A okulunda formatörlük B okulunda Belleticilik

Kodla Büyü

adadeniz

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
Merhaba arkadaşlar
A ilköğretim okulunda Nisan ayı itibariyle formatörlüğe başladım
B lisesinde 2 yıldan bu yana belleticilik yapıyorum

Şimdi okulumdan aradılar ve formatör olarak görevlendirildiğimden dolayı belleticilik yapamayacagımı soylediler. Gerekçe olarak da buna benzer birşey soylediler.
okul-formator-ve-bilgisayar-ogretmeni-f28/formator-belleticilik-t84239.html

Oysa ben A okulunun ogretmeniyim B okulunun öğretmeni değilim ki...

Yanlıs mıyım?

bilen varsa bu konuda RESMİ olarak bana yol gösterebilir mi?

yapamazsınız hocam evet geçmişte bende sizin gibi ayrı okullarda bu işleri yapmıştım ama yapamamalıymışım çünkü resmi bir yazı var ona binayen tam ücret aldığımız için ayrıca belleticilik yaparak ücret alamıyoruz sadece formatörlere has bişey sadece bizi kapsayan bir yazı var maalesef mesela sınıf öğretmenleride tam ücret alıyor fakat onlar belleticilik yapabiliyor onları kapsamıyor

Formatörlüğü görevlendirme yapıyoruz ya belleticilikde ayrı bir görevlendirme oluyo onun için görevlendirme olan birini ikinci defa görevlendirmeiylar aynı durum bende de söz konusu çünkü

ilinizde bulunan okullarda öğretmen olarak görev yapmakta iken, formatör öğretmen olarak görevlendirilenlerin bu görevleri süresince okullarında ayrıca belleticilik görevini yürüterek karşılığında ek ders ücretinden yararlandırılıp yararlandırılamayacaklarına ilişkin ilgi (a) yazı ve eki incelenmiştir.

Belleticilik yapabilirsiniz hocam. ben daha önce MEB'e kişisel bilgilendirmeden soru sormuştum. cevap işte

Kurum Adı : T.C. MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI Başvuru No : 648822 Cevap Metni : Sayın xxxxxxxxxxxxxx, Okul bilişim teknolojileri formatör öğretmeni olarak görevlendirilen öğretmenler okul idarecilerinin çalışma saatlerine uyarlar ve örgün eğitimin devam ettiği saatlerde bilişim teknolojileri sınıflarını sürekli açık ve işler vaziyette tutarlar. Talep olması halinde bilişim teknolojileri sınıflarını mesai saatleri dışında da, Kasım 2003 tarih ve 2554 sayılı Tebliğler Dergisi'nde yayınlanan ?Milli Eğitim Bakanlığı Bilgi ve İletişim Teknolojisi Araçları ve Ortamlarının Eğitim Etkinliklerinde Kullanımı Yönergesi? 'nde belirtilen esas ve usuller doğrultusunda okul öğrencilerine, diğer okul/kurum personeline, öğrencilerine ve çevre halkının kullanımına sunarlar. Okul bilişim teknolojileri formatör öğretmenlerinin istemeleri ve asıl görevlerini aksatmamaları koşulu ile belletici olarak görevlendirilmelerinde sakınca görülmemektedir. Belleticilik görevi ile ilgili ücret, ?Millî Eğitim Bakanlığı Yönetici ve Öğretmenlerinin Ders ve Ek Ders Saatlerine ilişkin karar?'da belirtildiği şekilde ödenir. İstediğiniz belgeler (varsa) Email'a eklenmiştir

loveman' Alıntı:
Belleticilik yapabilirsiniz hocam. ben daha önce MEB'e kişisel bilgilendirmeden soru sormuştum. cevap işte

Kurum Adı : T.C. MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI Başvuru No : 648822 Cevap Metni : Sayın xxxxxxxxxxxxxx, Okul bilişim teknolojileri formatör öğretmeni olarak görevlendirilen öğretmenler okul idarecilerinin çalışma saatlerine uyarlar ve örgün eğitimin devam ettiği saatlerde bilişim teknolojileri sınıflarını sürekli açık ve işler vaziyette tutarlar. Talep olması halinde bilişim teknolojileri sınıflarını mesai saatleri dışında da, Kasım 2003 tarih ve 2554 sayılı Tebliğler Dergisi'nde yayınlanan ?Milli Eğitim Bakanlığı Bilgi ve İletişim Teknolojisi Araçları ve Ortamlarının Eğitim Etkinliklerinde Kullanımı Yönergesi? 'nde belirtilen esas ve usuller doğrultusunda okul öğrencilerine, diğer okul/kurum personeline, öğrencilerine ve çevre halkının kullanımına sunarlar. Okul bilişim teknolojileri formatör öğretmenlerinin istemeleri ve asıl görevlerini aksatmamaları koşulu ile belletici olarak görevlendirilmelerinde sakınca görülmemektedir. Belleticilik görevi ile ilgili ücret, ?Millî Eğitim Bakanlığı Yönetici ve Öğretmenlerinin Ders ve Ek Ders Saatlerine ilişkin karar?'da belirtildiği şekilde ödenir. İstediğiniz belgeler (varsa) Email'a eklenmiştir

Allah razı olsun... Yarın bunu alıp gotureyim de hersey netliğe kavussun...
tekrar tesekkur ederim

hocam yaparsın. Ben bir yıldan beri başka bir okulda yaptım. Arkadaşın göndermiş olduğu yazı her şeyi açıklıyor.

loveman' Alıntı:

hocam mesaj kutuna bakabilir misin?

Hafta içi tutarsan 4 saat alabilirsin.Çünkü saat mesai bitiminden yani saat akşam 5 den sabaha kadar olan nöbetler için 6 ek ders saati yerine 4 saat yazılabilir.Yada en kolayı hafta sonu belleticilik yaparsın sadece hem tam alırsın hemde sorun olmaz

maalesef birşey elde edemedim :(

ilçe milli eğitime gittim yukardaki yazının çıktısını gösterdim...
Bilgi edinme dedim
2012 dedim...
alabilirim dedim...

amaaaa

HAYIIIIRRRRR dediler...

Neymiş? Bilgi edinmeden gelen yazıda X kanunu Y yönetmeliği Z maddesi geregi filan yazması gerekirmiş...

Böyle bir yazının geçerliliği yokmuş. Karşılığında Ordu MEM yazısını gösteriyorlar. Bu yazı, bilgi edinme yazısından daha güçlü...

Siz dilekçe verin görüş isteyin biz de gönderelim bakanlığa... Netleşsin durum dediler...

valla yapamıyoruz hocam ama biz arada bi tutuyoruz öğretmen eksikliğinden dolayı.. idareci sınıfındayız biz hocam çalışma saatleri olaraktan.. işte tüm sikinti burdan kaynaklanıyor.. :?

maalesef belge göndermediler , sadece yukarıdaki yazıyı mail ile gönderdiler. zannedersem idare isterse size görev verir. görev verse bile gündüz okulda olmanız gerektiği için 4 saat verebilir.

Geri