Agda yazıcı sorunu?

Kodla Büyü

muzo696

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkdaşlar bizim şirkette 2 adet hp 4345 marka yazıcı fotokopi var ag üzerinden birisi çalısıyor sıkıntı yok ama dıgerı bir turlu calısmıyor... NEDEN

birinci makınanın ,ip adresi xxx.xxx.x.205 ag maskesi 255.255.255.0 ve ag gecidi xxx.xxx.x.1 şeklinde sorunsuz çalısıyor..

ikinci makınaya ip adresi xxx.xxx.x.206 ag maskesi 255.255.255.0 ve ag gecidi xxx.xxx.x.1 şeklinde ip veriyorum elle fakat ne mumkun ping atmıyor çalısmıyor almıyor.

markaları falan her seylerı aynı sorun ne olabılır..

server dhcp acaba ip vermıyormu vermıyorsa nasıl verır sıkıntı ne olabılır...

Hiç bu tip cihaz konfigürsayonu yapmadım.
Ping atılmadığına göre, ağ kablosu, yazıcınız RJ-45 girişi sağlam mı ? Test cihazıyla kontrol ettiğinizde ya da o kabloyu bir pc ye bağladığınızda ağı görüyor mu?

hocam ip çakışması falan olabilir mi diye aklıma geliyor ip yi değiştirseniz...

HOCAM DENEDIM AMA AYNISINDAN BIR MAKINA VAR ONDA SORUN YOK VERMİŞ OLDUGUM İP ADRESİNİN FAZLASINI VEYA EKSIGINI VERIYORUM AMA İLETİŞİM KURULMUYOR MAKINA İLE ANLADMIM GITTI

Hocam bu tarz makinaların manage için sitelerinde özel yazılımları var öncelikle hep den indirdiğin o yazılımı bilgisayarına kurup senin networkteki bütün hp olan printerları taratman lazım. Daha sonra aynı yazılım içerinden elle ip atayabilirsin.

hocam yazılımını kurdum ip adresi yaz dıyor yazıyorum elle verdıgım ip noyu tanımıyor maleseff

Geri