Acilllll!!!!!!Bilgisayarımdaki her şey siliniyor

Kodla Büyü

bilişimöğr_27

Site Gezgini
Arkadaşlar bugün önce masaüstündeki dosyalar sonrada klasörler silindi. Böyle bir sorunla karşılaştınız mı? ne yapabilirim?

Re: Acilllll!!!!!!Bilgisayarımdaki her şey teker teker siliniyor

Çalışan program kısmında musallat exe vardı sonlandırdım. ondan olabilir mi?

hocam yanlış anlamıyorsam musallat dosya silmiyordu . Dosya gizliyordu. Görünm ayarlarından gizli dosya ve klasörleri göster diyin bakalım gizlemişmi silmişmi. Ücretsiz 360 totalsecurty den cok memnunum onu indirip bir tarattırın bilgisayarı çözülmezse combofix kesin çözüm . Ben daha önceden bu sekilde çözüyordum kolay gelsin

bilişim21' Alıntı:
hocam yanlış anlamıyorsam musallat dosya silmiyordu . Dosya gizliyordu. Görünm ayarlarından gizli dosya ve klasörleri göster diyin bakalım gizlemişmi silmişmi. Ücretsiz 360 totalsecurty den cok memnunum onu indirip bir tarattırın bilgisayarı çözülmezse combofix kesin çözüm . Ben daha önceden bu sekilde çözüyordum kolay gelsin
hocam klasörler geldi fakat dosyalar gelmedi(word,excel,pdf vb.) 360 taratım bir şey bulamadı. gelen dosyalarda bozuk. bunun için ne öneririsiniz. yardımlarınız için çok sağ olun.

Hocam o zaman AttributeChanger kurarak gizlenmiş dosyaları göstertmen lazım gibi geliyor bana... :idea: :idea:

Hocam aynı sorunla bir arkadaşım karşılaşmış. Sanırım yeni virüs çeşidi.. Bana da anlattı şaşırmıştım. İlk önce dedim acaba deepfreeze şeklinde bir program mı yükledin dedim yok dedi. Bana da garip geldi.

dengem' Alıntı:
Hocam aynı sorunla bir arkadaşım karşılaşmış. Sanırım yeni virüs çeşidi.. Bana da anlattı şaşırmıştım. İlk önce dedim acaba deepfreeze şeklinde bir program mı yükledin dedim yok dedi. Bana da garip geldi.
öğlen tüm dosyalar gitti akşam üstü ise klasörler sonumuz hayrola allahtan sadece masaüstündekiler gidiyor :) D ye bulaşırsa işimiz yaş :)

Hocam rar arşivi ile masaüstüne bir bak bakalim gizli mi?
İşletim sistemi win 8 den önce işe combofix ile tara bir...
Kasper veya BitDefender deneme kurulum indir yarat sistemi.

live bir linuxla aç bilgisayarını masaüstüne bak eğer silmediyse duruyordur.

bilişimöğr_27' Alıntı:
yardımlarınız için teşekkürler. Dosyaları hala kurtaramadım hayırlısı olsun.

Hocam silindi mi gizlendi mi.?
Benzer bir durum başıma gelmişti ama silinmedi gizlenmişti.
C:\Windows\Temp Klasörünü temizleyin hocam, benimkisi öyle düzelmişti...

huseinozcan' Alıntı:
bilişimöğr_27' Alıntı:
yardımlarınız için teşekkürler. Dosyaları hala kurtaramadım hayırlısı olsun.

Hocam silindi mi gizlendi mi.?
Benzer bir durum başıma gelmişti ama silinmedi gizlenmişti.
C:\Windows\Temp Klasörünü temizleyin hocam, benimkisi öyle düzelmişti...
Hocam, gizli dosya ve klasörleri göster dedim klasörler geldi fakat dosyalar yok ortada. Sadece masaüstündeki bilgiler gidiyor .D ve C de bir sorun yok şuan

Aynı sorun benim de başıma gelmişti.Masaüstünde yer alan Office dosyalarını siliyordu. Ayrıca masaüstüne Office dosyalarını kaydedemiyorduk. Masaüstünde sağ tıklayıp yeni Office belgesi de oluşturamıyorduk. Sonra Kaspersky rescue disk ile tarattım düzelmişti.

d ve c de sorun yok demişsiniz de masaustu dosyaları C dedir. :mrgreen: ilk önce virüsü sil sonra mumkunse geri yukleme yap ayarlar duzelir.

bilişimöğr_27' Alıntı:
Kilit' Alıntı:
live bir linuxla aç bilgisayarını masaüstüne bak eğer silmediyse duruyordur.
bunu tam olarak nasıl yapacağız biraz ayrıntı verebilir misiniz?
bir linux dağıtımının, örneğin linuxmint iso dosyasını indirip rufus olur unetbootin olur bunlardan biriyle bootable flahs yapıpı o flasla bilgisayarı başlatacaksınız.Sonrasında dosyaların kaybolduğu klasöre girip bakacaksınız.

live cd yapabilecek seviyede degil...en iyisi combofix indir çalıştır bilgisayar yeniden başlayacak sonra duzelir bence...

bu sıkıntı benimde başıma geldi arkadaşlar, masaüstündeki bütün dosyalar kayboldu, silindi mi yoksa gizlendi mi bilmiyorum, denemediğim yöntem kalmadı, kasper ile virüs taraması, combofix, attrib, recovery programları(getbackdata, recuva, shadowexplorer) ama sonuç alamadım, dosyaları bulamıyorum, önemli dosyalarım vardır, yardımınızı bekliyorum

Bu dosyayı masaüstüne çıkarıp çalıştırın bakalım olacak mı?

Ekli dosyalar

• gizliDosyalariGoster.rar
    276 bayt · Görüntüleme: 37
Re: Ynt: Acilllll!!!!!!Bilgisayarımdaki her şey siliniyor

Norman indirin masaüstüne sitesinden
Güvenli modda norman antivirüs yada cleaner her neyse
Portable 200 mb bişey
Tank gibidir silip süpürür böcüleri

COBOL' Alıntı:
Norman indirin masaüstüne sitesinden
Güvenli modda norman antivirüs yada cleaner her neyse
Portable 200 mb bişey
Tank gibidir silip süpürür böcüleri
hemen deniyorum, teşekkürler hocam

Güvenli modda norman çalıştırmadan önce flash bellek de takılı olsun.
Ayarlardan c ve d yi işaretleyin tüm flash bellek vs. her şeyleri işaretle ki her yeri tarasın.
Ihtimal FLASH belleğinizde virüslüdür Oda taransın ve aradan çıksın
Yine de flaş belleğe güven olmaz belki bu norman flash bellek taramıyor dur
Haaaa sonradan flash takarsanız temizlenmiş sisteminize yeniden virüs bulaşır.
Not:
Bu norman esaslıdır tank gibidir ücretsizdir ancak aklaşık ayda bir yeni versiyonu İndirmezsen eskisi pasif duruma düşer.

.

Son 3 yıldan bu yana da kullanmadım onu da belirteyim.

Çünkü combofix herşeyi düzeltiyordu. Açıkçası combofix e güveniyorum.
Ama norman her zaman için bir tanktır.
bulur ve bitirir.

Geri