Aşı tercihleriniz, Duyumlarınız vb.

Kodla Büyü
Durum
Konu kilitlenmiştir.
Aşı olmayacaklar niye olmak isteyenlerle uğraşıyor
Bırakın isteyenler olsun
Aşı olmak istemeyenlere niye devlet eliyle ikna timleri kurup zorla ikna edilmeye çalışılıyor? Bugün haberde okudum, bilmem kaç yıllık eşi, ikna edememiş kadını, eşi yani adam aşı olmuş kadın olmamış, bu ikna timleri kadını ikna etmişler bir şekilde ve kadın da aşı olmuş. Bırakın istemeyenler de aşı olmasın.

Şimdi diyeceksiniz ki aşı olmayanlar hastaneleri dolduracak, sgk'nın açığı daha da katlanacak. Çıkartırsın yasanı ya da güncellersin ilgili yasa ne ise, covidden dolayı yapılan masrafları vatandaştan alırsın, bir de istisna koyarsın aşı olana %90 indirim. Buna da karşı çıkar bir takım odalar ama. Vatandaşı aşıya ikna etmeye çalışmak da bana hiç iyi şeyler düşündürtmüyor kimse kusura bakmasın. Hükümetin yaptığı çoğu uygulamayı desteklerim ama bu aşı olayını kesinlikle desteklemiyorum. Türkiye'de %90 çıkan aşı etkisi, aynı aşı etkisi Brezilya'da %50 çıkıyorsa ben aşıyı sorgularım. İsteyen olsun, istemeyen olmasın. İstemeyene de mahalle baskısı yapılmasını doğru görmem, arkasında art niyet ararım.

Aşıların faydalı olup olmadığını sorgulamak, bu aşıların yan etkilerinin ne olacağını tam olarak bilmeden milyonlara uygulamak bilime karşı gelmek değildir.

Bu gayet normal bir durum. Çünkü herkes bilimsel verilere göre kendi yorumunu yapıyor. Farklılık ve çeşitlilik, zenginliktir. Buna şaşırmamak lazım.

Aşı olmak daha fazla koruyor mu ? Evet
Aşı olan antikor kazanıyor mu ? Evet
Aşı olan da ölebiliyor mu ? Evet
Aşı olmayıp iyileşen de var mı ? Evet
Aşı olmadan ölen de var mı ? Evet

Tüm bu bilgiler ışığında elbette farklı görüşler çıkacak, çıkmalı da zaten. Önemli olan her düşünceye saygı duyup kimseyi düşüncesi sebebiyle yargılamamak.
Doğru düşünce bu olmalı tebrik ediyorum. Daha bu konunun uzmanı otoriteler bile kesin konuşmazken, ortak bir fikirde buluşmazken, insanların birbirine bu kadar fikrini dayatması çok yanlış. Herkes okuduğu duyduğu gördüğü kadarıyla bir fikir sahibi oluyor ve karar veriyor. Dileyen olsun aşısını dileyen beklesin. Yeter ki kurallara uysun başkasının hayatını tehlikeye atacak ihmalkarlık yapmasın. Ben bu hastalığa inanmıyorum diyip maskesiz dolaşmasın.

Aşı olmak istemeyenlere niye devlet eliyle ikna timleri kurup zorla ikna edilmeye çalışılıyor? Bugün haberde okudum, bilmem kaç yıllık eşi, ikna edememiş kadını, eşi yani adam aşı olmuş kadın olmamış, bu ikna timleri kadını ikna etmişler bir şekilde ve kadın da aşı olmuş. Bırakın istemeyenler de aşı olmasın.

Şimdi diyeceksiniz ki aşı olmayanlar hastaneleri dolduracak, sgk'nın açığı daha da katlanacak. Çıkartırsın yasanı ya da güncellersin ilgili yasa ne ise, covidden dolayı yapılan masrafları vatandaştan alırsın, bir de istisna koyarsın aşı olana %90 indirim. Buna da karşı çıkar bir takım odalar ama. Vatandaşı aşıya ikna etmeye çalışmak da bana hiç iyi şeyler düşündürtmüyor kimse kusura bakmasın. Hükümetin yaptığı çoğu uygulamayı desteklerim ama bu aşı olayını kesinlikle desteklemiyorum. Türkiye'de %90 çıkan aşı etkisi, aynı aşı etkisi Brezilya'da %50 çıkıyorsa ben aşıyı sorgularım. İsteyen olsun, istemeyen olmasın. İstemeyene de mahalle baskısı yapılmasını doğru görmem, arkasında art niyet ararım.

Aşıların faydalı olup olmadığını sorgulamak, bu aşıların yan etkilerinin ne olacağını tam olarak bilmeden milyonlara uygulamak bilime karşı gelmek değildir.

