Adım Adım Fotoğraf Galerisi Oluşturma

Kodla Büyü
Elinize sağlık. Ancak ilk sefer oluşturduğumda maalesef bağlantıo sağlayamadı. 1. adımda fotoğraf galerisi adını vermiştim. Fotoğraf Galerisi dururken Daha sonra 1. adımı foto olacek şekilde tekrar tüm işlemleri yaptım ve sonunda albüm oluştu. Değişen hiç bir şey yok ancak anlamadığım bir şekilde şu anda sıkıntı yok...

(düzenleme: şimdi menü ile oynarken fark ettim. Menüyü silip başka bir üste kaydırınca yine aynı hatayı verdi. 1. adımı oluştururken önce foto adını verin, tüm işlemleri tamamladıktan sonra fotoğraf albümü diyince olay çözülüyor. sorun ğ)

Bunun yanında devamı yazan yere tıklandığında maalesef hata vermekte. zira uzun içerik kısmı orada yok fakat bağlantı durmakta. Devamı yazan yere basınca da albüm açılırsa tadından yenmeyecek. Bu durumu bildirmek lazım....

Bu arada tekrar teşekkürler...

emrahsahan' Alıntı:
Bazı arkadaşlar mesaj atmışlar adım adım yazar mısınız diye.Aşağıya ekliyorum.İyi çalışmalar.

Fotoğraf Galerisi Oluşturma Adım-Adım
Adım-1)İçerik > İçerik Kategorisi Ekle > Fotoğraf Galerisi yazın ekleye basın.
Adım-2)Galeri > Fotoğraf Galerisi Ekle> Galeri adını yazın ekleye basın
Adım-3)Galeri adına tıklayın > Fotoğraf ekle > Fotoğraf türünü Genel seçerek on adet fotoğraf seçin ve açıklama yazarak ekleyin.
Adım-4)İçerik > Fotoğraf Galerisi kategorisine tıklayın > Bağlantı ekle
Sayfada görünecek manşet resim seçin
Galeri başlığını yazın
İçerik bağlantısı > seç> Fotoğraf Galerisi bağlantısı
Kısa içerik yazın
Ekle.
Adım -5 ) Menü > Menü düzenleme ya da yeni menü öğesi ekleyin >
Menü adı > Fotoğraf galerisi
Menü bağlantısı > İçerik kategorisi listeleme bağlantısı > Burdan fotoğraf galerisini seçiyoruz.

Sitemizden çalışır haline bakabilirsiniz.
http://natal.meb.k12.tr

hepsini yaptım ama çalışmadı

ben de çok uğraştım sonunda yaptım ama bir yerde hatalı anlatılmış ama malesef hatırlamıyorum
içerik kategorisi ile ilgili sanıırm ya da adlarını değştirerek yapın...kurcalayınca oluyor

katagori listesi sayfasında "Devamı" linkine tıkladığımızda hata veriyor. çözümü varmı yoksa sistemden mi düzeltilmeli?

Galeri bölümünden idareciler diye bir galeri oluşturdum ve oraya idarecilerin resimlerini istenen boyutta attım.
İçerik Yönetimi>İdari Kadro>resim ekleyeceğim idarecinin bilgilerini güncelle dedim.
Fotoğrafın yanındaki "+" işaretini tıkladım
burdan sonra ne yapmam gerekiyor anlatabilir misiniz bir türlü ekleyemedim resmi

ogrt_kartal' Alıntı:
Galeri bölümünden idareciler diye bir galeri oluşturdum ve oraya idarecilerin resimlerini istenen boyutta attım.
İçerik Yönetimi>İdari Kadro>resim ekleyeceğim idarecinin bilgilerini güncelle dedim.
Fotoğrafın yanındaki "+" işaretini tıkladım
burdan sonra ne yapmam gerekiyor anlatabilir misiniz bir türlü ekleyemedim resmi

resim için + ya bastıktan sonra açılan popup'da sağ üst köşeden idareciler galerisini seç resimler gelir.

arkadaşlar verilen yönergedekilerini uyguluyorum arkadaşın sitesinde yaptığı gibi albümler şeklinde görünmüyor fotolar yapan varmı yardımcı olabilirmi..

karinca_52' Alıntı:
yapınca hata veriyor sonu
hata veriyor bağlantı türünü değiştirincede resimler albüm şeklinde değil hepsini gösteriyor her etkinliğe ait ayrı göstermesi için ne yapabilriz çözemedim daha..

"fotoğraf galerisi" kısmını ilk sayfadaki anlatıma göre birkaç kere denedim ama sonuç alamadım?

Geri