acil iyi marka laptop tavsiyesi???

Kodla Büyü

melanik

Seçkin Üye
Seçkin Üye
ARKADAŞLAR EN ÇOK TAVSİYE EDEBİLECEĞİNİZ LAPTOP MARKASI VE MODELİ NEDİR ACABA?? FİYATI 1.5 İLA 1.9 ARASI???

Bende çok temiz bı ipad2 var.2 yıl kasko mevcut.1800 tl mal oldu.1000 tl ye satılıyor.alıcı varsa iletişime geçsin. İceberg1983@gmail.com

Notebook almak biraz da kumardır. Kimi modeller mükemmel kimleri ise sizin başınızı ağrıtabilir. Onun için markadan önce markanın modellerini kullananlara danışmak daha mantıklı.Bende bir Asus vardı saç baş yoldurdu. Birçok arkadaşa DELL iNS serisinden aldım onlarda sistemin çok yavaş açıldığından yakınıyorlar. Ama Acer alan arkadaşlarım gayet memnun.. Ben yerinizde olsam Acer veya Toshiba alırdım.

http://www.vatanbilgisayar.com/Notebook ... I_ID=57734
Bu biraz pahalı ama:
http://www.vatanbilgisayar.com/Notebook ... I_ID=57556

Ben öğrencilerime şöyle diyorum: "Bu konuda en önemli unsur olası arızada karşınızda muhattap bulabilmeniz ve kaliteli servis. Muhakkak Sony, Imac veya Tohsiba hem tasarım olarak hemde kullanılan malzeme açısından genelde aynı düzey bilgisayarlara göre daha iyidir. Fakat aynı özelliklerdeki diğer bilgisayarlara oranla daha pahalıdır. İşiniz servise düşmezse zaten problem yok ama işiniz servise düşerse iş orada karışıyor."

Şöyle izah edeyim bende bir adet casper, bir tanede packard bell var. Her ikisinde de küçük bir meseleden dolayı servise gitti birini gold bilgisayardan almıştım ithalatçı firma koyuncu elektronikti servise gitti, şarj aletinin kablosu değişti 1 hafta da geri geldi. Casper ı 1 sene kullandım batarya sorun çıkardı. Servisi aradım ben filanca yerde bilgisayar öğretmeniyim dedim benim bilgisayarımla işim oluyor arıza bataryada sadece onu göndersem olmaz mı diye sordum, kabul ettiler ve sadece 3 gün içerisinde bataryayı değiştirip yenisini gönderdiler. En güzel tarafı kendi ürününü kendin gönderiyorsun araya kimse girmiyor.

Umursamaz bir yerden bilgisayar alıyorsunuz, servise gitmesi gerekiyor bırakıyorsun adama makineyi 1 hafta yada 15 gün geçiyor ses yok gidiyorsun bir bakıyorsun makine bıraktığınız yerde duruyor. Sonra bin türlü bahane yok oraya gitmesi lazım yok buraya gitmesi lazım. Ben şarj kablosunu kesip ek yapıp vereni gördüm. Arkadaş tanıdık diye almış, adamın servis mantığı bu. İnanması güç ama garantisi devam eden bir bilgisayarın işlemci fanında bir yaprak kırılmış bir şekilde adam eski bir fanın yaprağını kesip japonla yapıştırıp kakalamaya çalıştı başka bir arkadaşa. Fanı değiştirdim değip 3 kuruşluk fanı kar edecek aklı sıra.Sadece telefon numarasını istedi biri adres de gerekiyormuş, internetten takip birkaç gün ürün serviste görünmüyor. 1 hafta sonra gittik ses yok diye "Abi adres bilgisi lazımmış" dedi utanmadan. Herif hem eksik bilgi alıyor hem de üste çıkıyor. 1 dakika telefon edip, eksik bilgi almışız adresinizi söyler misiniz demek yerine atıyor bi kenara. Sen gitmesen umrunda da değil. Sonra uğraş dur işin yoksa.

Anlayacağınız makine mutlaka önemli, ama servisini mutlaka araştırın. Siz mi gönderiyorsunuz? Aracı mı kullanıyorlar? Bulunduğunuz ilde servisi var mı? vb.

melanik' Alıntı:
ARKADAŞLAR EN ÇOK TAVSİYE EDEBİLECEĞİNİZ LAPTOP MARKASI VE MODELİ NEDİR ACABA?? FİYATI 1.5 İLA 1.9 ARASI???

vatanda ibm'İn i7si 1500tl civarına düşmüş, hiç kaçırma derim

hocam arkadaşların da dediği gibi markadan çok model üzerinden araştır ayrıca servis çok önemli muhatap var mı ve bir arıza oluştuğunda profesyonel birileri mi ilgilenecek yoksa stajyerlerle mi muhatap olacaksınız bu önemli bence. ben acer alanlardan sıkıntı yaşayan duymadım datron berbat asus güzeldir ama teknik servisine işiniz düşmeyegörün... hp servis gene aynı. ben şuan lg i5 r590 kullanıyorum hayet memnunum. kolay gelsin

i5 lenovo lar var. 1300 civarı 1GB Combo Ekran kartı felan. Bence o kadar para verilmez laptopa 1 yıl sonra yarıya iniyor fiyatı elinizdeki ürünün.

asus ta ses kalitesinden genelde olumsuz şeyler duydum.dell bilg.açılışı gerçekten çok yavaş.

Geri