Ben burada yazılanlar için demiştim
Devletin aşı politikası farklı bir konu

Aşı hakkında dezenformasyon yapanlar var maalesef
Onların birçoğu koronaya da inanmıyor zaten …

Ben burada yazılanlar için demiştim
Devletin aşı politikası farklı bir konu

Aşı hakkında dezenformasyon yapanlar var maalesef
Onların birçoğu koronaya da inanmıyor zaten …

Bu dezenformasyon yapanlara kanıtlarıyla, belgeleriyle, raporlarıyla eleştirisini yaptığı için görevinden uzaklaştırılan Cumhuriyet Başsavcısı Eyüp Akbulut'ta dahil mi hocam ?
Yoksa paylaştığınız site linkleri koşulsuz şartsız inanmak için yeterli midir...

Bu dezenformasyon yapanlara kanıtlarıyla, belgeleriyle, raporlarıyla eleştirisini yaptığı için görevinden uzaklaştırılan Cumhuriyet Başsavcısı Eyüp Akbulut'ta dahil mi hocam ?
Yoksa paylaştığınız site linkleri koşulsuz şartsız inanmak için yeterli midir...

O da mı bu siteye üyeymiş. Bilmiyordum

Benim paylaştığım site linklerinde yazanların yanlış olduğunu kanıtlayan verileriniz varsa paylaşmanızı sabırsızlıkla bekliyorum …

O da mı bu siteye üyeymiş. Bilmiyordum

Benim paylaştığım site linklerinde yazanların yanlış olduğunu kanıtlayan verileriniz varsa paylaşmanızı sabırsızlıkla bekliyorum …

He sizin vizyonunuz burası ile sınırlı yani. Tamam şimdi parçalar yerine oturdu hocam teşekkürler.

He sizin vizyonunuz burası ile sınırlı yani. Tamam şimdi parçalar yerine oturdu hocam teşekkürler.

Okuduğunuzu anlayamadığınız siz suçlamıyorum
Çünkü yazdıklarınızın ne anlama geldiğine bakmıyorsunuz

Kendinize başka konu açıp orada yazın
Zira bu konu aşı olmak istemeyenler için değil
Aşı olmak isteyenleri daha fazla dezenforme etmeyin

Okuduğunuzu anlayamadığınız siz suçlamıyorum
Çünkü yazdıklarınızın ne anlama geldiğine bakmıyorsunuz

Kendinize başka konu açıp orada yazın
Zira bu konu aşı olmak istemeyenler için değil
Aşı olmak isteyenleri daha fazla dezenforme etmeyin

Hocam öyle yanlış bir zihniyete ve üsluba sahipsiniz ki bir kereliğine mahsus hepsine tek tek cevap vereceğim.

1- Cümle kurmayı bilmeden, okuduğunu anlayamamak ile suçluyorsunuz.(komik)

2- Konu adı aşı tercihleri, ve ben tercih etmediğimi söylüyorum.

3- Sizin "buraya yazmayın, yeni konu açın" deme gibi ne hakkınız ne de haddiniz var.

4- Belli ki kaygı seviyeniz yüksek. Aynı seviyeyi saygıda da göstermelisiniz.

5- Aşı olan herkese saygım var hiç kimseye laf söylemem, anam babam da oldu, kendi tercihleri, ama olmayı düşünmediğimi ve gerekçelerini söylediğimde beni yargılayan, ötekileştiren, dezenforme etme başka konuya git diyen herkese de cevabını veririm.

Nokta.

İyi akşamlar arkadaşlar malum aşılar Türkiyeye gelmeye başladı siz hangi aşıyı olacaksınız yada çevrenizden aşı olup tecrübelerini aktaran oldu mu

Konuyu açan arkadaşın ilk mesajını okumamış arkadaşlarımız için alıntılıyorum

Okuduğunu anlamayanlar için maalesef yapacak bir şey yok

“Ne kadar bilirsen bil; söylediklerin karşındakinin anladığı kadardır.”

Mevlânâ Celaleddin-i Rumi

Konuyu açan hocamız aşı tercihi hakkında bilgi almak istemiş ama aşı olmayı kötülemenin bir anlamı yok
konu belli olan kişilerin bilgisini öğrenmek istemiş.
Olmak istemeyen olmaz zaten sağlık bakanı kendi çapında ikna ekibi kurmuş ama elinde aşı yokki aşı gelsin zaten aşılama oranı yüzde 75 rahat olur.
Amerika 18 yaş altını bile biontech ile aşılamaya başlamış bizde eylül sonuna kadar uğur şahin 120 milyon aşısı sözü verdi diye seviniyoruz.
Aşılama oranımız ne yazık ki şu anda yüzde 15 lerde

Durum
Konu kilitlenmiştir.
Geri