acronisle ağdan aynı anda birden çok bilgisayara nasıl yükleme yaparım

Kodla Büyü

gulsu

Site Gezgini
arkadaşlar elimde elimde acronis iso dosyası var. win 7 yüklü bir bilgisayarın yedeğini alıp labdaki tüm bilgisayarlara ağ üzerinden aynı anda yüklemek istiyorum. açıklamalı anlatabilecek olan var mı?

Acronis ile bilgisayarları başlattığın zaman, network kartını tanıyıp, ağ konumuna erişebiliyorsan işin kolay. imaj dosyasını paylaşımı olan bir bilgisayara yükle sonra kuracağın bilgisayarlardan bu ağ konumunu göster. bunu her bilgisayar için tek tek yapman gerek. normal şartlar altında bir bilgisayarın 7-8 dk sürdüğünü var sayarsak, ağdan maksimum yükleme hızın (10-11 mbits ) bunu da bilgisayar sayısına böl, o kadar düşük hızla imaj yüklersin. onun için tavsiyem birden fazla usb bellek ile yükleme yapman, daha hızlı işin biter.

yani önce acronisle yedek tib dosyasını paylaşıma açacağım. sonra acronis cdsi ile mi açacağım hocam bilgisayarları orda mı seçmem lazım ağı :S

Ağ üzerinden birden fazla pc ye aynı anda yükleme yapmak için acronisin server hizmeti sunan sürümünü kullanmanız gerekir. Ben 100 mbitlik hız Okan ağda fazla verim alamadım. Tek tek yüklemek daha hızlı oldu desem yeridir. Ayrıca lisans kısmı da zor oldu.
Bu iş için clonezilla daha iyi bir çözüm olacaktır.

Geri