Akıllı cihaz ET

Kodla Büyü

kırmızıyeşilmavi

Site Gezgini
Bilişimci Norm fazlası için özel program proje ortaokul-liselerde okullarında görevli olanlar tercihte bulunmuyorlar. istanbul normda şifre ile giriş yapıldığında sayfa açılmıyor

Bilişimci Norm fazlası için özel program proje ortaokul-liselerde okullarında görevli olanlar tercihte bulunmuyorlar. istanbul normda şifre ile giriş yapıldığında sayfa açılmıyor
Hocam merhaba İstanbul için norm fazlası atamaları başlamadı henüz. Ayrıca bu sene resen atama olmayacak. Takvimde böyle bir ibare yok. Bunu siz nereden biliyorsunuz?

2023 kasım norm kadro fazlası kadrolu öğretmenlerin atanmalarına ilişkin işlemleri tutanağında aşağıdaki gibi bir madde var.

- Bilişim Teknolojileri alan öğretmenlerinden “Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Öğretmenliği”, “Matematik-Bilgisayar Bölümü”, “İstatistik ve Bilgisayar Bilimleri”, “Bilgisayar Teknolojisi Bölümü / Bilgisayar Teknolojisi ve Bilim Sistemleri Bölümü” ve “Bilgi Teknolojileri” mezunlarının modüle doğru işlendi.

Böyle bir maddenin olmasının nedenini bilen var mı?

Ekli dosyalar

• belge1701261594850.pdf
    119.8 KB · Görüntüleme: 49
2023 kasım norm kadro fazlası kadrolu öğretmenlerin atanmalarına ilişkin işlemleri tutanağında aşağıdaki gibi bir madde var.

- Bilişim Teknolojileri alan öğretmenlerinden “Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Öğretmenliği”, “Matematik-Bilgisayar Bölümü”, “İstatistik ve Bilgisayar Bilimleri”, “Bilgisayar Teknolojisi Bölümü / Bilgisayar Teknolojisi ve Bilim Sistemleri Bölümü” ve “Bilgi Teknolojileri” mezunlarının modüle doğru işlendi.

meslek liselerine atanmasınlar deyu

Eevet hocam bu madde BÖTE ler meslek lisesine atanmasınlar önlemi amacı ile.

Mersin'de takvimde resen atama yazıyor.
Hocam her sene norm fazlası oldugum için büyük takipteyim.
İstanbul bu sene yapmıyor hatta takvime eklemeyi unuttuklarını düşündüm ama her sene mutlaka yerdeğiştirme takviminde resen atama takvimi de aynı başvuru pdf içinde paylaşılırdı. Çok tepki görmüş olabilirler bu sene olmayacak. Zatene bu konuda iller farklı bir şekilde uygulama yapabiliyor.

Bu konuda başımdan geçen bir olayı anlatayım. 2010 yılında askerdeydim. Dersimiz seçmeliydi o dönem. Ben askerdeyken okul BT dersini seçmediği için ben norm fazlası olmuşum. Tabi bunu bana tebliğ etmediler. Askerden döndüm. Birkaç ay sonra kararnamem gelmiş okula. Kadıköy'de çalışırken Ümraniye'de bir okula atanmışım. O sene il genelinde böyle bir uygulama yapılmıştı. Bir kişinin yeri değişti. Neyse sonra ben itiraz ettim. O dönemde asker olduğuma dair belge götürdüm ve neticede benim kararnamem iptal edilmiş ve kendi okulumda kalmıştım. İptal ettiremeyen arkadaşlar da olmuştu.

Bu konuda başımdan geçen bir olayı anlatayım. 2010 yılında askerdeydim. Dersimiz seçmeliydi o dönem. Ben askerdeyken okul BT dersini seçmediği için ben norm fazlası olmuşum. Tabi bunu bana tebliğ etmediler. Askerden döndüm. Birkaç ay sonra kararnamem gelmiş okula. Kadıköy'de çalışırken Ümraniye'de bir okula atanmışım. O sene il genelinde böyle bir uygulama yapılmıştı. Bir kişinin yeri değişti. Neyse sonra ben itiraz ettim. O dönemde asker olduğuma dair belge götürdüm ve neticede benim kararnamem iptal edilmiş ve kendi okulumda kalmıştım. İptal ettiremeyen arkadaşlar da olmuştu.
Hocam bundan yaklaşık 12 sene önce İstanbul'da ilçeler arası resen atama gerçeklemiş.
Sanırım o dönemlerden bahsetmişsiniz. Geçmiş olsun en azında hakkınızı aramışsınız.
O seneler çok tepki gördüğü için sendikalar tarafından bunu sadece ilçe arası resen atamaya çekmişler.
Bu senede şans resen atama yok. :)

Hocam sen en azından askerdeymişsin de haberin olmamış. Ben okuldaydım da bana kimse bir şey demedi, normları güncelledik bak sen norm fazlası oldun diye. 2 bilişim öğretmeniydik. en az puanlı bendim. Bende bu forumdan öğrenmiştim resen atama olacağını ve olduğunu. müdüre demiştim deyok ya öyle mi olmuş demişti. o zamanlar baya bir karışmıştı ortalık. idareler öğretmenlere haber vermemiş bir çok mağdur olmuştu. Beni de normu 2 gözüken ama ders saati az olan bir okula vermişlerdi. Bende dilekçe vererek iptal ettirmiştim atamayı. kendi okulumda kalmıştım.

Ben 2010 yılında kendi okulumda tek öğretmenken bölge normundan norm fazlası olmuştum ve başka okula resen gönderilmiştim. Ne kadar hakkımı arasam da hiçbir sonuç alamadım. 110 civarı bilişimci bu kaderi paylaşmıştık.

aynen 2010 yılıydı, aniden bir atama kararnamesi ile tayin başka bir yere çıkmıştı, sonrasında dilekçe, il mem'e gitmek falan iptal edilmişti. zaman hızlı akıyor.

Geçen sene beni istanbul zorla norm fazlası atadı. Çok uğraştım yapmayın etmeyin diye ama çare olmadı

İstanbul norm kadro fazlası tayinleri alan değişikliği nedeniyle iptal edilmiş.
İleride yapılabilirmiş.

Ekli dosyalar

• photo_2023-12-08 20.59.23.jpeg
    photo_2023-12-08 20.59.23.jpeg
    47.3 KB · Görüntüleme: 88
İstanbul tekrar norm kadro fazlası tayini sürecini başlatmış

Geri