Aşı tercihleriniz, Duyumlarınız vb.

Kodla Büyü
Durum
Konu kilitlenmiştir.

gsultra

Site Gezgini
İyi akşamlar arkadaşlar malum aşılar Türkiyeye gelmeye başladı siz hangi aşıyı olacaksınız yada çevrenizden aşı olup tecrübelerini aktaran oldu mu

Ben yaştan kontenjana girmişim. Ama hangi aşıyı olacağımı bilemedim. Biontech sanki ağır basıyor gibi..

bence bilgi kirliligi cok biontech koruyuculuhu fazla diyen de var yan etkisi az olan sinivac diyende,yalniz su bir gercek asi koruma icin yeterli degil henuz cunku asi olan tekrar covid 19 olan tanidiklarimda var

dondurunca bir ay gidiyormuş biontek. Öbürünü bilmiyorum.

Virüsü çıkaran şifasınıda bulmuştur sinovak iyidir diyende az değil birde eski bir aşılama türü

Biontech ilk dozda bile Sinovac’ın iki dozundan daha etkiliymiş

Tüm aşılar.

upload_2021-5-18_22-10-15.png

Biontech'in daha iyi antikor oluşturduğu biliniyor. Annem 70 yaşında neredeyse. Biontech oldu. Bir iki gün hafif halsizlik, vücudun antikor oluşturması sonrası gayet iyi.

Sıram gelirse ilk tercihim biontech olur şahsen. O yoksa sinovac. O da yoksa hangisi gelirse o.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Sinovac seçeneği var ama hiçbir hastanede uygun randevu yok diyor. Sanırım sinovac çok az var o nedenle heryere gönderilmemiş.

Biontech'in daha iyi antikor oluşturduğu biliniyor. Annem 70 yaşında neredeyse. Biontech oldu. Bir iki gün hafif halsizlik, vücudun antikor oluşturması sonrası gayet iyi.

Sıram gelirse ilk tercihim biontech olur şahsen. O yoksa sinovac. O da yoksa hangisi gelirse o. Aşı karşıtı zırcahilleri boşverin, aşınızı olun dostlar.

Siz aşı konusunda ihtisas yapıp Doktora ve Labrotuar çalışmları ile sayfalarca veri elde etmişsiniz ve aşı olmaya karar vermişsiniz. Aşı olmak istemeyenlere hemen nefret duygularınızı salgılayıp zırcahil kelimesini öngörmüşsünüz. Aşı ile alakalı siz de zır zır cahilsiniz. Beni korumayacak, bana bulaşı engellemiyecek, maske v.s. kullanımını bitirmeyecek.

Aşısını olmak isteyen olsun. Şifa olsun. Olmak istemeyen de olmuyorsa SAYGI duyulmalıdır. Kimse kimseyi etki altında bırakmak zorunda değidir.

Prof. Dr. Kayıhan Pala:
upload_2021-5-19_10-47-5.png

Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Sema Turan
upload_2021-5-19_10-48-53.png

Bu iş çinden çıktıysa onlar daha iyi bilirler kaynağını :) bi de biontech çok etkili diyorlar. Ben çok etkili olsun istemiyorum. Çok etkiliyse yan etkisi de çok etkili olur diye bir düşünce oluşuyor beynimde nedense :) o yüzden bünyeme de güveniyorum ve sinovac olayım yavaş yavaş vücudum antikor oluştursun diye düşünüyorum. Aceleye gerek yok. Zaten kendimi iyi koruyorum hiç Covid olmadım ve tedbiri de elden bırakmadım

Ben de cuma için randevu aldım. Alman aşısı. Rabbim en kısa sürede bu sıkıntıdan tüm dünyayı kurtarır inşallah.

sinovac seçip devam edince randevu günü seçtirmiyor. sadece bugünlük randevu arıyor ve bulamıyor. chrome,edge,firefox denedim aynı

Bugün biontech yaptırdım. Tesadüf 4 kişi bekliyormuş 2 kişide biz gidince aşıyı sulandırıp yaptılar. Kolumu bükünce biraz ağrı var az bir de uyku hali onun dışında iyiyim şükür. Sinovac 1.doz yapılanlar için ayrılmış zaten. 2.doz için de biontech bulursak iyi olur. Suputnik asla düşünmezdim.

Durum
Konu kilitlenmiştir.
Geri