Ahlaksızlık diz boyu

Kodla Büyü
insan gelmeden önce bi haber verir ne o sabahın beşinde,sanki baskın yapar gibi çok ayıp ya

çok fazla mazlumun ahını aldılar, şu kadar olaya rağmen hala mazlumu oynuyorlar... işine gelende bunları mazlum sanmaya devam ediyor... bir ayrıntıda şu, öğrenci evlerini denetlemeliyiz dediler meğerse akplilerin evlerini denetlemek icap ediyormuş onu da görmüş olduk.

easytr' Alıntı:
aslında sabahın 5 inde ev basan ekip değişmedi. sadece mağdurlar değişti. o zaman paşalar, gazetecilerdi içeri alınanlar şimdi, ise iktidar içeri tıkanmak isteniyor. keşke o zaman iktidar bu otonom yapıya ne oluyor deseydi, belki iktidarında gözü boyandı, iddialar abartıldı. bunları şimdi görmeli iktidar.aslında başbakanın paşaları ziyareti ve bir tv programında serzenişi, savaş çıksa subay kalmadı deyişi çok şey ifade ediyordu.. ama şu varki bu ülkede kim iktidar olucaksa ister mhp ister chp ister akp. karşılarında birilerini bulabilirler. her ne kadar muhalefet başına gelenleri, askerler gazeteciler başına gelenleri iktidar bilsede şimdi anlayacaklardır gerçeği.
Vay beee. Hocam daha düne kadar yazılarını hep takip ederim diyodun ki : Ülke pisliklerden illegal yapılanmalardan temizlendi. Şimdi yine illegal yapılar bulmaya başlamışsın ne iş. Hani hiçbişey kalmamıştı. Şimdi soruşturmalar mahkemeler size dönünce yine illegal yapılanmalar aramaya başlamışssınız. Yemin ederim tiksindiriyosunuz insanı artık.

Ki askerler armut gibi toplanırken illegal yapılanmalardan bahseden bile yoktu. Şimdi bi de diyo ki başbakan çıkmış savaş çıksa subay kalmadı demiş. Bu kadar subayın içeri alınmasına aslında başbakan da anlam verememiş bak bak bak :D :D Ya var ya ağzınız her yere dönüyo sizin.

easytr' Alıntı:
aslında sabahın 5 inde ev basan ekip değişmedi. sadece mağdurlar değişti. o zaman paşalar, gazetecilerdi içeri alınanlar şimdi, ise iktidar içeri tıkanmak isteniyor. keşke o zaman iktidar bu otonom yapıya ne oluyor deseydi, belki iktidarında gözü boyandı, iddialar abartıldı. bunları şimdi görmeli iktidar.aslında başbakanın paşaları ziyareti ve bir tv programında serzenişi, savaş çıksa subay kalmadı deyişi çok şey ifade ediyordu.. ama şu varki bu ülkede kim iktidar olucaksa ister mhp ister chp ister akp. karşılarında birilerini bulabilirler. her ne kadar muhalefet başına gelenleri, askerler gazeteciler başına gelenleri iktidar bilsede şimdi anlayacaklardır gerçeği.

gölzerim yaşardı. yıllardır sen bu formda ne asker koydun nede ergenekon hatta şimdi 28 şubatçıların hepside tahliye oldu. akp de yüzlılın hortumu var ne olacak şimdi. hacı alma mazlumun ahını çıkar aheste aheste.. daha durun daha filim kopmadı. filimin en güzel tarafı filimin sonu biraz hüzünlü ama olsun. ben senin yerinde olsam geçmişte söylediğin ve yaptığın hakaret dolu sözlerden dolayı özür dilerdim. ama sizde o yürekte yok

birde bazı kanallar, "ekonomiye büyük darbe vurulacak, polisler devletin gizli bilgilerini dış güçlere servis edecek" tarzında haberler yapıyorlar. yolsuzluk falan önemli değil, rezzab mıdır nedir, bu adamın yaptıkları, bakan çocuklarının hatta bakanların yedikleri hatlar önemli değil. ekönömiye büyük darbe vurulacakmış dertleri tasaları bu.

