Aidata Pardus & Windows İmajı

Kodla Büyü

alimali54

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Windows kurmak istiyor ama Pardus'u da kaybetmek istemiyorsanız bu imajı kullanabilirsiniz. Sadece Chrome ve Office 2016 (Word, Excel, PowerPoint) kurdum. Etkinleştirme yapmadım. 20H2 sürümü kurdum Güncelleştirmeleri kapattım, Akıllı arka plan aktarım hizmeti ve Teslim en iyileştirme gibi ağı sömüren şeyleri kapattım.

İmajı clonezilla ile yükleyebilirsiniz. Bir usbye clonezilla yüklemelisiniz, başka bir usbye veya harici diske de Zipin içindeki aidata_pardus_windows klasörünü kopyalamalısınız.

İmajı yükleme

Pardus - Windows seçimi yapma

Hocam Rufus kabul etmiyor.

Ekran Alıntısı.PNG

hocam harici harddiskimden aidata_pardus_windows klasörünü seçtikten sonraki ekranda savedisk, saveparts ve exit seçenekleri var. restoredisk seçeneği yok. sebebi ne olabilir acaba

hocam harici harddiskimden aidata_pardus_windows klasörünü seçtikten sonraki ekranda savedisk, saveparts ve exit seçenekleri var. restoredisk seçeneği yok. sebebi ne olabilir acaba
içindeki imajı görmemiş, klasör yapısına dikkat edin, klasör içinde klasör olmasın, direkt dosyalar olsun

yani aidata_pardus_windows klasörüne girince içinde bir daha aidata_pardus_windows olmamalı, öyleyse düzeltin

Son düzenleme:
Hocam öncelikle elinize sağlık. windows10 etkinleştirilmiş durumda mı? ilerde etkinleştirme problemi yaşar mıyız?

içindeki imajı görmemiş, klasör yapısına dikkat edin, klasör içinde klasör olmasın, direkt dosyalar olsun

yani aidata_pardus_windows klasörüne girince içinde bir daha aidata_pardus_windows olmamalı, öyleyse düzeltin
Teşekkürederim hocam öyleymiş klasör içinde klasör varmış düzeltince seçeneklere ulaştım elinize sağlık.
bir sorum daha olacak hocam pardusa geçmek için biosta girdiğiniz save&exit menüsündeki ilk 4 seçenekten sonrası bende yok. seçenekler benim ekranımda niye çıkmıyor olabilir

Teşekkürederim hocam öyleymiş klasör içinde klasör varmış düzeltince seçeneklere ulaştım elinize sağlık.
bir sorum daha olacak hocam pardusa geçmek için biosta girdiğiniz save&exit menüsündeki ilk 4 seçenekten sonrası bende yok. seçenekler benim ekranımda niye çıkmıyor olabilir
boot override kısmı yok yani öyle mi? bilmiyorum gerçekten şu anda. 15 pcnin hiç birinde böyle olmadı bende.

peki UEFI NVME Drive... kısmından Pardus Windows seçimi yapabiliyor musunuz?

boot override kısmı yok yani öyle mi? bilmiyorum gerçekten şu anda. 15 pcnin hiç birinde böyle olmadı bende.

peki UEFI NVME Drive... kısmından Pardus Windows seçimi yapabiliyor musunuz?
1. işletim sistemi için pardusu seçip kaydedip çıktığımda pardus kullanıyorum ama tekrar düzeltmezsem her seferinde pardusla açılıyor

1. işletim sistemi için pardusu seçip kaydedip çıktığımda pardus kullanıyorum ama tekrar düzeltmezsem her seferinde pardusla açılıyor
anladım hocam en azından oradan işletim sistemi seçebiliyorsunuz. boot override kısmı neden yok onu anlamadım.

açılışta sorma kısmını malesef yapamadım videoda da dediğim gibi.

@alimali54 hocam şu meb in 10000 okul çerçevesinde okullara gönderdiği 16 bilgisayarın özellikleri nedir hocam? Şu an benden onu istiyorlar. Lab bizim bitmediği için pc leri açmadım. ram i ve işlemci türü ile nesli bilgilerine ihtiyacım var.

aklımda değil inan hocam 10. nesil intel işlemci vardı ama neydi hatırlamıyorum. yarın ayrıntılı hwinfo dökümü atarım

Hocam şöyle bir hata alıyorum. sabahtan beridir uğraşıyorum indirmeye evimde de aynı sonuçları bir kaç defa alınca, sizlere danışayım.
"Yasak" veya "Başarısız - Yasak"
Bu hata, dosyayı sunucudan indirme izninizin olmadığı anlamına gelir.
eğer izin ile ilgili bir işlem yapılacaksa ysoydar@gmail.com adresine izin paylaşım yapabilir misin?
Sadece Pardus imajını megadan indiriyorum bakalım ondan da hata alacak mıyım ama almam diye umut ediyorum.
Düzeltme: Hocalarım idm ile indirdim baya bir zamanımı aldı. İdm de bazen kesti devam ettir demek gerekiyor ara sıra haberiniz olsun

Son düzenleme:
Merhaba hocam,
Aidata bilgisayarlara sizin imajı da kurdum ama biosta işletim seçeneği değiştirme ekranı malesef hiç gelmiyor
IMG_20221031_113719.jpg

Geri