Acronis hdd yi görmüyor

Kodla Büyü

tuncay2744

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar acronis ile yedeği geri yükleyecektim, başlangıç cd sini taktım ama harddiski görmedi..Daha önce aynı yedeği geri yüklemiştim. nasıl çözebilirim acaba??

sabit disk ile dvd sürücü arasında master-slave problemi olabilir mi hocam? yani ikisinin de jumper ı aynı yerde değil, değil mi? ve bir soru daha problemi anlamak adına biostan sabit disk görünüyor mu hocam?

bazen acronıs sapıtıyor basıma pek cok kez geldı baska bır makınaya takıp orda ımajı gerı yukledım ghosttan baskası yalan oldu benım ıcın ya ımajı makının ıcınde bırakcaksınız yada ghost en saglamı baska yerden ımaj aktarırken sorun lar olması muhtmel

adiyif' Alıntı:
bazen acronıs sapıtıyor basıma pek cok kez geldı baska bır makınaya takıp orda ımajı gerı yukledım ghosttan baskası yalan oldu benım ıcın ya ımajı makının ıcınde bırakcaksınız yada ghost en saglamı baska yerden ımaj aktarırken sorun lar olması muhtmel

hocam acronis security zone diye bir şey var yedek alırken ki muhtemelen ghostta da vardır. en sağlamı o oluyor tecrübeyle sabittir :)

benim de şöyle bir sorunum var, acronisle rescue media builder oluşturacağım ama seagate harici diski görmüyor bir türlü, okulun hddsi yedekler onda yüklü backup alabilmiştim ama rescue media oluşturamıyorum bir türlü?

Acronis Bootable CD si .ISO formatında çeşitli sitelerde paylaşılıyor. 2013 versiyonu yaklaşık 300 MB boyutunda. Onu indirip CD ye yazdırabilirsiniz.
Bazı eski sürümlerle oluşturulan bootable CD ler kendisinden sonraki versiyonarla oluşturulmuş yedek dosyalarını görmeyebiliyor.

bootable cd var ama etkileşimli tahtalarda kullanacaktım usbde hazırlamam gerekiyor, başka flash diskleri görüyor ve rescue media oluşturuyor sadece bu hdd de sorun oluyor yapılması gereken bir özel ayar mı var acaba? :/

hmm baya uğraştıracak yani, teşekkür ederim hocam denemeye çalışayım..

bt^' Alıntı:
hmm baya uğraştıracak yani, teşekkür ederim hocam denemeye çalışayım..
Biosta Sata konfigurasyonu AHCI ayarlı ise IDE yapıp deneyin.İş bittikten Sonra tekrar eski haline getirin.

ahci ve compatibility seçenekleri var, compability ye değiştirdim hata verdi windows başlatılamadı, olmadı yani:(

bt^' Alıntı:
ahci ve compatibility seçenekleri var, compability ye değiştirdim hata verdi windows başlatılamadı, olmadı yani:(
win açılabilsin diye iş bittikten sonra tekrar eski haline getirin demiştim ama sanırım siz imaj alma işlemini win üzerinden yapıyorsunuz.Başlangıç cd si ile boot ettiğinizi varsayarak böyle yazmıştım.

başlangıç cdsi ile boot ettim ama rescue media builder seçeneğini bulamadım oradaki tools and utilities de?

Geri