Aidata Bilgisayarlarda Key Sorunu

Kodla Büyü

komodor64

Seçkin Üye
Seçkin Üye
2006 yılında kurulan Bt sınıfında Bilgisayarların kasaları üzerinde yapıştırılan etiketler Vista Home Basic Cd Keyleri bulunurken verilen işletim sistemi cdlerinde Vista Business versiyonu bulunuyor. Dolayısıyla kasaların üzerindeki cd keyler kabul görmüyor. Bunun için telefonla aktivasyon yaptım fakat 90 tane rakamı okuması uzun sürüyor. Her bir bilgisayar için sürekli bu iş epey zaman alacak başına bu sorun gelen mutlaka vardır farklı bir çözüm yolu veya önerisi olan varmı acaba?

hocam milli eğitime alınan bilgisayarların keyleri milli eğitim müdürlüğüne ayrıca veriliyor. Aidata bilgisayarların hepsinde bu sorun mu var acaba? ben il milli eğitim müdürlüğünden alıp tek tek aktive etmiştim.

Bana gelen servis telefonla aktivasyon yapmak zorunda olduğumu söylemişti. Ben de öyle yapıyorum. Ama format attığım son iki bilgisayarı her açışımızda yeniden aktivasyon numaralarını istiyor. Daha öncekilerde böyle yapmamıştı. Sorun ne anlamadım. Yeniden mi format atsam acaba?

hgx2' Alıntı:
hocam milli eğitime alınan bilgisayarların keyleri milli eğitim müdürlüğüne ayrıca veriliyor. Aidata bilgisayarların hepsinde bu sorun mu var acaba? ben il milli eğitim müdürlüğünden alıp tek tek aktive etmiştim.

İl milli eğitim müdürlüğünü arayıp bi öğrenelim ozaman hocam. İnşallah keyleri buluruz :)

betl' Alıntı:
Bana gelen servis telefonla aktivasyon yapmak zorunda olduğumu söylemişti. Ben de öyle yapıyorum. Ama format attığım son iki bilgisayarı her açışımızda yeniden aktivasyon numaralarını istiyor. Daha öncekilerde böyle yapmamıştı. Sorun ne anlamadım. Yeniden mi format atsam acaba?
Hocam deepfreeze falan yüklü ise girdiğin numaralar tekrar başa dönüyordur.

makinelerle beraber verilen dvd ile geri yukleme yapıyorum ama 30 gunluk sure veriyor vista.Her seferinde üzerlerindeki şifreleri tekrar mı girmem gerekiyor acaba?

Geri