Acronic image ile tooltime

Kodla Büyü

botecii00

Seçkin Üye
Seçkin Üye
arkadaşlar ebadan indirdiğim faz 2 imajı ile akıllı tahtalara kuruyordum daha sonra antivirüs ve tooltime yükleme varsayılan program ayarlama vs uzun zaman alıyordu.Bende yarın akıllı tahtalardan birine imaj atıp gerekli programları yükledikten sonra bootable usb acronics ile yedeğini alıp diğer tahtalara yükleme yapmayı düşünüyorum.
Bunun için acronicsin hangi sürümünü kullanmamı önerirsiniz ayrıca süre olarak 15 dk da işlem biter mi? son olarak tooltime aktif iken imajını almam sorun olurmu yoksa korumayı kapatıp öyle mi acronics ile imaj almalıyım?Teşekkürler.

Antivirüs ve ToolWiz Time Freeze yüklü iken imaj almayın. Sorunlarla karşılaşabilirsiniz.
Ben zamanında Avast yüklü iken evrensel imaj almıştım. İmaj yükledikten sonra bazı bilgisayarlarda windows tam başlayacakken registry ayarları yapılıyor yazılı bir ekranda takılı kalıyor, tekrar tekrar yeniden başladıktan sonra bazen devam ediyordu. Neden olduğunu anlamamıştım ama sonradan avast aklıma geldi. Onu kaldırıp, imaj işini tekrarlayınca sıkıntı yaşamadım.
ToolWiz Time Freeze ya da deepfreeze yüklü imajlarda da forumda arkadaşlar, açılış sorunlarıyla karşılaştıkları, windows'un onarım moduna geçtiği vb. sıkıntıları paylaşmışlardı. Açıkçası imajdan sonra AV kurulması, deepfreeze kurulmasının çok da zaman aldığını düşünmediğim gibi, bunların aktif olarak gelmelerinin de sıkıntı yarattıklarını düşünüyorum. Örneğin ben imajdan sonra tahtaların saatlerini, bilgisayar adlarını, falan değiştiriyorum. Ardından deepfreeze kuruyorum.
Bir tahtada imaj yüklemeyi bitirdikten sonra onu yeniden başlatıyorum, o tahta kendini hazırlarken, diğer tahtada imaj yüklemeyi başlatıyorum. İmaj yükleme işlemi yaklaşık 10 dakika sürüyor, bu sürede imaj yüklemesi biten tahtanın ayarlarını yapıp, deepfreeze programını kuruyor, tahtayı test ediyorum. Bu nedenle neredeyse boşa geçen zaman olmuyor.

Yeri geldi belirteyim dedim. Şu programın adıneden yanlış yazılır!

acronish, acronic, acronics

doğrusu acronis

yakuphan' Alıntı:
Antivirüs ve tooltime freeze yüklü iken imaj almayın. Sorunlarla karşılaşabilirsiniz.
Ben zamanında Avast yüklü iken evrensel imaj almıştım. İmaj yükledikten sonra bazı bilgisayarlarda windows tam başlayacakken registry ayarları yapılıyor yazılı bir ekranda takılı kalıyor, tekrar tekrar yeniden başladıktan sonra bazen devam ediyordu. Neden olduğunu anlamamıştım ama sonradan avast aklıma geldi. Onu kaldırıp, imaj işini tekrarlayınca sıkıntı yaşamadım.
Tooltime freeze ya da deepfreeze yüklü imajlarda da forumda arkadaşlar, açılış sorunlarıyla karşılaştıkları, windows'un onarım moduna geçtiği vb. sıkıntıları paylaşmışlardı. Açıkçası imajdan sonra AV kurulması, deepfreeze kurulmasının çok da zaman aldığını düşünmediğim gibi, bunların aktif olarak gelmelerinin de sıkıntı yarattıklarını düşünüyorum. Örneğin ben imajdan sonra tahtaların saatlerini, bilgisayar adlarını, falan değiştiriyorum. Ardından deepfreeze kuruyorum.
Bir tahtada imaj yüklemeyi bitirdikten sonra onu yeniden başlatıyorum, o tahta kendini hazırlarken, diğer tahtada imaj yüklemeyi başlatıyorum. İmaj yükleme işlemi yaklaşık 10 dakika sürüyor, bu sürede imaj yüklemesi biten tahtanın ayarlarını yapıp, deepfreeze programını kuruyor, tahtayı test ediyorum. Bu nedenle neredeyse boşa geçen zaman olmuyor.
Hocam çok güzel anlatmışsınız tecrübesizlikten bende sıkıntılar yaşadım. Bir sorum olacaktı. Toolwiz kurduğum zaman tahta kendini güncellerken sürekli başa sarma durumu oluyor ve nihayetinde mutlaka tekrar imaj gerektirecek duruma geliyor. Güncelleştirmeleri kapatıyorum fakat tahta yeniden açıldığında eski ayarına geri dönüyor (toolwiz yüklü değilken ayar yapıyorum, en son toolwiz kuruyorum) Ne önerirsiniz hocam işin içinden çıkamadım açıkçası deepfreeze tarzı bir program olmadığında tahtalar sürekli uğraştırıyor

portatak' Alıntı:
Hocam çok güzel anlatmışsınız tecrübesizlikten bende sıkıntılar yaşadım. Bir sorum olacaktı. Toolwiz kurduğum zaman tahta kendini güncellerken sürekli başa sarma durumu oluyor ve nihayetinde mutlaka tekrar imaj gerektirecek duruma geliyor. Güncelleştirmeleri kapatıyorum fakat tahta yeniden açıldığında eski ayarına geri dönüyor (toolwiz yüklü değilken ayar yapıyorum, en son toolwiz kuruyorum) Ne önerirsiniz hocam işin içinden çıkamadım açıkçası deepfreeze tarzı bir program olmadığında tahtalar sürekli uğraştırıyor
Toolwiz hiç kullanmadım. DeepFreeze programını hep kullanıyorum.
Güncelleştirmeleri yönetici yetkisi olan bir kullanıcıyı kullanarak mı kapatıyorsunuz? Bir de windows 8.1 mi yoksa 10 mu yüklü?

yakuphan' Alıntı:
portatak' Alıntı:
Toolwiz hiç kullanmadım. DeepFreeze programını hep kullanıyorum.
Güncelleştirmeleri yönetici yetkisi olan bir kullanıcıyı kullanarak mı kapatıyorsunuz? Bir de windows 8.1 mi yoksa 10 mu yüklü?
Hocam 8.1 yüklü. Yönetici yetkisi olanla yapmamıştım ama zaten herhangi program vs yüklerken de şifre istiyor ya gerek olsaydı şifre istemez miydi?
DeepFreeze için link atabilir misiniz peki hocam? Bende olanı bilgisayarıma kurdum kaldırmak istediğimde yine aynı kurulum dosyasını kullanarak uninstall yapayım dedim ama seçenek çıkmadı o yüzden toolwiz daha kolay geldi bana

Şu deepfreeze güncelleştirme sorununu aşarsam işim çook kolay olacak. Zaten tahtalar toolwizden hemen sonra sıkıntı çıkarmıyor ne zaman ki güncelleştirmeler yüklenmeye çalışılıyor o zaman sar başa :sleep:

Geri