sıfırlasam düzelir mi?

Dokunmatik için Driverı yükleyin hocam . Düzelmezse kameraları değiştirir servis

Eğer dokunmatik hiç çalışımıyorsa köşelerde bulunan kameralar arızalanmıştır. Servisi arayın gelip değiştirsiler.

Aynı soruna benzer problem bizde de oldu, önce kameraları değiştirdiler yine olmadı, sonra tahta içinde bulunan bir kartı değiştirdiler öle çalıştı...

merhaba arkadaşlar. okulumuzdaki akıllı tahtalarda ekrana dokunduğumuzda başlat menüsü açılıyor. bunun çözümü nedir bilen varsa yardım edebilir mi?

Geri