Adsl tavisyesi ?

Kodla Büyü

Deadpool

Aktif Üye
Arkadaşlar Türk Telekom 82 liraya kullanıyorum. Tahaüt bitti, başka firmaların yada türk telekomun hangi tarifesini önerirsiniz ?
Not : Ev telefonu istemiyorum.

Hocam ben yeni bağlattım turkcell superonline 60tl.İnternet hızlı hizmet süper

Kesinlikle Superonline...
hocam fiberin var ise
http://www.superonline.net/kampanyalar/ ... kampanyasi
içinde 100 dk heryöne, 5 gb aylık ek wınn, ve türkcel tv hizmetleri var. 65 TL'Ye
Fiberin yoksa
düz adsl tarifesi var ki 56 tl.. içinde modem vs dahil.
Biz de şöyle bir mantık var. altyapı telekomun ona muhtacız, arıza çıksa gelip yapmazlar.
Hayır, telekom ihaleyle bu portları satıyor, mecburen yapmak zorunda.
ben başvurdum, iki haftada ancak bağlayabildiler ki, telekom hattı çektiği gün geldi adamlar. kurulumu yaptılar. ilk ay fazladan 14 tl damga verginiz var ek ücret yok. ve internetiniz bağlanana kadar size haftalık 2 gb hediye ediyor ki istediğin türkcel hattından kullanabiliyorsun. ve wınnn, normal hattan kat kat hızlı.

hiç düşünme bile... Ben çok düşündüm, d smart, şifre ip tv vs.. en iyisi bu.

ve benim gibi binan eski ise boşu boşuna başka hıza ek ücret ödemene gerek yok, 20 yıllık kablolar kaldırmıyor.. 8 de gayet güzel.

uzun yıllardır :++: TÜRKNET :++: kullanıyorum çok memnunum. Şimdi Özgür iletişim tarifesiyle TAAHHÜDSÜZ 100 MBit e kadar 150 GB adil kullanım limitsiz internet + Ev telefonu ve 1000 dk her yönesi içinde 59.99 luk tarifesi var. Altyapım 50 Mbit e izin verdiği için 50 MBit hızında interneti kullanıyorum. İşin güzel yanı TAAHHÜDSÜZ oluşu hiç düşünmeden alıp menmum kalmayınca başka firmaya bile geçilebilmekte.

wolfrepel' Alıntı:
uzun yıllardır :++: TÜRKNET :++: kullanıyorum çok memnunum. Şimdi Özgür iletişim tarifesiyle TAAHHÜDSÜZ 100 MB e kadar 150 GB adil kullanım limitsiz internet + Ev telefonu ve 1000 dk her yönesi içinde 59.99 luk tarifeye geçtim. Altyapım 50 Mb e izin verdiği için 50 MBit hızında interneti kullanıyorum. İşin güzel yanı TAAHHÜDSÜZ oluşu hiç düşünmeden alıp menmum kalmayınca başka firmaya bile geçilebilmekte.

Reklamlar :roll:

türknetin hediye olan ses hizmetini vermediği ile ilgili çok şikayet var.

mse' Alıntı:
türknetin hediye olan ses hizmetini vermediği ile ilgili çok şikayet var.

Ben ev telefonunu hiç kullanmadığımdan bilemeyecem ama vermediği hususuna ihtimal vermiyorum. Geçmişte de en rekabet edilebilir fiyat türknet te idi. Bu şimdide öyle. Sorun yaşadığını söyleyenler var. Fakat bu sorunların %99 sebebi altyapı sorunları ve Cihaz sorunları. Ayrıca ülkemizde altyapı tekelleşmesi olduğu için bir takım sıkıntılar oluşabiliyor. Üzerine gidince de çözülmeyecek problem yoktur sanıyorum. Ben memnuniyetimi dile getirdim sadece. Sorun yaşamıyormuyum 2 kez sorun yaşadım. Her ikisinin de sebebi SNR Margin değerlerinin yani sinyal kalitesinin düşmesiydi. Yine altyapı sorunu denilebilir. Sonrasında önce hız düşümü ile sorun çözüldü. 16 mbit 13 mbit e düşürülmüştü. Sonra 50 mbit vdsl e geçtim ondada 40 mbit e düşünce sinyal kalitesi arttı. Altyapıya daha uygun bir hız haline geldi. Şu an 40 Mbit deyim ama 30 Mbit hızı stabil alıyorum. Daha önce başka firmadan da internet kullandım farkını göremedim. Hatta TürkNet daha tecrübeli bile geldi bana sorun çözümünde. En azından müşteri hizmetleri sonuna kadar dinliyor. Teknik destek hizmeti çok sabırlı. Tekrar tekrar arayınca farklı tecrübede teknik destek hizmeti çıktığından bir şekilde soruna teşhis konulabiliyor. Teşhis de zaten sorunun çözümü demek. Saygılar.

