Acronis Secure Zone'lu imaj alma?

Kodla Büyü

DotCom

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
Merhaba ,

Acronis İmaj alma programının güzel özelliklerinden birisi olan Secure Zone içeren bir bilgisayarın imajını alıp başka bir bilgisayara yüklemeyi planlıyorum. Bu durumda secure zone da aktif olarak çalışacak mıdır?

Secure zone kısmını da imaja dahil etmeye çalıştığımda bu kısımdaki dosyaların yararsız olacağı şeklinde bir uyarı veriyor.

Deneyen var mı?

Acronis boot cd olmadan bilgisayarı açabilmek gerçekten büyük kolaylık sağlıyor. Siz ne önerirsiniz?

ben ağ üzerinden 'acronis cd' ile yapıyorum. yada image yi flasha atıp oradan yine cd kullanıyorum

Acronis cd'ye gerek olmadan , F11 ile açabilmek daha kolaylık sağlıyor. Optik sürücülerin okumama sorununa karşı etkili bir çözüm olacağını tahmin ediyorum

Zone'un yedeğini alma amacım sadece F11 ile boot edebilmek.

İmajımı ağ üzerindeki bilgisayarda saklıyorum. Faz 1 lerde imajı saklayacak yer yok haliyle :)

@sisyphem ;
Eğer Zone' un da yedeğini alma amacınız bu ise buna gerek yok. Normal F11 ile açılışan ayarlanmış bir bölümün yedeğini farklı bir bilgisyara yükler, yükleme seçeneklerin de de yine yedeğin boot' unu kullanırsanız F11 ile başlatma seçeneği yeni bilgisayarda da aktif oluyor.

bunu nasıl yapabilirim?

dotcom hocam başka bir bilgisayara imaj almak istediğinde, o bilgisayarın hdd sini çıkarıp imaj yüklü olan bilgisayara tak. Daha sonra acronis programını çalıştır (Bilgisayar ilk açıldığında F11 e basıp açılan ekrandan da yapabilirsin). Tools menüsünde yer alan clone disk seçeneğini çalıştır. Auto yu seç. Burda dikkat etmen gereken bikaç nokta var. Birincisi kaynak hdd ile hedef hdd ye dikkat etmen gerekiyor. Kaynak olarak çalışan bilgisayarın hdd si olduğuna, hedef olarak ikinci taktığın hdd olduğuna dikkat et. İkinci olarak seçeneklerden birinde hedef hdd deki tüm bölümleri sileyimmi diye sorcak sana orda evet diceksin. Üçüncü olarakta secury zone active olsunmu dicek orda da evet diceksin. Bunları yaparsan 5 dakika içinde secury zone da dahil olmak üzere hdd yi klonlamış olcaksın. Kolay gelsin

Bu f11 olayını yeni öğrendim, eğer pc açılmıyorsa f11 ile acronis açılıyormuş,

Geri