Access Pointi Switch'e bağlamak

Kodla Büyü

keplir

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Merhaba hocalarım, yeni kurduğumuz laboratuvara sistem odasından kablo çekmek çok zahmetli olacak. Labda Access Point var, acaba access pointe bağlanacak bir wifi router ile, switche bağlantı versem, 20 bilgisayarı internete çıkarmak mümkün olur mu ki?

Merhaba hocalarım, yeni kurduğumuz laboratuvara sistem odasından kablo çekmek çok zahmetli olacak. Labda Access Point var, acaba access pointe bağlanacak bir wifi router ile, switche bağlantı versem, 20 bilgisayarı internete çıkarmak mümkün olur mu ki?
Fatih altyapısı ise o sınıfta uçta vardır muhtemelen. Çünkü her odaya en az 1 adet uç bıraktılar. Onun numarasını fatih il sorumlusuna iletirseniz switch bağlantısına uygun hale getirtirler bakanlıktan. Sonra switch bağlarsınız.

ben de 20 pc + 10 laptop var.
pc'ler kablo ile laptoplar f@tih wifi ile internete çıkıyorlar.
öğretmen pc'de hem kablo hem usb wifi alıcı var.
net support hepsini görüyor.

Fatih altyapısı ise o sınıfta uçta vardır muhtemelen. Çünkü her odaya en az 1 adet uç bıraktılar. Onun numarasını fatih il sorumlusuna iletirseniz switch bağlantısına uygun hale getirtirler bakanlıktan. Sonra switch bağlarsınız.
Bazı accesi pointlerin IP dağıtabildiği için bakanlıktan porte açtırmaya gerek kalmadan iş gördüğünü burada yazmıştı arkadaşlar

Bazı accesi pointlerin IP dağıtabildiği için bakanlıktan porte açtırmaya gerek kalmadan iş gördüğünü burada yazmıştı arkadaşlar
Olabilir doğrudur. Biz bakanlıktan halletmiştik. Eğer odada uç varsa switch en kolayı oluyor. Ekstra kablosuz Router'a gerek kalmaz. Kablosuz Routerlar yeteri kadar porta sahip olmayabilir. Yine switch gerekebilir.

Odadaki uç çalışmıyor maalesef. Ben de dedim ki, wifi router alsam, tek ethernet çıkışlı, onu da odadaki switche versem açaba çıkış verir mi diye...

Geri