Akıl oyunları-Akıl defteri-Kimlik tarzı film önerisi

Kodla Büyü

delulojouh

Aktif Üye
Akıl oyunları-Akıl defteri-Kimlik tarzı film önerebilir misiniz...Makinist,Fight club,Kelebek etkisi,İnception,Zindan Adası hariç.bunlarda herbiri harika ayrıca :)

Hocam az önce Limit Yok (Limitless) izledim. 2011 filmi. Bradley Cooper ve Robert De Niro oynuyor. Gelişim aşamasındaki bir zeka sivrileştirme ilacını eline geçiren bir adamın hayattaki yükselişini anlatıyor. imdb top 500'de.

Anladığım kadarıyla sonu tahmin edilmeyen tarzda filmlerden hoşlanıyorsunuz bu da benden olsun "Five Fingers"

Unknown(kimliksiz) izle saydığın filmlere benziyor sonunu tahmin bile edemezsin...

efsane film: The Game ==> Michael Douglas, Sean Penn
bir de Kızıl Ekim (The Hunt for Red October - Sean Connery, Alec Baldwin, Scott Glenn) izlenebilir

yukarıda yazılan tüm filmleri izledim, bunlara ek olarak aklıma gelenler..."kelebek etkisi, yağmur adam, can dostum, benim adım khan" ve en iyisi "the man from nowhere"...

mesajım olsun :wink:
çifte soygun.. izleynn...
nereden bulurda hortlatrsınz anlamm ki

EynelMefer' Alıntı:
yukarıda yazılan tüm filmleri izledim, bunlara ek olarak aklıma gelenler..."kelebek etkisi, yağmur adam, can dostum, benim adım khan" ve en iyisi "the man from nowhere"...

the man from nowhere.. güzeldi..

Hint Sinemasını ve ünlü oyuncu-yönetmen Aamir Khan'ın filmlerini yeni keşfettim. İstediniz tarza çok benzemeseler de seyretmemiş iseniz şu filmleri izleyin:

Ghajini - İstediğinize en yakın tarzda film
3 idiots ve Taare Zameen Par ( Yerdeki Yıldızlar , Her Çocuk Özeldir) filmlerini ise özellikle öğretmenlerin ve çocuğu olan ailelerin izlemesi gerekli

hergunsince83' Alıntı:
efsane film: The Game ==> Michael Douglas, Sean Penn
bir de Kızıl Ekim (The Hunt for Red October - Sean Connery, Alec Baldwin, Scott Glenn) izlenebilir

the game filmini izlemeyen herkese tavsiye ederim eski bir film, kurgusu çok güzel..
devlet düşmanı da güzeldi..
ben efsaneyim..
Ghajini..

buarada seminer döneminde bir filmden kesitler almıştı hocalardan biri, merak eden oldumu bilmiyorum ben onu da izledim gerçekten güzel bir film, yaşanmış bir hikaye olmasınında etkisiyle izlenmeye değer diyorum, eski bir film ama konudanda anlaşıldığı üzere zaten, yeni bir film arayışı var filmin yeni oluşu değil...
"alive"

yazılanların bir çoğu çok güzel filmler ama ilk başta yazılan filmlerin ortak özellikleri ile teklif edilen filmler pek uyuşmuyor... çok uzatmadan...
pan'ın labirenti (imdb 8,3 http://www.imdb.com/title/tt0457430/)
makinist - bu örnek listenize daha yakın - (imdb 7,8 http://www.imdb.com/title/tt0361862/) aradığınız filmler olabilir...
iyi seyirler...

Düzeltme .... makinist filmini mesaja yazmışsınız, naparsınız bilişimci hali işte on gündür seçmeli derstir, plandır prog dur derken bi kaç badsector yazmışız kafaya ...
özür ve saygılar...
ha bu arada aklı olan içimdeki yangın (imdb 8.1 http://www.imdb.com/title/tt1255953/) izlemesin... 3 ay oldu kendime gelemedim.....

Geri