Acil Samsung notebook win 8 yukleyememe sorunu?

Kodla Büyü

tomreader2010

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
Süper Üye
arkadaslar samsung win 8 yuklu notebooguma recovery calistirip birakmistim sarji bitmis geldigimde actim direk biosa giriyor hic bir islem yapamiyorum boot bolumundede sadece windows boot yaziyor cd surucu hdd felanda yok ne yapabilirim

recovery den kastın fabrika ayarlarına mı döneceksin? Yani orjinal mi windowsun pc ile mi geldi? Eğer öyleyse arkadaşın önerdiği yöntemle recovery bölümünü uçurabilirsin... Dolayısıyla orjinal windowsun gidebilir. Win8 ve 8.1 şöyle yapabilirsin, makineyi aç kapa yap power dan bi kaç defa. Normal şartlarda win 8 ve 8.1 e özel recovery ekranı gelmesi lazım mavi ekranda kutucuklar halinde. Olmazsa başka bi win 8 li makineden açılış usb si oluştur onunla başlat aynı ekran gelecekdir.

arkadaslar win 8 orjinal biostan secure boot kismini CMOS yaptim xp yukluyor simdilik bakalim onu yukleyince geri getirmeye calisacagim tabii yuklerse elimde suanda win 8 cd si yoktu xp yi t aktim bende

3 partti hdd ve tek part yapmis hersey silinmis yani rwcovery ile kurtarirmi acaba yoksa mahvoldum :(

disk yonetimindede tekpart gozukuyor yani recovery de gitmis aksam aksam ne yapacagim simdi arkadaslar

arkadaşlar ne yapabilirim tüm part lar uçtu tek c kaldı bir yardım etseniz verileri nasıl kurtarabilirim en sağlıklı yada kurtarabilirmiyim

hocam başka bilgisayarda arkadaşın harddiskte bad sector oluşmuştu elektikaniden gitti diye hdd chkdis /r ile hataları düzeltmeyi denedin mi

hocam xp kurunca herşey silinmişti bende yaklaşık 16 saattir RecoverMyFiles programı ile tarama yapıyorum dosylarıma ulaşınca sistem yedeğini kurtarmaya bakacağım nette bazı siteler buldum samssung recovery geri getirme ile ilgili ama bakalım artık

Geri