Adaletin Olmadığı Ülkede Öğretmen Olmak

Kodla Büyü

yasarsahbaz

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
Mesajlar
3,197
Nerden ilişkilendirdin şimdi bu haberle adaleti, öğretmenliği diyebilirsiniz :(

Herşey ayrıntılarda saklı.

http://haber.mynet.com/cekim-kazasina-r ... 708-dunya/

yukarıda Transformers 3 filminin çekimlerinde başına demir parçası çarpan ve beyninde hasar oluşan bir gencin ailesinin yapımcı şirketi dava etmesi sonucu 18 milyon dolar(33 milyar tl) tazminat kazanması haberi var. Üstelik kazanın çekimler sırasında değil de dinlenme esnasında gerçekleştiği belirtiliyor. Haberin altındaki yorumlardan biri beni bu başlığı açmaya itti. Yorumu yapan arkadaş diyor ki; "Bu film Türkiye'de çekilse mağdur'a mahkeme para cezası verir, niye film çekimlerini aksattın diye" Doğru bi tespit bence.

Danimarka'nın Randers şehrinde belediye başkanı evinden belediye binasına bisikletiyle giderken(gurbetçi arkadaşın anlattığı birşey bu) bizim 4 bin nüfuslu yerlerde adamlar terör estiriyor, herkes "hani bana makam aracı" diyor. Yandaşa candaşa aylık 28 bin dolar'a memurluk yaptırılıyor.

Ülkemi seviyorum, severek hizmet ediyorum ama adalet terazisi bu ülkede çok eğri duruyor.
 

cesur yürek2

Site Gezgini
Mesajlar
38
adamına göre adalet anlaşıyışı devam ediyor. hele hele şu deniz feneri olayını gördükten sonra bu ülkede adaleti külahıma anlatsınlar. kpps deki hırsızlık olayda 5000 kişi kopya çekti ordada suçlu yok. ama baklava çalanı yıllarca hapis yatır
 

leventgenc

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Mesajlar
510
iktidarın öğretmenlere bu kadar yüklenmesinin bana göre tek sebebi öğretmenleri mutsuzluğa iterek, halkın gözünde değersizleştirerek işimizden soğutmaktır. böyle olunca bizim bilinçli nesiller yetiştiremeyeceğimizi düşünüyorlar. ne de olsa onlara ne derlerse ona inanacak insanlar iktidar yapacak yine kendilerini.
 
Üst