Akıllı tahta açılmıyor çözümü olan?

Kodla Büyü
M

Misafir 142690

Misafir
Arkdaşlar akıllı tahtalarımızdan iki tanesi açılmıyor. Daha doğrusu açılış düğmesine bastığımda ilk ekran fatih Projesi beyaz sayfa geliyor peşinden o kapanıp 2.defa aynı sayfa gelmeli fakat bir türlü o ikinci sayfaya sistem atlamıyor. F2 ve DEL tuşları ile BİOS'a da giremiyorum F7 ile sistem de yükleyemiyorum ekran 1. Fatih görüntüsünden sonra siyah bir hale geliyor ve sol üst köşede yanıp sönen tire (-) işareti ile saatlerce kalıyor. Vestel'i aradım imaj yüklenmeli dediler bende imaj yükleyemezseniz dedim çünkü F7 vs hiçbir şey çalışmıyor. OPS söktü getirdi yapmışlar format attık dediler fakat benim kuruduğum win7 hala ayarları ile beraber içinde duruyor acaba benim imajımı alıp tekrar dışardan mı yüklediler yoksa başka birşey mi yaptılar anlamadım söylemediler de.. Şimdi ikinci tahta için HDD söktüm dışarda formatladım taktım tahtaya ama ilk hatanın aynısını aldım yani hiçbir şekilde 2.sayfaya geçmiyor. Sanırım OPS içinde BİOS pili de yok sökeyim de 5-10 dk bekleyeyim çözülür diyeceğim ama o da mümkün değil galiba..Acaba herhangi bir çözümü olan var mı?

Hocam anlattiklarina gore pil yok,o zaman icinde bi yerde bios u resetleyecek jumper olmali, seninde dedigin gibi sonra biosa girildimi tamam, default ayarlara yuklersin. Ama olmazsa servisi aramayida bi dusun istersen.

Pili buldum hocam enteresan bir şekilde :D
Pili çıkardım daha doğrusu soketini çıkardım birkaç saat bekledim şimdi bir deneme yapıcam inşallah çalışır

Ekli dosyalar

• IMG_1629.JPG
    IMG_1629.JPG
    212.7 KB · Görüntüleme: 1,273
  • IMG_1633.JPG
    IMG_1633.JPG
    257 KB · Görüntüleme: 1,190
Bizde de benzer bir durum vardı ops yi değiştirdiler bir süre sonra sorun tekrar etti. Daha sonra iki cihazda da aynı sorun oluştu. cihazlardan birinin piriz kısmında sıkıntı olduğunu fark ettim servisi çağırdım bağlantılarda hata-kısa devre olduğunu söyledi kontrol etmek için bir cihazı taktığında sigorta attı. sorunu çözdüğünde ilginç bir şekilde arızalı tahta çalıştı. diğer arızalı tahtalara baktığımızda pirizlerde aynı sorun olduğunu fark ettik . pirizlerdeki sorun çözüldüğünde akıllı tahtalarda çalıştı. Diyeceğim o ki fatih projesi hattında olmayan bir elektrik pirizine uzatma kabloyla tahtayı bağlayın bir iki defa kapat aç yapın problem çözülmüşse sorun pirizlerdedir

İlginctir ki hocamın dediği elektrik olayı sorunu çözmedi.Bios pilini çıkardım taktım şimdi tahta hiç açılmıyor Düğmeye basıyorum başlıyor sonra tık edip kapanıyor sanırım kısa devre var

Arkdaşlar akıllı tahtalarımızdan iki tanesi açılmıyor. Daha doğrusu açılış düğmesine bastığımda ilk ekran fatih Projesi beyaz sayfa geliyor peşinden o kapanıp 2.defa aynı sayfa gelmeli fakat bir türlü o ikinci sayfaya sistem atlamıyor. F2 ve DEL tuşları ile BİOS'a da giremiyorum F7 ile sistem de yükleyemiyorum ekran 1. Fatih görüntüsünden sonra siyah bir hale geliyor ve sol üst köşede yanıp sönen tire (-) işareti ile saatlerce kalıyor. Vestel'i aradım imaj yüklenmeli dediler bende imaj yükleyemezseniz dedim çünkü F7 vs hiçbir şey çalışmıyor. OPS söktü getirdi yapmışlar format attık dediler fakat benim kuruduğum win7 hala ayarları ile beraber içinde duruyor acaba benim imajımı alıp tekrar dışardan mı yüklediler yoksa başka birşey mi yaptılar anlamadım söylemediler de.. Şimdi ikinci tahta için HDD söktüm dışarda formatladım taktım tahtaya ama ilk hatanın aynısını aldım yani hiçbir şekilde 2.sayfaya geçmiyor. Sanırım OPS içinde BİOS pili de yok sökeyim de 5-10 dk bekleyeyim çözülür diyeceğim ama o da mümkün değil galiba..Acaba herhangi bir çözümü olan var mı?
Aynı sorunla bizde karşılaştık bu gün 2 bilgisayar açılmaya başladıktan sonra tire (_) yazısında kalıyor bir çözümü varsa yardımcı olursanız sevinirim

