Acronis boot usb+image tek yerde

Kodla Büyü

iambilisimci

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar acronis normalde kullanıyorum ama bana şöyle bişey lazım.usb bellek hem boot edilebilir olacak hem de image dosyası o bellekte olacak.Yabi ben ayrı ayrı iki bellek kullanmak istemiyorum.Tek bellekle acronis kullanarak bilgisayarı boot edip aynı yerdeki image'ı kurmak istiyorum.Var mı yapabilecek?

64 gb lık bir usb diski önce komut istemiyle fat32 dosya sistemiyle biçimlendirip, sonra acronis programı ile bootable yap ve üstüne imajı al hocam, ben o şekilde kullanıyorum...

acronis 2015 i açtığınızda create bootable media yazan altta bir buton göreceksin tıklayınca 3 tane seçenek çıkar karşına en üstteki Acronis bootable Rescue Media seçeneğini seçip usb diskin hangisiyse seç ve proceed dedinmi o diskini bootable yapar.
Sonra akıllı taktanın imajını i diskin üstüne tekrar alman gerekecek, başka bir yerden kopyalayamazsın Fat32 dosya sistemi olduğu için direk başka bir diskten atamazsın, program onu 5 parçaya falan bölüp kendisi parça parça yazıyor, sonrada kendisi parçaları birleştiriyor, programı açıp bir bakarsanız çözersiniz diye tahmin ediyorum basit bir iş, resimli anlatmaya gerek yok, sıkıntı olursa mesaj yazabilirsiniz.
bu arada diskinizi önceden Fat32 yapmak için
başlata cmd yazıp çalıştırın
ve şu komutu verin (usb diskinizin harfinin f olduğunu varsayıyorum)

format F: /fs:fat32
bu işlem biraz uzun sürer acronisle yapacağınız işlemi bundan sonra yapın

fgur' Alıntı:
acronis 2015 i açtığınızda create bootable media yazan altta bir buton göreceksin tıklayınca 3 tane seçenek çıkar karşına en üstteki Acronis bootable Rescue Media seçeneğini seçip usb diskin hangisiyse seç ve proceed dedinmi o diskini bootable yapar.
Sonra akıllı taktanın imajını i diskin üstüne tekrar alman gerekecek, başka bir yerden kopyalayamazsın Fat32 dosya sistemi olduğu için direk başka bir diskten atamazsın, program onu 5 parçaya falan bölüp kendisi parça parça yazıyor, sonrada kendisi parçaları birleştiriyor, programı açıp bir bakarsanız çözersiniz diye tahmin ediyorum basit bir iş, resimli anlatmaya gerek yok, sıkıntı olursa mesaj yazabilirsiniz.
bu arada diskinizi önceden Fat32 yapmak için
başlata cmd yazıp çalıştırın
ve şu komutu verin (usb diskinizin harfinin f olduğunu varsayıyorum)

format F: /fs:fat32
bu işlem biraz uzun sürer acronisle yapacağınız işlemi bundan sonra yapın
Hocam şimdi acronis den bootable madia oluşturmak kolay direk yapıyor zaten.Önceden acronis ile alınmış imajı da bootable halde olan belleğin içine mi atıyoruz yani ben bişey anlamadım?Bootable halde olan belleğin içine başka dosya yazmak sıkıntı yaratmaz mı?

hocalarım ben denedimm fakat usb diski acronisledim fakat içine image atılmıyor boyut buyuk diyorr
not: image 21 gb boş alan 28gb

blade_dnzl' Alıntı:
hocalarım ben denedimm fakat usb diski acronisledim fakat içine image atılmıyor boyut buyuk diyorr
not: image 21 gb boş alan 28gb

fat32 mi ntfs mi hocam usb?

fat32 ise eğer atmaz.

hala etkileşimli tahtası olmayan okullar için ne kadar afaki konular :) ama sabırla takip ediyorum, başıma geleceklerden az çok haberdar oldum sayenizde..

Geri