cumhurtorun' Alıntı:
birde bazı kanallar, "ekonomiye büyük darbe vurulacak, polisler devletin gizli bilgilerini dış güçlere servis edecek" tarzında haberler yapıyorlar. yolsuzluk falan önemli değil, rezzab mıdır nedir, bu adamın yaptıkları, bakan çocuklarının hatta bakanların yedikleri hatlar önemli değil. ekönömiye büyük darbe vurulacakmış dertleri tasaları bu.

bunların hepsi yolsuzluğu örtmek için yapılan bir organizasyon. bu yolsuzluk olayında 25 milyar dan bahsediliyor. bu yolsuzluk devlet bütçesi gibi..

yolsuzluk yapılınca devlet zarara uğratılmıyor değil mi!!! gülüyorum artık çırpınışlara. hani derler ya "nerden baksan tutarsızlık"

Çevremde bir çok kişi ile bu konuyu görüştüm. Resmen halkın nabzını tuttum. Oylara yansıyacak bir tarafı yok bu işin. Adam diyor ki gıybet etme bakan çocukları hakkında, iyi niyet diyor, bir şeyler söylüyor. Cemaat çıkarttı ortaya diyor vs. Yine de devam aynen. %60 alırlarsa şaşmayın.

Bu işten bile mağduriyet çıkarttılar ya. Şapka çıkartıyorum siyasi dehalarına. Atatürk de - sevin ya da sevmeyin - bir siyasi dehadır ama şunu iddia ediyorum. Bugün Atatürk gelse bunlarla baş edemez.

Varsayalım ki bu lağım borusunu cemaat patlattı, bunca ortaya çıkan pisliklere karşı olman için, tüyü bitmemiş yetimin hakkı için, asgari ücretlinin hakkı için savunma yapman ve hakkın tarafını tutman için ille de cemaate mi mensup olman gerekiyor. Zerre kadar dahi olsa şeref bu iş için yeter. Hatta şunu iddia ediyorum: Bu iş için müslüman olmaya bile gerek yoktur. Hırsızlık, kamu malını çalmak tüm inanç sistemlerine aykırı olduğu gibi inançsızlık sistemine bile aykırıdır. Koredeki diktatör KİM eniştesi yolsuzluk yaptı diye geçen hafta astırttı.

Hadiste diyorki: Hırsızlığı yapan, Muhammedin (sav) kızı fatıma dahi olsa elini keserim diyor.

Beytül-malden eski bir hırkayı bile zimmetine geçiren birisi savaşarak dahi ölmüş olsa şehit olamaz diyor.

Maun süresinde yetimin malını yiyenler hakkında neler diyor bir bakın derim meallerden.

--------------

Hadi çalanlar kuyruklarını kıstırmamak için savunmada. Diğerleri ne ayak? Tarafgirlik gözleri kör edebiliyor.

Zannımca hükümet bu iştende mağdur çıkacak ve bu mağduriyet edebiyatıyla oylar %50 nin üstüne çıkacak.. Yaşasın Demokrasi..!! :shock:

cumhurtorun' Alıntı:
Konuşurken utanabiliyor musun yoksa sadece ağlamaya mı programlanmışsın?
https://www.facebook.com/photo.php?v=689719357716734

akp'nin adalet anlayışı: sabaha karşı 'te bu muteberlere "nasıl olur baskın yaparsınız";gel deseniz gelmezler mi'!!!

Geçmiş dönemde ki sabah yapılan baskınlarla gözaltına alınıp;mahkemeye sevk edilen paşalar-akademisyenler-gazeteciler için aynı "çok duygusal " bakan TÜRKİYE BAĞIRSAKLARINI TEMİZLİYOR demişti;"çok duygusal" bakan!!!
ee şimdi de artık ishal oldu TÜRKİYE ne var ne yok sayenizde bi güzel .......

bize gelince nerden keseriz ücretleri..ne kadar az zam veririz diye hertürlü şeyi yaparlar..sabahtan akşama kadar öğrencilere 1 kelime öğretcez diye kafamızda saç kalmadı..adamlar daha çocuk yaşta trilyoner oluyor..güzel ülkem kusura bakma sana yapılan bu haksızlık için..ülkemi seviyorum..

işin garibi bir kaç medya dışında yolsuzluklardan bahsedimiyor doğru dürüst sadece zamanlama önemli,israik,abd,halkbank,paralel yapı Kardeşim bulun paralel yapıyı eyvallahta ya bu paralar ne olacak. Polislermi bıraktı acaba!!!!

