Acronis Programı ile Akıllı Tahtadan İmaj alma ve yükleme

Kodla Büyü

aziz32

Üye
Arkadaşlar akıllı tahtadan acronis programı ile imaj alamıyorum ve haliyle de diğer akıllı tahtalara imaj yükleyemiyorum. Lütfen birisi resimli olarak akıllı tahtadan acronis programı ile imaj almayı gösterebilir mi yada aşama aşama yazabilir mi?flash belleğimi bootable edip acronis programını yükledim.akıllı tahtanın açılışını da usb key gösterdim ama acronis programı çalışmadı hata verdi. ne yapacağım bilmiyorum.23 tahta beni bekliyor.acil yardım bekliyorum. hepinize iyi çalışmalar.

Aynı sorun bendede var. akıllı tahtalar usb boot ile acronis ile boot edilemiyor. bazı sürümleri boot etse bile imaj alma veya yükleme işleminde acronis trial sürümünde bunu yapamazsınız diyor. sadece akıllı tahtalarda bu sorun oluyor. farklı flash farklı acronis sürümü başka akıllı tahta denedim hiç birisinde olmadı. pc lerde sorunsuz çalışıyor ama akıllı tahtada acronis ile olmuyor.

Vestel bayiğine gidip akıllı tahtanın imaj dosyasını aldım ona rağmen içinde .iso dosyası yok yani flashı imaj için boot olarak hazırlayamıyorum vestelden geleceğiz diyolar gelmiyorlar,tahtalar bekliyor... :cry: :cry: :cry:

ikandib' Alıntı:
Vestel bayiğine gidip akıllı tahtanın imaj dosyasını aldım ona rağmen içinde .iso dosyası yok yani flashı imaj için boot olarak hazırlayamıyorum vestelden geleceğiz diyolar gelmiyorlar,tahtalar bekliyor... :cry: :cry: :cry:
farklı bir temel birimlendirme/ part kullanılıyor. Coloeizilla gibi bir şeydi. 22 gb civarı flasha attım ve defalarda format atarken kullandım. internette vestel kalıp imajı da var.
http://fatihprojesi.meb.gov.tr/tr/1.pdf
arkadaş ayrıntılı anlatmış

fatih-etkilesimli-tahta-f279/etkilesimli-tahta-imaj-dosyasi-usb-bellekten-yukleme-islemi-t107273.html

Bazen bu yorumları okuyorum ve şaşırıyorum.
win7 yedekleme özelliği varken başka programlarla uğraşıyosunuz...
ve yedekten geri almak 25-30 dk sürüyor... okulumda 40 tane akıllı tahta var
hepsini aynı aynı şekilde kurdum. bide deepfreeze miss gibi
uğraşmayın böle şeylerle :+1: :+1:

denizturkusu' Alıntı:
windows'un yedek işlemi bende çalışmıyor.
yeterli alan yok diyor D sürücüsünde
ayrıca harici bir sabit disk bağladığımda da onu da görmüyor.
yardımlarınızı bekliyorum :)

flash belleği açılış sırasında ilk sıraya al. usb ile boot olacaktır.
ayrıca imaj almak için bilgisayar açıkken tahtaya acronis programını yükle ve ordan al. başka tahtaya imaj yüklemek istadiğinde usb den boot yaparsın. kolay gelsin.

Ekli dosyalar

• 2014-11-20-2586.jpg
    2014-11-20-2586.jpg
    72 KB · Görüntüleme: 4,637
denizturkusu' Alıntı:
bende senin windows 7 yedekleme işlemi kullanmana şaşıyorum. acronisin 5 gb aldığı imajı windows yedekleme 20 gb olarak alıyor

bilisim_09' Alıntı:
ayrıca imaj almak için bilgisayar açıkken tahtaya acronis programını yükle ve ordan al. başka tahtaya imaj yüklemek istadiğinde usb den boot yaparsın. kolay gelsin.
akıllı tahtalarda acronis usb ile boot edilemiyor. hatta açıkken acronis yüklesen bile acronis ne imaj alıyor ne geri yüklüyor

mobile' Alıntı:
bilisim_09' Alıntı:
akıllı tahtalarda acronis usb ile boot edilemiyor. hatta açıkken acronis yüklesen bile acronis ne imaj alıyor ne geri yüklüyor
Hocam aynı tahtalar nasıl olmuyor. Tahtadaki netsupport programını deactivate edin sonra acronis Levent çok rahat imaj alabilirsiniz.
Ayrıca Boot ederken bir önce yüklediğim resimdeki gibi açılışı USB olarak ayarlayın. Kolay gelsin.

Benim de şaştığım durumlar var : Öncelikle konu bayaa eski. Yeniden gündem olmuş.
Arkadaş forumun 7 yıllık üyesi toplam 6 mesajı var. Yani ne kadar yardımsever olduğu veya ne kadar öğrenme azminde olduğu ortada. Şimdi böyle bir arkadaşa kim niye yardım etsin ki?
Diğer yandan acronis ile tahtanın yedeğinin alınamaması... şehir efsanesi, Ayrıca windows yedekleme ile acronis yedeklemenin kıyaslanması...

Geri