Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama
Yeni Konu Aç
Yeni Konu Aç

Aday öğretmene depresyon raporu

Konu, 'Öğretmen | İdari, Hukuki ve Özlük Hakları Konuları' kısmında shirinshirinam tarafından paylaşıldı.

1. shirinshirinam

shirinshirinam Site Gezgini

Hocalarım, aday öğretmenin bu ay düğünüm var. Düğün hazırlıkları için önceden rapor almak istedim doktor sadece depresyon raporu verebilecegini söyledi. Adaylığım için sorun olur mu?

2. Buzkırıcı

Buzkırıcı Hiperaktif Üye Hiperaktif

bence iyi değil meslegin ogretmenlik çünkü.bizim okulda bir arkadaşı geri hizmete çekmişlerdi.yine de sen bilirsin

3. omd

omd Hiperaktif Üye Hiperaktif

Başka doktor yok mu?

4. shirinshirinam

Hocam sabah önce kendi aile hekimime gittim o direkt ben sahte rapor vermem dedi, bu doktora gittim sadece depresyon veririm dedi, tanıdık vasitasiyla hastanede bir doktora sordurdum o da yasal olarak 3 günden fazla vermem demis. 3 gün benim işimi görmüyor malesef

5. g.cetin.66

g.cetin.66 Süper Üye Süper Üye

ya hocam birak allah askina git bi doktora burnunu yaptir kil donsun ne bileyim bel fitigi ameliyat ol ozel hastanelerde tanidik bul .anla yani....depresyon du suydu buydu bugun bisey olmaz derler ama ilerde bisey olirsa karsina cikar

6. 61>34

61>34 Seçkin Üye Seçkin Üye

hocam depresyon ne ya? ben halısahada ayağımı burktum, 10 gün vereyim mi dedi bana direk, ocağama incir ağacı dikecekti besbelli, 3 gün yeter dedim. doku zedelenmesinden versin işte.

7. g.cetin.66

hocam git bi doktora 10 gun rapor versin sonra ayni doktora bidaha git rapor bitmeden bi 10 gun daha versin 10 gunde mazeret iznini kullan. alsana ortalama 27 28 gun.

8. shirinshirinam

Hocam çok güzel söylüyorsunuz da yeni atandıgım hiçbir tanıdığın olmadığı bir yerde o doktoru nasıl bulacam:(

9. g.cetin.66

10 gun mazeret izni al cik memlekete git son gun ordan patlat raporu ;) sen tecrube kazancan hocam olcak olcak zamanla ;)

10. furkan35

furkan35 Seçkin Üye Seçkin Üye

la ne adamsınız hasta adama inanmıyorlar sonra bu doktorlar...

11. g.cetin.66

sistem insanlari buna zorluyor.mesela ben nikah iznimi kullanamadim il disi icin once nikah yapip tayin cikmasini sagladik dugun 1.5 ay sonra oldu neymis efendim yonetmelik geregi nikah izni artik hemen kullanilacakmis yoksa yaniyomus ki yandida.hocam gibilerini anlayisla karsilamali hastalikti evlilikti bunlat mesakkatli ve zor surecler.yoksa rapor al da arena nin acilisina git selfie cek face e twitter a at sonra sikayet etsinler sorusturma gecir demedim ki :) bunu yapan vardi.rapor alip f1 sampiyonasi na gidip face atip sorusturma geciren :)))

12. shirinshirinam

keyfimizden yapmıyoruz, mecburi sebeplerden.

13. shirinshirinam

aynen öyle hocam gerçekten ihtiyacım olmasa böyle birşeyle uğraşmazdım

14. omd

omd Hiperaktif Üye Hiperaktif

Haftasonu özel hastaneye git. Acilden giriş yapıp rapor alırsın hocam.

15. quashpack

quashpack Aktif Üye

5-6 sene önce çok acil bir işim çıkmıştı.Etrafımda en yakın hastane akıl hastanesiydi manisada. 1hafta- 10 gün rapor almıştım.İdare arkadaşlar falan baya dalga geçmişlerdi ama bişey olmadı :D sorun çıkmaz bence

16. tksen41

tksen41 Site Gezgini

Bu iş hep böyle olmuştur! Halka uckagit yapmayı öğreten memurlar dır.

İnsanlar "arka kapıdan nasıl dolasacaklarini" memurlardan ogrenirler.

Vaktin birinde ben de, ustelik seminer doneminde biraderin yemin toreni icin izin istemistim. Çok sayın idarecilerimiz rapor almami istediler. Gene diyorum insanları, bizleri sahtekarliga sürükleyen gene bizleriz, gene memurlar. (Rapor işini beceremeyince izin çıkarmak zorunda kaldık!!)

17. tksen41

tksen41 Site Gezgini

Düğün dediğimiz öyle birkaç günlük iş değilki!!
    Okul zamanına denk getirmekle yanlış yapmissiniz! Derslerine gireceğiniz bi suru öğrencinin öğretmenlerinden mahrum kalmaları onlar için her anlamda büyük bi kayıp..
    Ben böyle bi tarih secmezdim, secsem de ertelerdim. Ya da izin kulanmazdim.

Düğün yapmak o öğrencilerin öğretmensiz kalması için geçerli, hakli ve mücbir bir sebep değil bence!

18. shirinshirinam

Hocam yapmayın ya düğün tarihi seçimi sizce bana bırakılmış bir değişken mi? Bunun eşime, ailesine, aileme, düğün yaptığımız şehire gibi etkileyen bir çok faktörü var. Ben de keyfimden bu tarih olsun da öğrenciler boş kalsın demedim. Şartlar böyle gerektirdi.
    Lütfen sadece kendi pencerenizden bakmayın olaya, düğünü olan bir bayan öğretmen olarak düşünün benim için.

19. germosa

germosa Site Gezgini

hasta mısın? değilsin. o zaman neyin raporu bu? yasal olarak evliliğin izni var onu kullanabilirsin yetmiyorsa yapabilecek bir şey yok.

böyle bir zihniyet yok yahu, hiçbir sağlık problemin olmadan rapor alıcaksın 3 günde yetmiyor diyorsun. sen yine kendini haklı bulacaksın ama ben yine de söyleyeyim dedim.

20. germosa

germosa Site Gezgini

işte bu zihniyet bu mesleğin itibarını yerle bir etti, gidin 3 haftada bir rapor alıp memleketine gidenlere sorun onlar da kendilerini haklı çıkaracaklardır. bunu yapan kişi sayısı da az değil, binlerce. gidin aynısını bi özelde yapmayı deneyin bakalım neler oluyor

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal