Access Pointler Aktif Hale Geldi Mi?

Kodla Büyü

cgg*seco

Süper Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar biliyorsunuz FATİH projesi kapsamında kurulan access pointlerdeki interneti şifresi internete düştüğü için kapatmışlardı. MAC filtreleme yapılacaktı. Konuyla ilgili bilgisi olan var mı? Tekrar aktif hale geldi mi?
Dün bi öğrencinin (e-tab5) tabletinin aktivasyonunu f@tih ağından yaptık ama yine internette biyere girmiyordu? Sizlerde durum nedir?

Ağa giriyor fakat internete bağlanmıyor bende. Eğer calisan bir vpn biliyorsanız mesaj kutum bi adım uzakta :mrgreen:

niye yayınlıyosun arkadaşım yaaa isteyene mail at bişey yap biz onu tab4 şifre almadı yada güncellenmeyen tabletlerde kullanıyoruz şimdi onuda değiştirecekler.

Peki öğretmenlere sınıf yönetim kursu veriyorlar. Bizden de sınıflara girip öğretmenin eba dersi tableti tahtayı aktif kullanıp kullanmadığını kontrol etmemizi istiyorlar. Nasıl yapacağız bunu acaba? :verymad:

tiredsoldier hocam size değildi benim kızgınlığım. Şifre paylaşma noktasında siz haklısınız. Ben bakanlığa kızıyorum. MAC filtreleme yapacaklardı. YEĞİTEKten hocalarımız çıkıyor sonra hakkımı helal ediyorum etmiyoruma getiriyor durumu. 3 yıldır dağıtılan tabletlerin kullanılmasını sağlayamayan bakanlığın aldığı vebal ne olacak!

Sizin yine Access Pointler gelmiş biz de o da yok :)

Hatta yok diye Access Pointe gelen kabloyu direk tahtaya verdik eski sistem Adsl bağlayalım diye, o kadar emek verdik, ama 24 tahta hızı çok yavaşlatacağı için uğraşımız çöpe gitti :)

Burası Türkiye çok sorgulamayın, hallolur. BT öğretmenleri çalışmıyor, projeyi sahiplenmiyor derler olur biter !!!

Keşke önce bize inandırsalardı yapılan işi. Güzelce anlatsalardı. O zaman beşiktaş taraftarı gibi vodafone arenanın açılış tarihi sürekli ertelensede sahip çıkardık bizde fatih projesindeki zamanında yapılamayan şeylere...

mciner43' Alıntı:
Access pointler şu an bizde çalışıyor.

Hocam herhangi bir yeri arayıp birşey yaptırdınız mı? Yada e-tab4'ler giriyor mu otomatik olarak? E-tab5'lerin birkaç bakanlık sitesi dışında diğer sitelere girişini kontrol edebildiniz mi? Çünkü zaman zaman bizde de bir hareketlenme oluyor ama şu ebaders ve vsınıf olayını gerçekleştirmemiz için access pointlerin düzgün olarak çalışması gerekiyor.

Bizim access pointlerden bazıları devreye girdi fakat bazılarında tuhaflık var. Bu durumla karşılaşan oldu mu acaba?
Tuhaflık şudurki; 23 tane access pointten 5 tanesinde hiç ışık yok. 3 tanesinde ise yeşil ışık sürekli yanıp sönüyor. Diğer 15 tanesinde problem yok tablet bağlanınca mavi bağlanmayınca yeşil renkle yanıyor. Başına gelen çözüm yolu bulan bir fatih projesi mağduru daha var mı?

Güncel bilen yok mu arkadaşlar access pointleri herkesin düzgün çalışıyor mu? :(

devrede olduğunu biliyorum hocam. Access pointlerden bazılarına hiç güç gelmezken bazılarında ise yeşil ışık sürekli yanıp sönüyor sabitlenmiyor. Sorun neden kaynaklanabilir acaba?

Geri