Acil!!meb.k12.tr mail adresindeki gelen mailler silinemiyor!

Kodla Büyü

ntmatilda

Aktif Üye
halk eğitimin mail adresi olan meb.k12.tr li mail adrsindeki mailler silinemiyor, hata veriyor. Gelen kutusu da dolduğu için yeni mailleri alamıyoruz. Ne yapabilirim düzeltmek için?

Halk Eğitimi Merkezlerine doldurulması için maille form gönderilmiş. Size geldi mi böyle bir form. Geldiyse neslihan_turna@hotmail.com adresine gönderebilir misiniz?

çöp kutusunu temizleyin sonra mevcut gelenleri silin( Meb mail silinenleri çöp kutusuna atıyor o da mevcut kapasiteyi kullanıyor.)

Hocam cop kutusu dolu olduu icin ama sistem belli bir kotadan sonra cop kutusunu bile silemiyor o yuzden seceneklere gelip cop kutusu kullanma secenegini secin sonrada copu bolastın anca bu sekilde duzelir sorununuz eger olmadı derseniz adım adım resimli koyabilirim buraya

Okulun e-posta hesabını Outlook programı ile açın, fazla e-postaları silin, çöp kutusunu boşaltın. Sonra web üzerinden okulun hesabını açıp, artık hata vermeden e-postaları silebilirsiniz. (çöp kutusunu boşaltmayı unutmayın.)

arkadaşlar peki aynı sorun halk eğitim için verilen @meb.gov.tr için varsa ne yapabiliriz. Kota 25 mb ve hepsi dolu. Outlook ile açmaya çalıştım olmadı. Nasıl yapabilirim ve silebilirim yardımcı olabilecek var mı?

Ben benzeri bir problemle karşılaşmıştım sadece ilçedeki koordinatör arkadaşın kota problemlerini çözmek için yeterli yetkisi varmış o halletmişti. ona başvurun! ve kotanızın dolmasına müsade etmeyin denilmişti.

E-Posta kotası dolduğu için mailleri hata veren kurumlar aşağıdaki yolları izleyerek problemlerini çözebilirler.
1- http://mail.meb.k12.tr/src/login1.php adresine giriniz
2- Kurum Kodu ve şifrenizle giriş yapınız
3- Seçenekler menüsüne giriniz
4 - Klasör Tercihleri' ni seçiniz
5- Özel Klasör Seçenekleri
Buradaki Çöp Kutusu seçeneğini "Çöp kutusu kullanma" olarak değiştirip kaydediniz
Maillerin bir kısmını silerek kotanızı boşaltınız.

Geri