AKİM'e yazdım,siz de yazın.İyice şamar oğlanı olduk

Kodla Büyü
Halk Eğitim Merkezinde Bilişim teknolojileri öğretmeni olarak görev yapıyorum. İlköğretim ve liselerde bilgisayar dersi müfredatta olmadığından dolayı liseyi yeni bitirmiş kişiler halk eğitim merkezine kursa gelip bilgisayar ve ofis programlarını öğrenmeye çalışıyorlar. Sayın Bakanımızın son dönemde Bilişim Teknolojileri ile ilgili yapmış olduğu açıklamalar çok yanlış. En son katıldığı bir televizyon programında ilköğretimde dağıtılan tabletleri çocukların 30 sn de öğrendiklerini bu nedenle Bilişim Teknolojileri dersine de öğretmenlerine de ihtiyaç olmadığını dile getirdi. http://www.youtube.com/watch?v=EWqxgRvO ... re=related Sayın Bakanın bilgisayar dersi müfredatını incelemesini ve ülkemizde artık Bilişim Teknolojileri dersine ve öğretmenlerine gereken önemin verilmesini istiyorum. Hindistan gibi ülkeler yazılımda atağa geçerken bizler ilköğretimde çocuklar bilgisayarı biliyor gibi bir cümleyle Bilişim teknolojileri dersini kaldırıyoruz. Bilgisayarı açmak, oyun oynamak, sosyal ağlarda yazışmak bilgisayarı bilmek değildir. Bilgisayar yalnızca internet ve oyundan ibaret değildir. Nitekim birçok ilimizde öğrenciler okula başlamadan önce bilgisayar bile görmemiş durumdadırlar. İlköğretim ve liselerde Bilişim teknolojileri dersi vazgeçilmez bir ders olarak zorunlu okutulmalıdır. Bu derslerin kaldırılması ile Bilişim teknolojileri öğretmenleri de çok zor durumda kalmıştır. Her yıl norm kadro fazlası olarak yer değiştiren öğretmenlerimiz var. Bu öğretmenlerimizin bu şekilde yıpratılarak bu ülke için verimli olmaları beklenemez. Bilişim Teknolojileri dersinin ve öğretmenlerinin bu ülkede hak ettikleri değeri görmeleri ümidiyle. Saygılarımla..

Bakanımıza göre oldukça iyi biliyorlar bakan n'apsın çok iyi biliyolar sanıyor. Bakan olarak bir hacker geçsin MEB'in başına valla değil öğrencileri öğretmenleri bizi bile beğenmez eğitimden eğitime koşturur. :D

Hatta aklıma gelmişken bi hikaye canlandırayım

Bir Bilişim öğretmeni okula giriş çıkış yapan öğrenci ve öğretmenler için kartlı geçiş sisteminin programını yazar ama programda sıkıntı vardır.Bu durumu Bakan'a (Hacker Olan Bakan) bildirir.Bakan program kodların inceler ve bilişim öğretmenine öfkeyle
- Bu ne biçim kodlama!!! Hani bunun class'ları, nerde foknsiyonlar? nerde düzen? nerde OOP mimari programlama sistemiii.....? :puhaha:

hocam durum başbakandan geçiyor,
O durumumuzu dile getirirse ancak öyle düzelir.
Yoksa diğer taraftan olacağını düşünmüyorum artık.

AKİM e yazdım BİMER e yazdım MEB e yazdım ulaştığım heryere yazdım bu kadar küçültülmemeli bir branş

ben de yazdım da... yazılar yetkililere ulaşmıyor.. Bizim ildeki atama şube müdürü ile yakında papaz olcaz, paso cevapları o veriyor. Cevap dediysem öyle değil, politik, tek cümle, hiç bir mana ifade etmeyen cinsten...

externiades' Alıntı:
ben de yazdım da... yazılar yetkililere ulaşmıyor.. Bizim ildeki atama şube müdürü ile yakında papaz olcaz, paso cevapları o veriyor. Cevap dediysem öyle değil, politik, tek cümle, hiç bir mana ifade etmeyen cinsten...

saçmalığa bak. gerçi ulaşsa ne olacak o da ayrı bir muamma... aynı tas aynı hamam.. enerjimizi bitirdiler.

halk eğitimdeki arkadaşlar herkese bedavadan kurs belgesi verdikçe bilgisayar basit ve gereksiz olur.

ilkokulda görevli arkadaşlar öğrencileri derste zorlayıp matematik dersi kadar sıkıntılı bir hal alsaydı öğrenciler açısından bir çoğu dersten kalsaydı o zaman çok değerli bir ders olurdu asla kaldırılmazdı.

tayinci42' Alıntı:
halk eğitimdeki arkadaşlar herkese bedavadan kurs belgesi verdikçe bilgisayar basit ve gereksiz olur.

ilkokulda görevli arkadaşlar öğrencileri derste zorlayıp matematik dersi kadar sıkıntılı bir hal alsaydı öğrenciler açısından bir çoğu dersten kalsaydı o zaman çok değerli bir ders olurdu asla kaldırılmazdı.

halk eğitimden rasgele belge alan kişi de yeniden öğrenmek için halk eğitim merkezine geliyor hocam zaten

Geçen ay akime başvurmuştum bugün cevap geldi. Bilindik fatih projesi bütün öğretmenleri kapsamaktadır yazıyor ancak ek olarak yazının en sonuna soyle bir yazı eklemişler. " ...ayrıca bilişim teknolojileri dersinin haftalık ders saatinin artırılmasi düşünülmemektedir."

Zizu_' Alıntı:
hocam durum başbakandan geçiyor,
O durumumuzu dile getirirse ancak öyle düzelir.
Yoksa diğer taraftan olacağını düşünmüyorum artık.
katılıyorum..beden eğitimi dersi de bir kaç yıl önce aynı pozisyonla karşı karşıyaydı, olimpiyatlardaki başarısızlığımız ortaya çıkınca başbakan müdahale etmişti...fatih projesi yanlış kullanımdan patlayınca anlaşılacak değerimiz keşke geç kalınmasa

Geri