access point kurulum

Kodla Büyü

buğday

Seçkin Üye
Seçkin Üye
- Arkadaşlar access point olayında, sadece kablolu bağlantıyı access point adaptörü ile kablosuza dönüştürebiliyormuyuz.
- Okulda Airties 4 Portlu Kablolu modeme tplink access point adaptörü takabilirmiyim.
- Eğer takabiliyorsam bu access point adaptörünün ayarlaması nasıl oluyo, hangi cihazda modemde mi yoksa access point adaptöründemi DHCP servisini kapatacam,
- modeme verdiğim ip'nin devamı olacak şekilde ip yi modem içindemi verecem yoksa access point adaptörünün içindemi verecem ip yi
- birde access point adaptörünü herhangi bir bilgisayara bağla ordan değişiklik yap denilmiş forumda ben okulda herhangi bir bilgisayara ethernet kablosuyla taktım. TPlink cihazının 192.168.1.1 olan arayüzünden giremiyorum. reset attım, değişik bilgisayarda denedim.
- cihazın üzerinde access point adaptörünün arayüz giriş ip'si 192.168.1.1 olarak vermiş,
- Kısacası bilen arkadaşlar lütfen yardım etsin. Bu acces point OLAYI NASIL OLUYO

Not: Özgürgitarım ve diğer bilgi paylaşan arkadaşların açıklamalarını okudum.

Hocam ap yi bi resetleyip öyle denediniz mi? Degisik ip adreslerinden de deneyin hocam, 1.2, 2.1, 2.2, 1.254 gibi

ap'nin ip sini ap'nin içinde vereceksiniz, dhcp'sini kapacaksınız hocam, adresleri modem dhcp'si dagıtacak.

sayın hocam.

önce acces pointi bilgisayarınıza ağ kablosu ile bağlayın. daha sonra ağ bağlantılarını açıp yerel ağ bağlantısı-özellikler-tcp/ip ye elle ip verin. örneğin 192.168.1.2
255.255.255.0
192.168.1.1

sonra internet expolrer i açıp adres satırına 192.168.1.254 yada 192.168.1.1 yazıp entere basın (muhtemelen ilk ıp)
ekrana gelen kullanıcı adı: admin ve şifresi: admin olarak girin.

şimdi panele girdiniz.

isterseniz pointin modelini yazın ona göre yardımcı olayım...

ibrahimdemircan' Alıntı:
sayın hocam.

önce acces pointi bilgisayarınıza ağ kablosu ile bağlayın. daha sonra ağ bağlantılarını açıp yerel ağ bağlantısı-özellikler-tcp/ip ye elle ip verin. örneğin 192.168.1.2
255.255.255.0
192.168.1.1

sonra internet expolrer i açıp adres satırına 192.168.1.254 yada 192.168.1.1 yazıp entere basın (muhtemelen ilk ıp)
ekrana gelen kullanıcı adı: admin ve şifresi: admin olarak girin.

şimdi panele girdiniz.

isterseniz pointin modelini yazın ona göre yardımcı olayım...

hocam Ap TPlink
yani anladığım kablolu modeme ap takılarak kablosuz bağlantı oluşturulabiliyor. panele girdikten sonra ne yapacaz. sonrası hocam

ben bu acces pointte baya uzmanlaştım. okuluma kablosuz ağ sistemi kurdum. 5,7,9,14 dBi lik antenlerle bina içi ve dışı hatta binalar arası bile yaptım..sorunsuz çalışıyor..

hocam ben de 6 7 tane var senin işin kolay eternet kablosunu direk girişine tak kablosuz olarak iş görür ayar felan yapmana gerek yok

acces point ile bi yerden gelen sinyali başka bir yere yollaman için içine girip modeme aletin altındaki mac adresini gireceksin sıralı yaparsan diğerlerini de bağlantı sırasına göre maclari gir sorun olursa yaz sana mail atarım

bu ibrahim demircan hocamın verdiği link tam bana göre hiç bilmeyene göre anlatmış. çok işime yarayacak. kabloya direk takınca ağı görüyorda internete girmiyordu. bende eksik bişey vardır diye bilmediğim için kurcalamadım. çok teşekkürler..

hocam kablo başlarındaki konnektör tam basılmamış ise kablosuz ağ görünür ama internet çalışmayabillir. siz önce kabloyu bilgisayara direk takarak internete çıkıp çıkmadığınızı kontrol edin..sonra point ayarlarını yapın..

kolay gelsin..

teşekkürler hocam bugün kurdum. okulun heryerinde kablosuz ağ oldu. Çok basitmiş sadece mantığını kavramak yeterli. tşkler

Geri