Acronis yedekleme sorunu?

Kodla Büyü

pakgun

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Merhaba arkadaşlar. Acronis True İmage programını uzun süredir kullanıyorum. Neredeyse alternatifsiz bir rogram.
oldukça büyük bir problemim var.
Çalıştığım okulda akıllı tahtaların geçtiğimiz sene acronis ile imajını aldım.
Bu sene bazı değişiklikler yaparak tekrar almak istedim. Yıllardır kullandığım program artık para istemeye başladı.
yedek almaya çalıştığımda bir hata penceresi çıkıyor trial versiyon olduğunu ve satın almam gerektiğini söyleyip bir internet linki veriyor.
ne yaptıysam ( vestelin orjinal imajı ile tahtaya format attım, internetetn yeni versiyon indirdim.) sorun bir türlü düzelmedi.

Bu konuda bilgisi olan arkadaşlar varsa yardımlarınızı bekliyorum.

akıllı tahtalarda cd sürücüsü var mı bilmiyorum ama :) eğer varsa
https://app.box.com/s/9hyz59gtzpz2sxwqzlaw
buradan acronis 2011 cd imajını indirip cdye yazarsanız sorunsuz çalışan bir acronis kurtarma cdniz olur. bununla boot ederek aldığınız yedek dosyasını geri yükleme yapabilirsiniz veya yeni yedek alabiliriniz. windows 7 ve 8 de denedim çalışıyor.
not: bu cd imaj dosyasını flash bellek ile boot edebilen arkadaşlar var forumda.

Arkadaşlar sorun halen çözülemedi ve giderek daha ilginç oluyor.
Acronis iso dosyasını usb den başlatım yedek almaya çalıştığımda "satın al " diye bir uyarı mesajı geliyor.
Aynı iso dosyasını cd ye yazdırdığımda çatır çatır çalışıyor sorun vermiyor. kafayı yemek üzereyim :D

Geri