Acronis Snap Deploy, Universal Restore ve Secure Zone

Kodla Büyü

fernandito

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar,

Acronis’in Snap Deploy, Universal Restore ve Secure Zone özellikleri varmış.

:arrow: Snap Deploy ile bir imajla aynı anda birden çok bilgisayara sistem yükleniyormuş.
:arrow: Universal Restore özelliği ile alınan bir imaj her bilgisayara yükleniyormuş.
:arrow: Secure Zone özelliği ile hard diskte kurtarma bölümü oluşturulup, kurtarma bölümüne oluşturulan imaj ile herhangi bir harici medyaya gerek duymadan sistem açılışında F11’e basılarak imaj yükleniyormuş.

Bu özellikler ile ilgili forumda bazı anlatımlar olmuş ancak çok eski tarihli yani eski sürüm programlar ile yapılmış, bu özellikleri güncel programlar ile kullanan arkadaşlar, bunları anlatan bir eğitim hazırlayabilirlerse BT Öğretmenleri için çok faydalı bir çalışma olur.

Merhabalar.
Universal restore özelliği hakkaten güzel. Öncelikle imaj alınır. imajı yükleme adımlarında universal restore seçilir. Bilgisayar açılınca sürücüleri tanıyor, tanımadıklarını da tanıtıyorsunuz ve kullanıyorsunuz.
snap deploy u denemiştim bir kaç makinada geçmişte. pek randıman elde edememiştim. nasıl yapıldığını anlatacak kadar hatırlamıyorum. ama zor olmadığını hatırlıyorum.
security zone; çoğunlukla dizüstü bilgisayarlarda zaten kullanılan bir özellik. laptop markasına göre program değişebiliyor. işte acronis sayesinde laptop ve desktop computer lere açılışta yedekten yükleme özelliğini kazandırmış oluyoruz. iyi geceler.

Geri