Skandal üzerine skandal.
http://www.radikal.com.tr/turkiye/y...tisilacak_belge_iki_savci_imzasi_sart-1167083

Davalara atanan 2 yeni savcı hakkında bazı arkadaşlar, "bakın hökümetimiz ne kadar hassas, savcı üzerine savcı atıyor davaya" diye bir savunmaya girmişti.
Radikalin açıkladığı belgeye göre atanan yeni savcılar, davayı başlatan 2 savcıyı etkisiz kılmıştır. Nasıl oluyor derseniz, yolsuzluk 2 dava üzerinden yürüyor. eski savcılara a ve b, yeni atanan savcılara da c ve d dersek;
1. Dava = a + c + d
2. Dava = b + c + d
şeklinde bir görevlendirme yapılmış.
Açıklanan belgeye göre; dava sürecinde hukuki bir ihtilaf olduğunda görevli 3 cumhuriyet savcısından 2'sinin imzasıyla işlem yapılacaktır denilmiş.
Davalardaki görev dağılımına baktığımızda her şey ortada. Ne denir buna?

Bu arada bilalimi de alacakmışlar, aman 5'te gidip evinden almayın. Sonra çok üzülüyorlar biliyor musun?

ülkenin çivisi çıkmış. Yaw istifa edin be adamlar istifa edin bu kadar yüzsüzlük fazla artık.

ayıp gerçekten ezan bile 5:30 da falan okunuyor
bu çok müslüman arkadaşlar hiç değilse sabah namazlarını kılsalardı

bu ülkenin değerli öğretmenleri olayı net göremezse gerisi zaten teferruattır..
büyük resime bakalım,,
bu işten kim ne çıkar sağlıyor..
ABD dur diyorsa , durmak yok yola devam.....
Vesselam.......

saidtr' Alıntı:
büyük resime bakalım,,
Vesselam.......

evet sn hocam küçük resim yolsuzluk iddiaları,kara para aklamalar büyük resim abd israil. Bu yaşıma kadar hep abdyi israili duydum. Sağcısıda ulusalcısıda hep aynı şeyleri der gider.

saidtr' Alıntı:
büyük resime bakalım,,
Vesselam.......

Hocam bırakın kim karlı çıkıyor hesaplarını. Adamlar dünyaları götürmüş, hala büyük türkiyenin önü kesilmek isteniyor, ülkenin imajı sarsılıyor, dış mihraklar güçleniyor diyorsunuz. Kendi adıma konuşayım, ben büyük resme alan bakmak istemiyorum. Ortada yolsuzluk var mı? VAR? Tüm yolsuzlukları halletsinler, yapanların, karışanların burunlarından fitil fitil gelsin, ben razıyım. Türkiyenin önü de kesilsin, ekonomide batsın gitsin. yeter şu saçma mantığınız.

büyük üstad derki,

bir ferdin himmeti milleti ise, o tek başına bir millettir.
kimin himmeti nefsi ise(şahsı, ailesi, zümresi vs....-bu kısım bana ait-), o insan değil, hayvandır..

saidtr' Alıntı:
gemi batttımı sen de ben de batarız..
sakın unutma...
Hocam dönüş Allaha olmayacak mı? Yolsuzluk iddialarına ses çıkarmamak ne derece Haktır. Ben bunu anlayamıyorum. Hem Suriye meselesinde irana kızacaksın hemde iddialar doğruysa 87 milyar euro parayı götürceksin bi bakıyosun iran esede destek. Anlatsana hocam anlamam için Ben anlayamadım. Allahım hayretsin.

Geri