Akılı Tahta Kurulumunda Öncelik Verilen Okullar

Kodla Büyü

Braweheart01

Süper Üye
Süper Üye
Seçkin Üye
Herkesin bileceği üzere akıllı tahtalar öncelikle liselere, sonrasında ortaokullara daha sonra ilkokullara kurulmakta. Ben bundan kaynaklı bir adaletsizlikten söz edeceğim. Ben meslekte 18. yıla gelmiş bir sınıf öğretmeniyim. Birçok okulda çalıştım. Şu ana kadar hiçbir çalıştığım okulda akıllı tahta olmadı. Bundan sonra da emekliliğe kadar olacağını zannetmiyorum.
Şimdi liselerde veya ortaokullarda akıllı tahta olmazsa öğrenci velileri birleşip sınıfa akıllı tahta almıyorlar imkansız bir olay. Yalnız ilkokulda sınıfta akıllı tahta olmazsa veliler birleşerek sınıfa bilgisayar ve projeksiyon cihazı alıyorlar. Bu malesef ki bir gerçek. Okulumda 7 birinci sınıf var hepsinde de veliler çocukları için sınıfa bilgisayar aldılar kimileri ikinci el aldı kimileri sıfır fark etmiyor ama hepsi aldılar. Bunun yanında projeksiyon cihazı, yazıcı ses sistemi de aldı veliler. Aynı 4 katlı ve geniş bahçesi olan bir okula devlet 2 işkur çalışanı hizmetli verdi. Üçüncü elemanı da okul aile birliği almak zorunda kaldı ve ücretini veliler ödüyor. Şimdi bu veliler bu ülkenin varandaşı değil mi? Liselere herşey tam takır gelirken niçin ilkokullarda akıllı tahta olmuyor? Bakanımız açıklama yaptı bu yıl velilerden para almayacağız dendi ama bu malzemeler parayla alınmıyor mu?
Akıllı tahtalar takılırken öncelik her zaman ilkokulların olmalı. Böyle olsun ki veliler büyük bir masraftan kurtulsun. Birinci sınıf okuturken akıllı tahta veya bilgisayar olmazsa iş o kadar zorlaşıyor ki anlatamam.
Bu konuda yetkilileri göreve çağırıyorum. Akıllı tahtalarda öncelik her zaman ilkokullardan başlamalı.

Geri