ACCESS POİNT E NASIL ŞİFRE KOYABİLİRİM?

Kodla Büyü

daktilocu

Üye
modem= INCA
access point=Edimax
modeme şifre koydum fakat access point olmuyor.
inca 192.168.1.1 ile açılıyor fakat edimax açılmıyor.
lütfen yardımcı olun.

ap yi direkt bilgisayar bağlayıp arayüzüne gir, şifreyi ordan koy...

bizde de inca kablosuz modem var. Edimax access point var. Daha önce edimax ın cd si ile kurulumu yapmıştık. Sonra access pointe şifre koyalım dedik koyarken olmadı, ayarları sıfırladık. Sonra tekrar edimax access pointi kurmaya çalıştık ama olmadı. Cd yi kaybettiğimiz için 192.168.2.1 adresinden kurulum yapmaya çalışıyorum ama olmuyo yardımcı olabilecek olan var mı :(

en iyisi fabrika ayarlarına dönün, bunun için 10 sn kadar reset düğmesine basmanız gerekiyor. ışıkları sönüp tekrar yanmaya başladığında fabrika ayarlarına dönmüşsünüz demektir. sonra cihazı bilgisayara ethernet kablosuyla bağlayın. cihazın üzerinde varsayılan ip, admin ve password bilgileri yazar. ip genelde 192.168.1.1 dir. tabi bu markadan markaya deiğişir. bazlılarında 192.168.2.1 olabiliyor. arayüze girdikten sonra istediğiniz ayarı değiştirin. wireless şifresi güvenlik (security) bölümündedir. kolay gelsin. bu arada arayüze girmişken varsayılan ip yi değiştirin. sonra modemle çakışmalar oluyor. mesela modeme ayar yapmak için 192.168.1.1 yazdığınızda accesspoint arayüzüne giriyor.

daktilocu' Alıntı:
modem= INCA
access point=Edimax
modeme şifre koydum fakat access point olmuyor.
inca 192.168.1.1 ile açılıyor fakat edimax açılmıyor.
lütfen yardımcı olun.

anladığım kadarıyla bir modeminiz var ve ek olarak bu bahsettiğiniz aygıtı access point olarak kullanacksanız acces pointin adresi 192.168.2.1 olamaz. Genelde modem bu adresi alır. sizin acces pointin ip başkadır. öğrenmek için network-ag-ve-internet-teknolojileri-f42/agina-bagli-tum-cihazlari-aninda-gor-t80323.html programı indirip ağdaki aygıtları görebilirsiniz..

Çözüm olarak ip adresini bulduysanız şifreyle tekrar giriş yapmayı deneyin. eğer şifreyi unuttuysanız;
1-reset çekip direk bilgisayarınıza bağlayın, 192.168.2.254 gibi bir adres verin. Eğer aygıtın modem özelliği varsa ayarlardan ACCES POINTe çevirip DHPC (acces point ip dağıtmasın, sadece modem dağıtsın düşüncesiyle) devre dışı bırakmalısın.
2- aygıtın kendi şifresini değiştirip bir kenara not alın. Wireless şifresi olarak eski şifre neyse onu yazın. -sınıf sınıf dolaşıp şifre söylemek zorunda kalmayın diye-

Ben de access pointleri indirmeden nasıl şifre koyarım diye düşünüyordum.Hatta her sınıfta zaten kablolu bağlantı olduğu için kablosuzları devre bırakacaktım.İyi ki burayı görmüşüm.6 tane access pointe şifre koydum,artık öğrenciler cepten bağlanamıyor;hatta bugün okula komşu bir veli ödev araştırmak için okulun ağını kullandığını, ama şifre koyduğum için bağlanamadığını söyledi.Yüzsüzce şifre sordu bir de.

Access point i rj45 le direk bilgisayara bağlayınca varsayılan ağ geçidine göz atıp o ip den access pointe bağlanmayı deneyin. Ben de 192.168.0.1 olarak ip almıştı. Ordan arayüze girip şifre vermiştim.

cd den kurarken şifre vermiştim, 192.168.1.2 kullanıyordu ama bu ip den ağdaki diğer bilgisayarlardan giremiyordum. modemdeki WDS yi kullanarak kablosuz bağlamıştım.

Geri