Aynı sorunla bizde karşılaştık bu gün 2 bilgisayar açılmaya başladıktan sonra tire (_) yazısında kalıyor bir çözümü varsa yardımcı olursanız sevinirim
Hocam statik elektrikten olabilir onu bir deneyin.
İkinci bir yol pilin bulunduğu jack’i çıkarıp 10-15 dk bekleyebilirsiniz
Olmazsa ram’leri çıkarıp takabilirsiniz

Bunlar olmazsa biosa girebiliyorsanız format atmayı deneyebilirsiniz.Sonuclari bize de iletirseniz faydalanırız

Slm arkadaşlar faz 1 akılı tahtada biosa şifre konmuş,
bios pili çıkardıktan sonra tahta windowsta açılırken admin..şifre geliyor. faz 1 şifresi girdiğimizde de açılmıyor
tahtayı yeniden başlatıp imaj yüklemeyi denemek için, açılışta yine bios şifre bölümü geldi. çözüm nasıl olur? hiç bir surette bios ayarlarına ulaşamadık. yardım lütfen

Slm arkadaşlar faz 1 akılı tahtada biosa şifre konmuş,
bios pili çıkardıktan sonra tahta windowsta açılırken admin..şifre geliyor. faz 1 şifresi girdiğimizde de açılmıyor
tahtayı yeniden başlatıp imaj yüklemeyi denemek için, açılışta yine bios şifre bölümü geldi. çözüm nasıl olur? hiç bir surette bios ayarlarına ulaşamadık. yardım lütfen
Pili çıkardınız ve hala bios şifresi mi soruyor? Cok ilginç, pili çıkarıp biraz bekleyin Hocam şifre istememeli.Gerekirse harddiski sokun baska tahtada formatlayın.Pil sonrası biosa girip ayarları kaydedin ama

Bizim de tahtalarımızdan biri hiç açılmıyor, beyaz fatih ekranı dahi gelmiyor, dolayısıyla biosa girme ve yeni imaj atmak da mümkün değil. Sadece açma düğmesine basınca gelen bip sesi var. Kırmızı güç ışığı normaldekinden biraz daha hızlı şekilde yanıp sönüyor. Ancak tahtada hiçbir görüntü yok. Güç kartı demişler genelde sorun için. Ne kadar ücrete yapıyor Vestel acaba, bilgisi olan var mı?

Bizim de tahtalarımızdan biri hiç açılmıyor, beyaz fatih ekranı dahi gelmiyor, dolayısıyla biosa girme ve yeni imaj atmak da mümkün değil. Sadece açma düğmesine basınca gelen bip sesi var. Kırmızı güç ışığı normaldekinden biraz daha hızlı şekilde yanıp sönüyor. Ancak tahtada hiçbir görüntü yok. Güç kartı demişler genelde sorun için. Ne kadar ücrete yapıyor Vestel acaba, bilgisi olan var mı?
@sistem23 hocamin ilgi alanı ondan fikir alabilirsiniz hocam

Hocam çözüm bulabildiniz mi

Konuyla alakalı değil de tonla para verilen et'nin anakartı ne kadar dandik duruyor ya. Hesap makinesi devresi gibi o ne öyle. Çinli fabrikalardan birinden tonla sipariş etmişler sanki.

Konuyla alakalı değil de tonla para verilen et'nin anakartı ne kadar dandik duruyor ya. Hesap makinesi devresi gibi o ne öyle. Çinli fabrikalardan birinden tonla sipariş etmişler sanki.

Sanki değil hocam gerçekten öyle. Çin'deki opsler içinde en kötü anakart diyebilirim...

