activexdebugger32

Kodla Büyü

mehlika43

Aktif Üye
Merhaba
az önce işletim sistemini de aldıgı icin donanım baslıgına yazmıstım sanırım asıl yeri burası
activexdebugger32 virüsü sanırım okuldaki iki bilgisayarın isletim sistemini bozdu.
Suanda windows acıldıgında ekranda hicbisi cıkmıyor ctrl+alt+delete ile görev yoneticisini acıyorum (sadece bunu yapabiliyorum)
burda cpu %100 görünüyor ama işlemlerden bunu kapatınca cpu 0lara düsüyor bunu nasıl kaldırabilrim cdde acmayı denedim acmıyor.
güvenli modda da sadece siyah ekran cıkıyor:)
İnternette bilgilerde system32 dosya silmem söyleniyor ama ben hicbir klasore ulasamıyorum ki..
NE yapabilriim

sayın hocam;
eğer acılmıyorsa sök sabit diski başka bi bilgisayara(içinde iyi bir antivürüs bulunsun) slave olarak tak.güzelce bi virüs taramasından geçir silebilirse virüsleri takıp kullanmaya devam et yok silemezse yedeklerini al bas formatı.Kolay gelsin....

keyloger' Alıntı:
sayın hocam;
eğer acılmıyorsa sök sabit diski başka bi bilgisayara(içinde iyi bir antivürüs bulunsun) slave olarak tak.güzelce bi virüs taramasından geçir silebilirse virüsleri takıp kullanmaya devam et yok silemezse yedeklerini al bas formatı.Kolay gelsin....
+1 :wink:

Zaten onu yaptım
format attım ntfs miş ben fat32 olarak format attım. Sonra kendine takıp acmaya calısıyoerum ama acılmıyor
llk bios bilgisi ve donanımı saydırdıgı ekranda kalıyor orda bir satırda checking nvram yazoıyor sadece bekliyor

BIOS ayarlarını sıfırlamayı deneyin, RAM leri değiştirin, bir de NTFS olarak formatlayın,kardeş USB kablosunu kasadan çıkartıp tekrar takın.

başlat>Çalıştır>msconfig orda normal başlangıcı seç. ilk soruna çözüm olur sanrım.

Bilgisayar açılırken BIOS'a gir, orda "Clear NVRAM" diye bir seçenek vardır, onu "Enable" yap, kaydet&çık. Büyük ihtimal olması lazım.
bildiklerim bu kadar
bir de başka bir forumda sorununuz şu şekilde çözülmüş:
"Kasadan pwsub dahil bütün donanımları söktüm ve temizledim daha sonra yerlerine yerleştirdim çalıştı."

Hocam sanırım sizin virüsle ilgili değil bilgisayarınız boot secenekleinde problem var
bios ayarlarınızı fabrika çıkışı yapabilirsiniz. HDD DÜZGÜNCE BAĞLADIKTAN SONRA
XP CD SINDEN BOOT EDIP KOLAYCA KURABILMENIZ LAZIM BUNLARDA OLMUYORSA HDD ARIZALIDIR VEYA RAM LERI KONTROL EDIN ARIZA DONANIM TABANLI GORUNUYOR BI VIRUS BUNLARI YAPAMAZ

activexdebugger32 BU VİRÜSÜDE ARKADAŞLAR DRACULA ADLI PROGRAM TEMIZLIYOR
BU PROGRAM İÇİN FRAME WORK 4 KURULU OLMASI LAZIM
TEMIZLEME PROGRAMINI EN KISA ZAMANDA WWW.TR.CC/BILDERS ADRESINDE
DOSYA DEPOSUNA ATARIM

Geri