akıllı tahta cmos ayarları yanlış uyarısı

Kodla Büyü

ekinci.esma21

Seçkin Üye
Seçkin Üye
arkadaşlar merhaba akıllı tahtalarda cmos ayarları yanlış uyarısı nasıl düzeltilir bıos ayarlarından sistem tarihini ve saatini değiştirerek sorun geçici bir şekilde düzeldiği halde tekrardan sorun çıkıyor kalıcı çözüm yolu nedir akıllı tahtaların garanti süreleri bittiğinden servis çağıramıyorum kendim nasıl düzeltebilirim

Uzun süre elektrik bağlantısı olmadığı için bios pilleri bitmiş. Bios pillerini değiştirip ayarlayın

sorun donanımsal mı bütün tahtalarda bu uyarı veriyor bıos pilinde neden sıkıntı oluyor

Sayın Hocam,

Hepsinin kullanım ömrü var. Genelde tahtaların fişlerini prizden çekiyorsanız piller daha çok kullanıldığından ömürleri azalıyor.

Genelde bu sorun pil ile çözülüyor. Pil değişimi sonrası varsayılan ayarlara geri dön işlemini mutlaka yapın. Düzelmezse Ram veya anakart arızası mevcuttur.

Saygılar,

Sayın Hocam,

Hepsinin kullanım ömrü var. Genelde tahtaların fişlerini prizden çekiyorsanız piller daha çok kullanıldığından ömürleri azalıyor.

Genelde bu sorun pil ile çözülüyor. Pil değişimi sonrası varsayılan ayarlara geri dön işlemini mutlaka yapın. Düzelmezse Ram veya anakart arızası mevcuttur.

Saygılar,
anladım teşekkürler hocam imaj ile sorun çözülmez o zaman

youtube üzerinde birkaç video var. akıllı tahta bios pili değişimi yazarak izleyebilirsiniz.

Eger garanti devam ediyorsa, garantiden değişim de isteyebilirsiniz. Bizde garantiler bitti. Mecburen kendimiz halledicez

Geri