Ekli dosyalar

• turkcell_superonline_kampanya.JPG
    turkcell_superonline_kampanya.JPG
    76.1 KB · Görüntüleme: 736
Süperonline almadan önce binada port olup olmadığını sorun tabi söylerlerse. Bende Ttnet i kapatıp Süperonline başvurusu yaptım, 3 gün sonra Telekom port vermiyor deyince ortada kaldık mecburen tekrar Ttnet başvurusu yaptık.

superonline için diyorum;
internete başvuru yaparken adres bilgilerini alıp hemen ön başvuruyu onayladılar.
Ön başvuruyu onayladıkları gün haftalık 2 gb internet hediye ettiler ki, verdiğiniz numaraya mesaj olarak geliyor.
haftalık internetsiz kalmayın dediler. bir hafta sonra 2 gb internet yine hediye ettiler.
birbuçuk haftada bağladılar.

ttnet; mayıs 2015'te reklamlarına aldandım. 25 tlye internet dediler.
Aradım; bu kampanya için belli bir port ayrılmıştı. kalmadı dediler.

Hocalarım teşekkür ederim önerileriniz için. Türk.net düşünmeye başladım kullananlardan sıkıntı yaşayan memnun olan eskileri artıları neler ?

Türk.net müşteri hizmetleriyle görüştüm. Adresi aldı port var ama dolu. Türk Telekoma gidip dilekçe vermeniz ve port açtırmanız gerekiyor dedi. Sonra bizi arayın yardımcı olacağız dedi. Türk Telekoma gittim öyle birşey olmaz. Bir kişinin dilekçesiyle port açılmaz ihtiyaç belirlenip kendisi açılır, dilekçeyi boşa verirsiniz sadece vermiş olursunuz dediler.

ttnetdeki 2 yıllık taahhütümün bitmesine az bir zaman kaldı. Ben de arayış içerisindeyim. Şuan ayda 50tl ye 8mbps ve 50gb AKNli tarifeyi kullanıyorum. Aynı fiyata hızı ve AKN'yi arttırmalarını isteyeceğim. Yakın zamanda adsl alan oldumu hangi fiyata aldınız?

Türk.net in 59 tl ye 150 gb akn ve 100 mbps ye kadar hız seçeneği vardı

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Hocam ne yaptın bilmiyorum ama umarım herhangi bir firmadan almamışsındır şimdiye kadar.
Şu an türk telekom un sözleşmesinin bitmesi senin için mükemmel bir fırsat.
Benim başımdan geçenlerin hürmetine sana ne yapman gerektiğini söyleyeceğim. Aynen uygula derim

1- Öncelikle türkneti arıyorsun ve türknete geçmek istediğini söylüyorsun. https://turk.net/ (buradan bak bakalım hoşuna gidecek mi? ki bence gider
Sana türknet hakkında bilgi vereyim. türk telekonmun internetini kullanıyor. müşteri hizmetleri çok hızlı. hatta sana şimdiye kadar ki müşteri hizmetlerinin en iyisi diyebilirim. Peki niçin türknet . çünkü aynı altyapıyı kullandıkları için en fazla 5 gün internetsiz kalırsın. Sonra hemen aynı hat üzerinden açarlar internetini. Eğer hızın 16mbps ı geçerse bundan hiç kımıldama derim. 100 mbps a kadar destekliyor. Başka hiç bir yerde bu fiyatı ve hizmeti bulamazsın . Bende bir gün bile kesinti olmadı 4 ayda
Aynı zamanda incelersen ucuz da. Ama telefonu kullanmayacaksan açtırmamanı tavsiye ederim. (not : aşağıdaki adımları uygulayacaksan telefonu açtırma. yoksa ben bunu beğendim dersen açtır telefon bedava çünkü)

2- türknete geçtikten sonra 4 ay filan kullanıyorsun 60 liraya

3- Bizi niye bıraktın diyen ttnet hemen arıyor seni 3-4 ay sonra. size bir teklifimiz var diyor. Herkesi arıyorlar merak etme

4- Sana verecekleri teklif 8 mbps internet için 19 lira ---- 16 mbps internet için 29 lira. (10 ay için geçerli) 50gb akn + daha sonra hız düşümü 3mbps
sonrasında 49 lira ya 59 lira bir ücret ödeyeceksin
Aynı zamanda sabit telefon istiyorsun ve sana 18 lira olan sabit telefonu %100 indirim yapacaklar. Böylece telefona 0 tl ödeyeceksin (ama telefonda konuşma hatta telefonu hiç bağlama)

5- İşine geliyorsa geç derim kardeşim. Ben şuan 29 lira ödüyorum ttnet e 16mbps 50 gb akn + sınırsız internet için sen bilirsin
6- Ama binamın desteklediği internet hızım 16mbps üstü olsaydı keşke o zaman asla türknetten vazgeçmezdim.

hız ve kesintisizlik sizin için önemli ise yerleşim yerinde hangisi istikrarlı çalışıyor ise o!

kaldığım yerde sadece TTnet iyi malesef. :oops:

Geri