Acronis İLE İmaj Alma İşleMi

Kodla Büyü

blue123

Seçkin Üye
Seçkin Üye
yaa arkadaşlar acronis ile imaj almakiçin önce imajıalınacak bilgisayaramı kuracam bu programı...daha sonra imajı dvd yemi alıyor...ÜSTADLAR CEVAP VERİRSENİZ SEVİNİRİM

Hocam windowsu kurun driverları tanıtın programlarınızı kurun güncelleştirmleri yapın ve sonra acronis ile imaj alın. Böylece istediğiniz zaman bilgisayarınızı imaj aldığınız anki haline getirebilirsiniz.

hocam imajı dvd yemi alıyoruz..biraz daha açıklama yapabilirmisiniz..resimli anlatımlar var unlarda imaj alma dvd yemi oluyor..yani acronisi ilk önce temiz bilgisayara kurup daha sonra dvd ye imajınımı alıyoruz :?: :?:

Nasıl yapıldığını tam bilmiyorum ama dvd'ye alma seçneği var.Ben acronis'i kurup c dışındaki herhangi bir yere yedek alıyorum.Hatta programı da kullanmıyorum Acronis'in cd üzerinden çalışan şekli var(acronis bootable cd).Yani programı kurmadan cd üzerinden bilgisayarına yedek alıp ,daha sonra aldığın bu yedeği geri yükleyebiliyorsun.Bu cd'yi programı kurduktan sonra program yardımıyla oluşturuyorsun.Bu da bilgisayarın açılamamsı durumunda düşünülmüş bir çözüm.

imajı önce harddiskte bir partitiona kaydetmeniz lazım. Daha sonra DVD ye yazdırabilirsiniz. Acronis 9.0 a kadr olan versiyonlarda doğrudan DVD ye imaj kaydetme özelliği yok, yeni versiyonlarını bilmiyorum.

xamid' Alıntı:
Nasıl yapıldığını tam bilmiyorum ama dvd'ye alma seçneği var.Ben acronis'i kurup c dışındaki herhangi bir yere yedek alıyorum.Hatta programı da kullanmıyorum Acronis'in cd üzerinden çalışan şekli var(acronis bootable cd).Yani programı kurmadan cd üzerinden bilgisayarına yedek alıp ,daha sonra aldığın bu yedeği geri yükleyebiliyorsun.Bu cd'yi programı kurduktan sonra program yardımıyla oluşturuyorsun.Bu da bilgisayarın açılamamsı durumunda düşünülmüş bir çözüm.
hocam yani acrnis programı cd den çalıştırıp imajı yine o cd ymi alıyorsunuz...ilk önce acronisi cd ye kayıt edecem o zaman ondan sonra o cd ye imaj alacam öylemi

Hayır hocam öyle değil.Benim söylediğim Acronis programını bilgisyarına kurduktan sonra bilgisyarın virüsler dolayısıyla açılamadığı durumlarda bir çözüm olsun diye adamlar cd üzerinden çalışan şeklini yapmışlar.Yani bilgisayara yedek almak ve bu yedeği geri yüklemek için bu cd'yi kullanabilirsin.Bilgisayarında acronis'in kurulu olması da gerkmez.Bence programla hiç uğraşma,İnternette "acronis bootable cd" diye aratırsan bulabilirsin.DVD'ye yedek alma konusuna gelince ,acronis veya norton ghost programında böyle bir imkan vardı diye hatıımda kalmış.Aşağıdaki adreste ek bazı işlemler yaparak Acronis'le dvd'ye nasıl yedek alınacağı anlatılmış: http://forum.donanimhaber.com/m_8511476/tm.htm

XAMİD
hocam acronis bootable cd ilemi imaj alacam...yani ilk önce bunu sağlam bilgisayar takıp imajını alıp sonra çökmüş bilgisayaramı takacam...

blue123,
senguldgn hocamın verdiği linkte programı kurarak yedeğin nasıl alınacağı anlatılmış.Programla uğraşmak istemiyorum, diyorsan "acronis bootable cd" bulman veya acronis programını bilgisyarına kurup,program yardımıyla oluşturman lazım (programda "create bootable cd" bölümünden).Şu haliyle,yani ister program olsun, ister bootable cd olsun yedeği cd'ye değil sadece bilgisayarına alabilirsin.DVD'ye yedek alıp bir problem durumunda DVD'den geri yükleme yapman için ek bazı işlemler gerekiyor,onun da linkini yukarıda verdim.

Geri