Adaylık Asker Öğretmenliği Etkiler mi?

Kodla Büyü

byramdan

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar 05.09.2011 tarihinde göreve başladım. Bu Ağustos döneminde askere gitmek istiyorum. Asker öğretmen olma ihtimalim nedir acaba. Aday öğretmen olmam asker öğretmen olmamı etkiler mi? Şırnak - Güçlükonak'ta görev yapmaktayım. Bulunduğum yerin asker öğretmen olmama bir katkısı olur mu? son isteğim sizce askere bu ağustosta mı gideyim yoksa adaylığım kalksın öylemi gideyim?
Değerli yorumlarınız için şimdiden Çok Teşekkürler Hocalarım...

Bulunduğun yerle ilgisi yok, adaylığın askerliğini etkilemez, gelince adaylığın devam eder, yani bi altı ay uzar kısa dönem çıkarsa...

Aday olup da askae öğretmenlik yapan arkadaşlarım vardı hocam. Şans...

Anladım hocalarım bu şans hangisinde yüksek :D :D Aday olanda mı, Adaylığı kalkmış olanda mı? bir ricam var sizce ne zaman gideyim? Bu ağustos mu yoksa seneye mi?

Bir an önce bitir gel hocam, aklından silinsin.. Adaylıkla ilgilsi hiç yok, şans diyelim..Ama hayırlısı olsun.. Bana çıkmadı (ama bizim okula asker öğretmen BTci gönderdiler), başlarda kötü hissettim ama hayırlısı öyleymiş anladım..

ahmetfx' Alıntı:
Bir an önce bitir gel hocam, aklından silinsin.. Adaylıkla ilgilsi hiç yok, şans diyelim..Ama hayırlısı olsun.. Bana çıkmadı (ama bizim okula asker öğretmen BTci gönderdiler), başlarda kötü hissettim ama hayırlısı öyleymiş anladım..

Çok Sağolasın Hocam...

aday öğretmenken asker öğretmenlik yaptım bi sıkıntı yok hocam rahatla. asker öğremenlikte hocalarımızın dediği gibi şansına kalmış ama benim dönemde sözleşmeliler dışında ki bilişimcilerin çoğunluğu asker öğretmen olarak yaptı. uzun çıkanlarda vardı tabi

yuca' Alıntı:
aday öğretmenken asker öğretmenlik yaptım bi sıkıntı yok hocam rahatla. asker öğremenlikte hocalarımızın dediği gibi şansına kalmış ama benim dönemde sözleşmeliler dışında ki bilişimcilerin çoğunluğu asker öğretmen olarak yaptı. uzun çıkanlarda vardı tabi

sağolasın hocam o zaman büyük bir aksilik olmazsa Ağustos'a "Yolcudur Abbas..."

Asker öğretmenlik çıkma şansı da sadece Ağustos celbinde var. Aday öğretmen olmanız asker öğretmenlik çıkma şansını etkilemez. TSK nın bu konunda nasıl bir algoritma kullandığını henüz çözebilen yok.
Ağustos döneminde askere gitmenizi öneriyorum. Ne kadar geç giderseniz o kadar sıkıntılı oluyor. En iyisi bir an önce gidip bitirmek. Asker öğretmenlik çıkarsa zaten kendi okulunuza verirler sıkıntı olmaz. Kısa dönem çıkar ise izin kullanmadığınız takdirde 16-17 Ocak gibi askerliğiniz bitiyor ve 1 Şubat itibariyle göreve başlayabiliyorsunuz.
Aralık dönemi kısmen iyi sayılır 1 Haziranda göreve başlarsınız peşine okullar tatil olur.
Öğretmen için en kötü dönem Nisan celbi. Nisanda gidip Ekim başında dönüyorsunuz. Yaz tatiliniz komple askerde geçiyor dönüşte tekrar okula başlıyorsunuz.

yuca yazdı:

sağolasın hocam o zaman büyük bir aksilik olmazsa Ağustos'a "Yolcudur Abbas..."

rica ederim gardaş yolun açık ola

ağustosta tsk sınav yapıyor ağustos 1-2-3 günlerinden birinde gidebililiyorsun. Ağustos 1 de gidenlere asker öğretmenlik çıkma ihtimali yüksek diye söylenti var ..aklında bulunsun...

eğer askere giden birisinin yaşadıklarını bilseydiniz;
asker öğretmen olma ihtimaliniz yüzde 1 de olsa bunu değerlendirmek için elinizden ne geliyorsa yapardınız, tek şansınız var o da ağustos askere gitmek,
bu şansınızı kullanırsanız, önünüzde yeni bir şans sizi bekleyecek, bu ihtimal, meb in bilişimci alımıyla doğru orantılı, yani ihtimalinizin artması o dönemde alınacak bt cilerle alakalı, sonuçta meb, bin bt ci alacaksa, tsk da o oranda bt ciyi asker öğretmen yapıyor, benim şahsi fikrim zorunlu hizmet bölgesinde bt ci olmak şansınızı biraz etkiler olumlu yönde,;
asker öğretmen olarak giderseniz , inş gidersiniz, adaylığınızda arkadaşların dediği gibi bir sorun yaşamıyorsunuz, adaylığınız kalktığında; 9/1 deyseniz şuan kalktığında direk 9/3 oluyorsunuz, yani 9/2 yi görmeden atlıyorsunuz hepsi bu..ha tabi bi de en son hali ne oldu bilmiyorum tayinde isteyemiyorsunuz adaylığınız kalkmadığı için, kalkana kadar..(adaylığım sırasında kendi okulumda asker öğretmenlik yaptım, darısı başınıza)

not: yukardaki gibi söylentiler hep var olacaktır, tek gerçek kriter, meb in o branş ile alakalı alımı,
en çok asker öğretmen en çok alım olan braştan (o dönem ki)
en az asker öğretmen en az alınan braştandır...şansınızı kendiniz hesaplayın, gerisi efsane :)

ben adaylığım kalkmadan ağustos da askere gittim ve asker öğretmenlik çıktı
geri döndüm 6 ay çalıştıkran sonra adaylığım kalktı
hiçbir sorun olmadı
ha sadece noldu adaylığın kalkması 2 yılı buldu
ama bunun bana bir zararı oldu mu tabii ki hayırrrrr.

bende stajyerken askere gittim müdürle aramız iyiydi o zamanlar ben askerdeyken stajyerliğimi kaldırmış sağolsun.
asker öğretmen için hani sınava giriyorduk ondan önce mi sonra mı bi mülakat vardı
bence orada belirleniyot olay meb bi sayı belirliyor ona göre kayıt yapılıyor.
sen git gel hocam hayırlı teskereler.

Her cevap için ayrı ayrı teşekkür ederim hocalarım Allahtan büyük bir mani çıkmazsa Ağustosta askerliğe gidiyorum... Çok teşekkürler Çok sağolun... :tr: :tr:

Hocam Aday Öğretmen iken askere gidebilirsin. Askerliğin kısa dönem çıkarsa 6 ay asker öğretmen çıkar ise adaylık süren 1 sene uzar sadece. senin tek kaybın bu olur..

Sıkıntı yok tanıdığım 3-4 BTci var adaylığı kalkmamış askere gidecek olan... hayırlısı olur inşallah :)

Geri