Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama

activexdebugger32

Konu, 'Windows İşletim Sistemleri, Sorunlar ve Çözümler' kısmında mehlika43 tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal

1. mehlika43

mehlika43 Aktif Üye

Merhaba
    az önce işletim sistemini de aldıgı icin donanım baslıgına yazmıstım sanırım asıl yeri burası
    activexdebugger32 virüsü sanırım okuldaki iki bilgisayarın isletim sistemini bozdu.
    Suanda windows acıldıgında ekranda hicbisi cıkmıyor ctrl+alt+delete ile görev yoneticisini acıyorum (sadece bunu yapabiliyorum)
    burda cpu %100 görünüyor ama işlemlerden bunu kapatınca cpu 0lara düsüyor bunu nasıl kaldırabilrim cdde acmayı denedim acmıyor.
    güvenli modda da sadece siyah ekran cıkıyor:)
    İnternette bilgilerde system32 dosya silmem söyleniyor ama ben hicbir klasore ulasamıyorum ki..
    NE yapabilriim

2. keyloger

keyloger Seçkin Üye Seçkin Üye

sayın hocam;
    eğer acılmıyorsa sök sabit diski başka bi bilgisayara(içinde iyi bir antivürüs bulunsun) slave olarak tak.güzelce bi virüs taramasından geçir silebilirse virüsleri takıp kullanmaya devam et yok silemezse yedeklerini al bas formatı.Kolay gelsin....

3. cogullu

cogullu Seçkin Üye Seçkin Üye

+1 :wink:

4. mehlika43

mehlika43 Aktif Üye

Zaten onu yaptım
    format attım ntfs miş ben fat32 olarak format attım. Sonra kendine takıp acmaya calısıyoerum ama acılmıyor
    llk bios bilgisi ve donanımı saydırdıgı ekranda kalıyor orda bir satırda checking nvram yazoıyor sadece bekliyor

5. cogullu

cogullu Seçkin Üye Seçkin Üye

BIOS ayarlarını sıfırlamayı deneyin, RAM leri değiştirin, bir de NTFS olarak formatlayın,kardeş USB kablosunu kasadan çıkartıp tekrar takın.

başlat>Çalıştır>msconfig orda normal başlangıcı seç. ilk soruna çözüm olur sanrım.

Bilgisayar açılırken BIOS'a gir, orda "Clear NVRAM" diye bir seçenek vardır, onu "Enable" yap, kaydet&çık. Büyük ihtimal olması lazım.
    bildiklerim bu kadar
    bir de başka bir forumda sorununuz şu şekilde çözülmüş:
    "Kasadan pwsub dahil bütün donanımları söktüm ve temizledim daha sonra yerlerine yerleştirdim çalıştı."

6. anticode78

anticode78 Aktif Üye

Hocam sanırım sizin virüsle ilgili değil bilgisayarınız boot secenekleinde problem var
    bios ayarlarınızı fabrika çıkışı yapabilirsiniz. HDD DÜZGÜNCE BAĞLADIKTAN SONRA
    XP CD SINDEN BOOT EDIP KOLAYCA KURABILMENIZ LAZIM BUNLARDA OLMUYORSA HDD ARIZALIDIR VEYA RAM LERI KONTROL EDIN ARIZA DONANIM TABANLI GORUNUYOR BI VIRUS BUNLARI YAPAMAZ

7. anticode78

anticode78 Aktif Üye

activexdebugger32 BU VİRÜSÜDE ARKADAŞLAR DRACULA ADLI PROGRAM TEMIZLIYOR
    BU PROGRAM İÇİN FRAME WORK 4 KURULU OLMASI LAZIM
    TEMIZLEME PROGRAMINI EN KISA ZAMANDA WWW.TR.CC/BILDERS ADRESINDE
    DOSYA DEPOSUNA ATARIM

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal