Acemi kullanıcı için otomatik vites araç tavsiyesi

Kodla Büyü
Evin 2. aracı durumunda.

1 araçta Honda civic HB yine.

Gayet yeterli 2 çocuk ve aile için. Ama uzun yol aracı değildir.

Piyasada kaydırmayan otomatik 3 araç var.

1 - Honda
2 - Honda JAZZ
3 - Micra..

Geri tüm araçlar geri kaydırır..
Benim astra geri kaydırmıyor demekki arızalı hemen servise gideyim:D

yarı otomatik viteslerde ford,honda, seat ve wolkswagen soruzsuzdur. Toyata hakkında hiç bilgim yok açıkcası
tam otomatiklerde de opel sorunsuzdur.
honda jazz vites konusunda hiç sıkıntı çıkarmaz, piyasada da çok tutulan bir araçtır.
keza opel de öyle. bu örneklerde tercihini kullanım şekline göre yapmalısın bence.
Yakıt, bagaj hacmi, araç donanım özellikleri,konfor daha önemli faktörler.
geri kalan kısım vitesi, ondada hemen hemen hepsi aynı rahatlığı ve sorunsuzluğu verir sana hocam.
Not: bu arada piyasadaki otomatik/yarı otomatik araçların %90'ı geri kaydırmıyor artık. hatta manuel araçlarda bile var yokuş kalkış desteği.

h
yarı otomatik viteslerde ford,honda, seat ve wolkswagen soruzsuzdur. Toyata hakkında hiç bilgim yok açıkcası
tam otomatiklerde de opel sorunsuzdur.
honda jazz vites konusunda hiç sıkıntı çıkarmaz, piyasada da çok tutulan bir araçtır.
keza opel de öyle. bu örneklerde tercihini kullanım şekline göre yapmalısın bence.
Yakıt, bagaj hacmi, araç donanım özellikleri,konfor daha önemli faktörler.
geri kalan kısım vitesi, ondada hemen hemen hepsi aynı rahatlığı ve sorunsuzluğu verir sana hocam.
Not: bu arada piyasadaki otomatik/yarı otomatik araçların %90'ı geri kaydırmıyor artık. hatta manuel araçlarda bile var yokuş kalkış desteği.
haklısınız hocam araç donanım özellikleri, rahat bir şekilde kullanabilmem ve güvenlik benim için ön planda. yani yakıt ve bagaj hacmini ilk zamanlar önemsemiyorum, çünkü küçük bir ilçede yaşıyorum ve uzun yol yapmayacağım uzun bir süre, iyice öğrenene kadar.

Otomatik üst segmenteler hariç bir çok araç geri kaydırır.
Yokuşlarda durup ayağınızı frenden çekerseniz araç kısa kısa geri kayma yapar.

Buda acemi yada yeni kullanmaya başlayan kişiler için rampalarda sıkıntıdır.

Clio - reno - megane - ford ve daha çok eklenir.
Üst segment araçlardan bahsetmiyorum.

Ama Nissan - micra, Jazz - Honda larda bu gibi durum görmezsiniz.

Denemek isteyen test edebilir.

Geri