a380 in kokpitini görmek isteyenler beri gelsin

Kodla Büyü
Re: a380 in kokpiti görmek isteyenler beri gelsin

Güzelmiş Fakat foto yakınlaştırması daha net olabilirdi. Pixeli yeterli değil.

bu kokpitteki arkadaşlar ayda 17 milyar maaş alıyor yiyor içiyor havalılar dünya güzelleriyle beraberler.kalkıştan sonra auto pilot gelsin çaylar inişte ILS gibi wifi çekim alanına giriyor yerdeki bilgisayar uçağı indiriyor

Buzkırıcı' Alıntı:
bu kokpitteki arkadaşlar ayda 17 milyar maaş alıyor yiyor içiyor havalılar dünya güzelleriyle beraberler.kalkıştan sonra auto pilot gelsin çaylar inişte ILS gibi wifi çekim alanına giriyor yerdeki bilgisayar uçağı indiriyor
bu yerdeki bilgisayar uçağı çat diye yere serse ee ne olcek bakim.
birde koskoca trilyonluk uçağa taktıkları koltuğa bakın hele bu kadar da cimrilik olmez ya :mrgreen:

ben biraz meraklıyım havacılığa.
az çok takip etmeye çalışırım.
rasgeldiğim haberleri okumadan geçemem.

bu müthiş teknolojik oyuncakların her şeyleri
mükemmel.

bunları düşürmek uçurmaktan daha zor.
-hemen belirteyim sonuçta kul yapısı,
imkansız değil.-

bi de geriyi gösteren aynaları yok ve geri vitesleri...
onlar da olmayıversin canım!... :D

klasik amerikan filmlerini hatırlattı. nedense pilotların başına bişey gelince ya da başroldeki adam uçağı kaçırınca, bu adam ilk defa uçak kullanacaktır. yanındaki hemen sorar "ne yapman gerektiğini biliyor musun" der. o da hayır der ve ne hikmetse uçağı ya uçurur ya da sapasağlam yere indirir. yere indikten sonra bir alkış kıyamet :D

teksen' Alıntı:
ben biraz meraklıyım havacılığa.
az çok takip etmeye çalışırım.
rasgeldiğim haberleri okumadan geçemem.

bu müthiş teknolojik oyuncakların her şeyleri
mükemmel.

bunları düşürmek uçurmaktan daha zor.
-hemen belirteyim sonuçta kul yapısı,
imkansız değil.-

bi de geriyi gösteren aynaları yok ve geri vitesleri...
onlar da olmayıversin canım!... :D
unutmadan!
bi de kornaları yok...
:D

THY kaptanın fotoğrafı paylaşım rekoru kırıyor - ama bu boeing! -
http://kokpit.aero/bu-fotograf-paylasim-rekoru-kirdi

orijinali ise:
http://www.jetphotos.net/viewphoto.php? ... 716&nseq=3

36407_1397404531.jpg

Airbus tek geçerim ya :) Simülasyon eğitimini almıştım hocam pilotluk için programım halen duruyor ara sıra açar uçururum uçağı :)

Dikiz aynaları yok, bijon anahtarları filan kimbilir nerede arkadaki iki koltuk ne ki, kalkıştan sonra kare kurup pişti mi oynayacaklar, radyo-kasetçalar yok, cam otomatiğini göremedim, hem nerede bu uçağın çorum kaloriferi... :)
Şaka bir yana ellerine sağlık hocam paylaşım için.
Artık filmlerde pilota birşey olunca oradaki birisinin kule yardımıyla uçağı kusursuz indirme sahnelerini hiç izlemem. Tarif etseler de düğmeyi buluncaya kadar ineceğin yerdesin zaten. Teybin üzerinde üçgen resimli tuş misali değil ki be ya...

FSX de ikisiylede güzel uçuluyo arkadaşlar :))

bu arada hud ekranıda iyi camera ve apron yapıları içten çok güzel gözükmekte

737 800 de harika gözükmekte gece olduğu için iç ışıklandırma cok hoş.

Bizde arabada CC falan açınca kendimizi bişey sanıyoruz, adamların kullandığı alete bak

Geri