access point ile sanal sunucu olurmu ?

Kodla Büyü

sadya

Üye
Merhaba arkadaşlar ben özel bir okulda çalışıyorum akıllı tahtalarımız var ve bunlarada bağlı nuc denen bilgisayaralar var ama internet sınıflara vermiyoruz hepsinde wireless olmasına rağmen öğretmenler anlatacaklarını flash belleklerle getirip takıp anlatıyorlar buda herseferinde virüs vs sorunları çıkıyor.
acaba bir bilgisayarı sunucu gibi gösterip bütün herşeyi buralara kaydedip acces point ile dağıta bilirmiyim sınıftaki bilgisayarlarda bu sunucuda dökümanları alsalar inş anlata bildim.

sadece dosya paylaşımı için kullanılacaksa NAS sistemleri kullanmak daha rahat bir çözüm olabilir.

sadya' Alıntı:
Merhaba arkadaşlar ben özel bir okulda çalışıyorum akıllı tahtalarımız var ve bunlarada bağlı nuc denen bilgisayaralar var ama internet sınıflara vermiyoruz hepsinde wireless olmasına rağmen öğretmenler anlatacaklarını flash belleklerle getirip takıp anlatıyorlar buda herseferinde virüs vs sorunları çıkıyor.
acaba bir bilgisayarı sunucu gibi gösterip bütün herşeyi buralara kaydedip acces point ile dağıta bilirmiyim sınıftaki bilgisayarlarda bu sunucuda dökümanları alsalar inş anlata bildim.
accespointlerin yeni bazı versiyonlarında usb girişi var üzerine takılan usb diski ağda paylaşıyor. siz dosyaları bu diske yüklersiniz tüm ağ görür. yada ağa bağlı bir pc den dosya paylaşımı da yapabilirsiniz.

cevaplar için teşekkürler bendeki access point tede usb girişi var galiba ama usb yi nasıl paylaşacam okula gidince denerim

Geri