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: omd
akıllı tahta sürekli açılış ışığı(kırmızı) yanıp sönüyor sonra akılllı tahta içinde fan durması gibi bir ses geliyor ve tahta hiç başlamıyor açılıştan itibaren siyah ekran oluyor sadece tahta konusunda paylaştığınız her yolu denedim tahtanın ops sini başka tahtaya taktım orda çalışıyor çalışan tahtanın ops sini bozuk olana denedim yine aynı sorunu veriyor sizce neden oluyor böyle

akıllı tahta sürekli açılış ışığı(kırmızı) yanıp sönüyor sonra akılllı tahta içinde fan durması gibi bir ses geliyor ve tahta hiç başlamıyor açılıştan itibaren siyah ekran oluyor sadece tahta konusunda paylaştığınız her yolu denedim tahtanın ops sini başka tahtaya taktım orda çalışıyor çalışan tahtanın ops sini bozuk olana denedim yine aynı sorunu veriyor sizce neden oluyor böyle

Hocam anlattıklarınıza göre 2 arıza olabilir:

1. Seçenek: Tahtanın power kartı bozulmuştur. Faz1 tahtalarda sıklıkla yaşanıyor.
Bulunduğum ilde çok fazla power kartı değiştirdim.
powerkartı.JPG

2.Seçenek: Tahtanın monitör kartı bozulmuş olabilir. Ops cihazının takıldığı kart.
Sıklıkla yaşanan bir durum değildir.

monitorkartı.JPG

Son düzenleme:
Hocam anlattıklarınıza göre 2 arıza olabilir:

1. Seçenek: Tahtanın power kartı bozulmuştur. Faz1 tahtalarda sıklıkla yaşanıyor.
Bulunduğum ilde çok fazla power kartı değiştirdim.
Ekli dosyayı görüntüle 64929

2.Seçenek: Tahtanın monitör kartı bozulmuş olabilir. Ops cihazının takıldığı kart.
Sıklıkla yaşanan bir durum değildir.

Ekli dosyayı görüntüle 64930
Hocam dediğiniz sorunların çözümü var mı biz müdahale edebiliyormuyuz servis mi gelmeli

Hocam dediğiniz sorunların çözümü var mı biz müdahale edebiliyormuyuz servis mi gelmeli

Tahtalarınız Faz2 ise garantileri devam ediyor. Servis çağırabilirsiniz.

Eğer Faz1 ise garantiler bitmiş durumda.
Vestel çok yüksek fiyatlar çıkarıyor.

Bu konuda size yardımcı olabilirim:
Gaziantep BT öğretmeni
Muhammed Üzümcü
05426589506

İmzadaki linke de tıklayabilirsiniz...

Tahtalarınız Faz2 ise garantileri devam ediyor. Servis çağırabilirsiniz.

Eğer Faz1 ise garantiler bitmiş durumda.
Vestel çok yüksek fiyatlar çıkarıyor.

Bu konuda size yardımcı olabilirim:
Gaziantep BT öğretmeni
Muhammed Üzümcü
05426589506

İmzadaki linke de tıklayabilirsiniz...
gaziantep de değilim hocm ben farklı bir ildeyim

Konu eski ama yeni konu açmak istemedim arkadaşlar.
Benim akıllı tahtadaki sorun ise şu şekilde; ram'i takılı olduğu zaman çalışmıyor. yani fan sesi 3-4 saniye kadar geliyor sonrasında ise fan sesi gelmiyor, kendini kapatıyor. ram çalışmadığı için ekrana görüntü de gelmiyor.
ram'i söktüğüm zaman haliyle görüntü gelmiyor ama ops yani fan sesi hiç kesilmiyor.

farklı ramlerle denedim yine aynı şekilde. sanırım anakartın ram modüllerinde sorun ama nasıl çözülür bilen var mı acaba?

Konu eski ama yeni konu açmak istemedim arkadaşlar.
Benim akıllı tahtadaki sorun ise şu şekilde; ram'i takılı olduğu zaman çalışmıyor. yani fan sesi 3-4 saniye kadar geliyor sonrasında ise fan sesi gelmiyor, kendini kapatıyor. ram çalışmadığı için ekrana görüntü de gelmiyor.
ram'i söktüğüm zaman haliyle görüntü gelmiyor ama ops yani fan sesi hiç kesilmiyor.

farklı ramlerle denedim yine aynı şekilde. sanırım anakartın ram modüllerinde sorun ama nasıl çözülür bilen var mı acaba?
ramların bakır tellerini okul silgisiyle silip takmayı deneyin

Geri