Acer Aspire V3-571G

Kodla Büyü

hayatt13

Üye
Acer Aspire V3-571G aldım.

Intel®
Core™ i5
3210M
Maksimum Turbo Frekansı 3.10 Ghz.
2,50 GHz
15,6 "
1366 x 768 px
8 GB
SATA
500 GB
5400 rpm
2 GB
Windows 8
1333 MHz
2,64 kg
Nvidia GT630
3 MB
Multimedia Kart (MMC), Secure Digital Kart (SD)
Paylaşımsız
DDR3
8 GB

Arada tık tık ses geliyor. Bu ses çok yüksek bir ses değil ancak kafamda soru işaretleri bıraktı?
Bu normal bir şey mi acaba yoksa seride olan üretim hatası mıdır ?
Bunun için servise götürmeye değer mi ?
Ya da 15 gün içinde getirip geri verme hakkım var. Getirip yerine Lenovo marka almayı mı denesem ne dersiniz. Kafam gerçekten çok karışık yardımcı olur musunuz :(

Tık tık dediğiniz ses, eğer sabit diskten geliyorsa ve özellikle işlem yapmaya başladığınızda geliyorsa, sorun değil, sabit disklerden gelebiliyor. Ancak sürekli tekrarlarsa, sabit disk gidici olabilir (buna kafa vurma diyorlar). Muhtemelen sorun olmaz.

touchpad ın sağ tarafından geliyor. bilgisayarı alalı 1 hafta olmadı touchpadi kullanmıyorum. kablosuz Mouse kullanıyorum. Bilgisayarı özellikle çizim programlarını kullanacağım için aldım. Yüklemedim henüz. Bilgisayarı zorlamadığımda bile arada tık tık sesleri geliyor. Açıkçası moralim bozuldu . Herşeyiyle çok memnunum bilgisayardan ama bu tık tık sesleri beni tedirginn etti.

Sizce geri vermeli miyim ?

Lenovo Z500 59-352523 (W8)
Üstün Performans, İnce Stil... Intel®
Core™ i5
3210M
Maksimum Turbo Frekansı 3.10 Ghz
2,50 GHz
15,6 "
1366 x 768 px
6 GB
SATA
1 TB
5400 rpm
2 GB
Windows 8
1600 MHz
2,60 kg
Nvidia Geforce GT 645
3 MB
Multimedia Kart (MMC), Secure Digital Kart (SD)
Paylaşımsız
DDR3

Özellikli bilgisayarla mı değiştirsem ?
Lenovo nun da servisi iyi değil diyorlar. Sizce ne yapmalıyımm??

Bir de Z 500 ün bataryası gömülüymüş . Bu sorun olur mu. Ben normalde bozulmasın diye evde olduğumda bataryayı çıkarır öyle kullanırım...
İlerde bu bilgisayarı masaüstü gibi kullanmaktan korkuyorum.

Başka bir forumda bir arkadaş izlenimlerini yazmış

(-) Eksileri

-O kalite hissi veren alt üst kapaktaki soft kaplama uzun ömürlü olmayacak gibi
-Piyasadaki PClerin %80 i 5400 RPM HDD kullanıyor olmasına rağmen bu her PCde olduğu gibi bunda bir eksik.
-Kapalı ve yekpare kapak açık tasarıma göre daha fazla ısınıyor gibi (fazladan +3-5 derece civarı)
-Golddan alındığında içerisinde çok bir driver gelmiyor. Hatta çok yeni olduğu için henüz Lenovo sitesinde bile Driver yok.Hem de HİÇ yok.
-Batarya kasada gömülü.Tak çıkar yapılamıyor.Ama illa ki uzun vadede değiştirilebilir bir tasarımı vardır.
-Diğer Lenovolarda bulunan EE Boot Optimizer yok ve tanımıyor. (Bu sadece Gold'dan alındığı için bu pc nin problemi olabilir)
-Ekran kartı için açma kapama düğmesi konulmamış (Optimus keyfine göre devreye giriyor) Ki buda çoğu zaman HD4000 in tek başına zorlanması demek bu da kasılma demek.Hatta bazen ekran kartı hiç devreye girmiyor. (Bunu atlatmanın tek yolu her oyunu,programı Nvidia denetim masasından ekran kartı ile çalışacak şekilde ayarlamak.)

Geri